Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tengeralattjárókon miért...

A tengeralattjárókon miért kapcsolják be a vörös fényt a fehér helyett, amikor riadókészültség van? Mi értelme van?

Figyelt kérdés
szept. 8. 06:23
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mii? Ez nem csak a filmekben van?
szept. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Hogy a siketek is tudják, hogy riadó van :-) No a tréfát félretéve: HA így is van (amit nem tudok) szerintem csak addig tart, amíg mindenki a helyén nincs, utána visszatérnek normál világításra.
szept. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A tengeralattjáró területe nagyobb annál, hogy minden lakója tudomást szerezzen a kiadott riadókészültségi parancsról.

Van aki a gépházban tartózkodik, van aki más helységekben, a vörös fény azonban mindenkinek tudtára adja, mi a helyzet.

Ilyenkor sok harcosnak megvan a saját feladata és a másodlagos fontosságú munkáját abba kell hagynia, teszem azt a raktárban a tevékenységet, vagy mondjuk a mindennapos szolgálat takarítási munkáját és sietve az ekkor érvényes szolgálati helyére kell mennie, mondjuk a torpedó terembe, ahol a később kiadott parancsokat végrehajtja, pl.: megtölti az egyes, kettes torpedócsövet és segédkezik azok működtetésében, ha erre parancsot kap, vagy más, előre meghatározott feladatot végez.

Ezen kívül egy csomó viselkedésformát is jelez a vörös fény, például fokozott csendet, amihez például felrántottak egy nemezpapucsot a lábbelire, hogy tompítsák a zajt és minden módon igyekeztek csökkenteni a szonárokkal, vagyis a hangradarokkal való felderíthetőséget.

Az ellenséges hangradar kibocsájtott egy jelet és annak visszaverődését érzékeltette, ami ellen nem sokat lehetett tenni, ellenben mindenféle visszaverődést, zajt tudtak nagy gyakorlattal értelmezni, így meg tudtak különböztetni egy bálna által keltett hangokat, meg az emberi tevékenységét is, például a hangos beszédet, vagy a lábdobogást, ha viszonylag közel voltak hozzá.

A vörös fényben mindent jól lehetett látni, nem akadályozta a tevékenységet és mindaddig tartott, amíg a riadót le nem fújták.

szept. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Aki volt sorkatona,tudja hogy a köletekben is felgyulladt a vörös lámpa harci riadóesetén.Nem éresítenek egyénileg külön-külön.
szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

A valóságban nem riadókészültségben kapcsolják be, riadókészültség esetén hangjelzéseket adnak, mert azt akkor is meghallja mindenki, ha csukva a szeme.


Sokkal inkább a szürkülethez és éjszakához van köze. A vörös fényben a szem jobban alkalmazkodik a sötéthez, a periszkóp használata is biztonságosabb. Kevésbé fárasztja a szemet és kevésbé borítja fel a szervezet működését mert egyfajta szimulált éjszakaként működik.

szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Így van, az 5-ös írta le a lényeget. Ha fehér fénnyel világítanának az ablaktalan hajótestekben, akkor a hirtelen fény kialvás után percekig vakon kóborolnának az emberek. A fény kialudhat detonáció, generátorhiba, vezetékszakadás miatt. Vörös fény esetén a kialvása után sokkal kevesebb fény elég a szemnek a tájékozódáshoz. Töksötétben persze akkor sem látni, de olyan nagyon ritkán van egy hajótestben, mindenfelé vannak készülék állapotjelző lámpák, vészvilágítás, stb...
szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!