Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar szerződéses katonának...

A Magyar szerződéses katonának ,hogy van a munkarendje és ha Pest vármegyében élek akkor a bárhova az orszagba elvihetnek dolgozzni? És mennyire van külföldi misszió?

Figyelt kérdés

júl. 4. 16:29
1 2
 1/15 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Hétfő - Csütörtök: 7:30 / 8:00 - 16:00


Péntek: 7:30 / 8:00 - 13:30



Megüresedett pozíciótól függ, hogy lehetsz a saját megyédben is katona, vagy máshova kell menned.



Misszióba a szerződéses + hivatásos állomány mehet, de csak pár év szolgálati viszony után, majd jelentkezel misszióba, újabb körös alkalmassági, felkészítés és hiába felelsz meg elvileg, de még a szerencse is kell a kiválasztáshoz, mert eleve túljelentkezés van oda.

júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Mivel hivatásos jogviszony, bármikor bárhova berendelhetnek és külföldi misszióba is vezényelhetnek.
júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

#1 Hiába írtam le/mondtam hatszázszor a Csádozóknak, hogy oda nem küldenek senkit sem, (örökösen ez a duma, hogy Csádba küldik a magyar katonákat) mivel elképesztő túljelentkezés van, így küldeni nem küldenek senkit sem. Jelentkeznek és inkább az van, hogy izgulnak, hogy mehessenek. Ebből még nem csak a kőműves Kis Pista maradhat ki, ha kiakar maradni, hanem bármelyik magyar katona is, ha kiakar maradni, sőt még az is kimaradhat, aki nem akart kimaradni. Konkrétan úgy kiakadnak emiatt, mintha csak valamit elvettem volna tőlük. Ezek azt hiszik, hogy úgy mennek a dolgok, hogy reggel felkel a Karády őrnagy és a sorokozónál vaktában mutogat, hogy:

- Te meg te meg te, Csád!!!

- Mi? Csád? Ne már!

- Nem pofázik!!!

júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fent is írják, általában normál munkarend van, illetve un. szolgálati beosztás (azaz van amikor 24/72-ben vagy), az adott szolgálati hely, feladatkör függvényében. Ezt viszont tudod előre, nem hirtelen közlik (kivéve, ha valamilyen havária van - pl. árvíz, vagy más elemi csapás), de ugyebár rendőrként, tűzoltóként is előfordul, hogy amikor szükség van akkor kell ellátni a feladatod.

Vezényelhetnek, de nem sűrűn fordul elő, próbálják megoldani, hogy a szolgálati hely a lakhelyedhez közel legyen.

júl. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
A misszióval szintén írták fent, mivel igen jó a zseton missziónál és előremenetelnél is számíthat így többszörös rá a túljelentkezés. Oda nem vezényelnek, hanem válogatnak a jelentkezők közül.
júl. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Katona vagyok, és bizony a misszióba küldenek! Alezredes vagyok, és még ebben a beosztásban sem kívánságműsor, ha mondják hogy menni kell, akkor parancs értettem.
júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
6# Kérlek írd már le a MAK számod mert valahogy nehéz elhinni, hogy bármi közöd van a honvédséghez... Katona meg igazából felnőtt ember így nem ír nemhogy alezredes
júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7 UI:. Azzal meg ne gyere, hogy nem lehet mert ha katona vagy akkor tudhatod, hogy a MAK azonosító az nem privát mint a személyi igazolvány szám vagy lakcím
júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 te maximum a CoD-ban vagy alezredes 🤣
júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jeffrey Spender ***** válasza:
89%
Az alezredes az valóban meredek, és hülyeség is, de attól még egy tizedes / őrmester / hadnagy / főtörzsőrmester / százados azért írhat a Gyakori Kérdésekre ? :)
júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!