Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az pontosan hogy,miért volt,ho...

Az pontosan hogy,miért volt,hogy Attila halála után már nem volt,aki vezesse a Hun birodalmat és szétesett az egész?

Figyelt kérdés

aug. 15. 17:41
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a hunok nem magyarok voltak, akkor külföldön miért így hívnak minket?:-)"


Oszt hol hívnak minket hunoknak? Remélem nem az angol hungaryra gondolsz, mert az nem innen jön eredetileg. Az angolszász nyelvekben "hagyománya" van annak, hogy minden barbárnak beállítandó népet hunnak hívnak. Pl. az első világháború alatt a németeket csúfolták hunnak.

Továbbá nem igazán vannak környékbeli nyelvek, amik minket hunnak hívnának. Se a környékbeli szlávok, se a német nyelvek, de a latin nyelvek sem hívnak minket hunnak.


"Hungary, the name in English for the European country, is an exonym derived from the Medieval Latin Hungaria. The Latin name itself derives from the ethnonyms (H)ungarī, Ungrī, and Ugrī for the steppe people that conquered the land today known as Hungary in the 9th and 10th centuries. Medieval authors denominated the Hungarians as Hungaria, but the Hungarians even contemporarily denominate themselves Magyars and their homeland Magyarország.

...

The addition of the unetymological prefix "H-" in High Medieval-era Latin is most probably due to the politically motivated historical associations of the Hungarians with the Huns who settled Hungary prior to the Avars and the Hungarians themselves; for example the use by Theophylactus Simocatta of the name "Hunnougour, descendants of the Hun hords".


De még egy funfact: kismillió és egy lovasnomád nép vagy törzsszövetség dúlta európát a középkorban, jellemzően a kortársak nem tudták őket megkülönböztetni egymástól, hiszen jött az egyik majd a másik, tőlük teljesen különböző kultúrával, de egymásra nagyon hasonlítottak. Sokszor szimplán hunnak hívtak minden ilyen "rablóhordát" utólag.

aug. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
#30 Még sosem hallottam, hogy külföldiek hunnak neveztek volna minket. Ezzel szemben többször hallottam (nem a tud. akadémiákon), hogy Magyarország fővárosa Bukarest. Akkor most mi a fővárosunk neve?
aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:
32 Én meg azt hallottam,hogy ezt még a románok sem merik megtagadni,ezért kénytelenek gúnyjelzőként használni a hun,ázsiai,mongol jelzőket. Tehát őbeléjük is több magyarság szorult, mint belétek.
aug. 19. 12:42
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

"32 Én meg azt hallottam,hogy ezt még a románok sem merik megtagadni,ezért kénytelenek gúnyjelzőként használni a hun,ázsiai,mongol jelzőket. Tehát őbeléjük is több magyarság szorult, mint belétek."


Mit kell megtagadni? Nincs a világon egyetlen komoly történész sem, aki nemhogy tényként, de megalapozott elméletként kezelné a hun származásunkat. Ez egy ilyen tipikus széljobbos hülyeség. Ha egyszer van normális eredettörténete a népünknek, ami nem is kicsit "menő", akkor miért kell egy ilyen humbug baromságot belekeverni, komolytalanná téve az egész népet?

aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
34 Bizony, ezt még ők se merik letagadni. És ez a legydicsőbb dolog,amit a magyartalanok igyekeznek elhalgatni.
aug. 19. 18:56
 36/56 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy még ők se? :D Szerinted az átlag románt mennyire érdekli a korai magyar történelem? :D Semennyire. Az a helyzet, hogy rajtad kívül a hun humbugot senki sem veszi komolyan, nem véletlenül nem is tanítják és nem is tanították soha.
aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:
36 Eléggé érdekli őket ahhoz,hogy annak csúfoljanak minket. Az oktatás valóában egy trágya,de én tanultam ezt. És amúgy minden történész foglalkozik ezzel.
aug. 19. 20:54
 38/56 anonim ***** válasza:

Minden törénész? :O Váó, például kik? :O

Mikor tanultad ezt? Mikor jártál iskolába?

aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:
aug. 19. 23:14
 40/56 anonim ***** válasza:

Na, akkor még egyszer kérdezem: milyen történészek?

Mikor tanultad ezt iskolában?

Ha az oktatás valóban "trágya", akkor te mégis hogy tanultad ezt iskolában? Akkor mégse trágya?

aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!