Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar katonaként hogyan...

Magyar katonaként hogyan juthat el valaki arra a szintre, hogy külföldi missziókra küldjék?

Figyelt kérdés
Érdekelne ez az "életút" de még nagyon kevés tudásom van a témával kapcsolatban. Ha valakinek van ideje és megfelelő információja, örülnék ha a nullától kezdve leírná hogyan érheti el ezt egy hétköznapi ember.
szept. 16. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Hivatásosnak kell lenni és nem tartalekosnak. Aztán küldeni fognak, nem kell kérned.
szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem árt, ha valakinek a fia vagy, aki ki tud küldeni, Csádba.
szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Egyetlen megoldás van: ki kell operáltatnia az agyát.
szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Az első válaszolónak kb. lövése nincs erről, túltolta a ballibsi propagandát. Ilyen nincs, hogy küldenek, sorban állás van. A 2. válaszolónak annyiban van igaza, hogy jóban lenni a megfelelő emberekkel (nekem is azt súgták) nem hátrány.


Hogy agyatlan lenne az, aki amúgy is katonának állt és ezután úgy dönt, hogy kimegy havi 1M + teljes étkeztetés + egyéb juttatásokért Csádba már elnézést, de hereverészni hát nem tudom... konkrétan itthon 10x nagyobb szopóban van részük, mint ott és nem 1M+ egyéb juttatások, hanem havi kb. 500k és már ott tartunk, hogy tudomásom szerint étkeztetés sincs. Hogy én nem mennék semmi pénzért, azt tudom, de én katonának se állnék semmi pénzért, se Istenért, attól még ez nem jelenti azt, hogy agyatlannak kellene tartsam azt, aki meg simán.

szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Jeffrey Spender ***** válasza:
77%
Misszióba a szerződéses + hivatásos állomány mehet, de csak pár év szolgálati viszony után, majd jelentkezel misszióba, újabb körös alkalmassági, felkészítés Szolnokon, a KMZ-nél, és hiába felelsz meg elvileg, de még a szerencse is kell a kiválasztáshoz, mert eleve túljelentkezés van oda.
szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Normál91 ***** válasza:
49%

Húh sràcok, ne adjatok tanácsokat ha semmi rálátásotok nincs a témára 😀 Missziók folyamatosan vannak, a Kfornak jelenleg 32. váltása van ha jól számolom. Ez a legnagyobb létszámú misszió jelenleg amit adunk, van még pár de azok elhanyagolható létszámúak illetve néhàny csak speciális beosztású.


A Kfort adják tartalékosok is, sőt Irakban is voltak. Azt ne feszegessük miért ők voltak, miért nem a hivatásosok.


Leginkább Hódmezővásárhely, Debrecen, Tata, Szolnok adja az embereket a Kforba de lehet jelentkezni báthonnan. Az más dolog hogy az elöljàrók ezt nem mindig terjesztik.


Ha pl Hódmezővásárhely egyik zászlóalja megkapja feladatul hogy adja ki a Kfor következő váltását ( kb 400fő) akkor elkezd számotvetni azokkal akiket ki tud vezényelni. Ha több a jelentkező válogatnak, ha kevesebb akkor megy mindenki illetve feltöltik más alakulat embereivel. Ebből kifolyólag lehet h 3 hete vagy katona, elindul a jelentkezés a misszióra, beadod, néhàny hónap kiképzés és hipp-hopp ülsz is az egyik konténerben és gondolkodsz rajta hogy mit is csinálsz ott. Nem kell hozzá semmi extra tudás.

Legalábbis Koszovóhoz. A többihez màr helyezkedni kell kicsit.

tegnap 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!