Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A régi német sisakoknál az a...

A régi német sisakoknál az a csúcsos dolog, az miért alakult ki, és mi célt szolgálkt,? Volt neki egyálltalán értelme>

Figyelt kérdés

aug. 21. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Félelmetesnek nézzen ki.
aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
A kardcsapást oldalra siklatta.
aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amúgy ez porosz gyökerű dolog akar lenni, vagy egyéb német?
aug. 21. 22:21
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Porosz gyökerű, egyszerre volt dísz és "őskövület" a kardcsapások elleni védekezés jegyében. Az I. Vh. idejére már semmi értelme sem volt, le is került a sisakokról (sokkal könnyebb volt a fedezékből kikandikáló katonát távolról észrevenni csúcsos sisakban).
aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Főként dísz volt, és 1914-ig nem is fémből, hanem bőrből készült, tehát a kardcsapásokat igen nehezen védhette ki. Ebben az időszakban már főként lőfegyverekkel harcoltak. Egyébként más országokban is hordtak hasonló sisakokat, csak különböző méretű és alakú fejdísszel.

A világháborúban viszont a bőrből készült sisak nem nyújtott védelmet, a fejdísz pedig feltűnő volt, így lecserélték egy teljesen más dizájnra, aminek a célja már a valós védelem volt.

aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kürasszír ***** válasza:
61%

# 5


A Pickelhaube sisak csúcsdísze fémből készült, nem bőrből, olvass utána.

aug. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 Utánaolvastam, az általam linkelt cikkben is le van írva. A válaszomban fogalmaztam félreérthetően, elnézést kérek.
aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kürasszír ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


A Pickelhaube sisak hegyes csúcsdísze alapvetően dísz.


A sisak eredetileg orosz eredetű, onnét vették át a poroszok, az eredeti orosz változaton egy stilizált, lángot vető kézigránát volt a csúcsdísz, a porosz változaton ezt cserélték hegyes csúcsdíszre.


Magyarul is lehet olvasni róla:

[link]

aug. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kürasszír ***** válasza:
85%

# 7


Semmi gond.


A Pickelhaube sisaknak voltak fém lovassági változatai is.


Kizárólag díszszemléken hordták cserélhető lószőr sisakforgóval és a nehézlovasságnál sas alakú sisakdísszel is, de normál körülmények között a csúcsdíszt használták.

aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ja tényleg, ennek ez a neve. Régebben tudtam, de elfelejtettem.


Menő.


Amúgy hülyeséget mondok lehet, de az osztrákoknák volt.hasonló, legalábbis díszes.


K.u.k kötelékeiben, magyar alakulatok?


Meg amitől tartok, hogy hülyeség, a Fővárosi Rendőrség? Nincsen most előttem, de azon nem valami hasonló van?

aug. 22. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!