A Tiszántúl elrablására irányuló külső támadás esetén alábbiakból melyik választást pártolnád?
Feltéve, hogy
– ha az államvezetés diplomáciai úton lemond Tiszántúl területéről, lényegében elkerülhetők a halálos áldozatok
– néhány százezer magyar ember halála árán jó eséllyel vissza tudnánk szorítani a külső támadót és magyar kézben tarthatnánk meg Tiszántúlt; magyar részről a halottak kb. fele az országban bárhonnan hatóságilag besorozott férfi lenne, másik fele bárki (nő, férfi, idős, gyerek), akik meghalnának az összecsapások során, főleg Tiszántúl településein, de több nagyobb városban máshol is (pl. Budapest, Kecskemét, Miskolc, de még Zalaegerszegen is).
[Nem szeretném, ha szomszédságbeli nemzetiségűek sértve éreznék magukat a kérdés miatt. Elméleti jellegű, egy jól megfogható, Bp-től távolabbi országrész szolgál példaként. Ugyanúgy lehetne pl. Dél- vagy Nyugat-Dunántúl is.]
Kérdező
Amikor a NATO-nak 28 tagja volt, akkor csak az USA, Anglia, és a három Balti kisország teljesítette a kötelező 2 %-os hadügyi ráfordítást.
A többi nem.
És még aki a 2 %-ot teljesítette, az is trükközéssel.
Pl. a Baltiaknak mi értékük van ?
Anglia meg úgy teljesített a 2 %-ot, hogy az atomfegyverekre költött, különben azokat kivonnánk a képletből, akkor a hagyományos erői azok nem sokat érnének.
A valóságban Anglia, Franciaország, Olaszország, és Dánia az erőiket egyesítve háborúba mentek Líbia ellen, és egy hét után kifutottak munícióból, és az USA-nak kellett helyettük végigvinni a háborút.
Hosszú történet röviden:
A Brit Hadsereg, és társai még egy lángosozó bódé felszámolására sem alkalmasak.
Először is nem ártana mérlegelni az ellenfél erejét.Mert ugye ha a Tiszántúlt elméletileg egy atomhatalom rabolná el,akinek a lakoságszáma mondjuk 4-5-6 szor több,mint a miénk,akkor a katonai megoldást két féleképpen lehetne nevezni:1 ostobaság és a
2 hősies öngyilkoság
Mivel mindkettő értelmetlen ,el se kezdeném a katonai megoldást,illetve egy rövid ideig talán blöffből megtenném,arra számítva,hátha az ellenfélnek két puskalövést se mér az egész,és visszavonul.
Ez azért kb a nulla százalék felett lenne .De adjunk a vak szerencsének azért egy lehetőséget.
Reális nézőpontból maradna a diplomácia eszköze.Illetve a jövőbe vetett hit,hogy majd egyszer,majd valamikor megváltoznak az erőviszonyok eszeleg az ellenséget egy kovid 3 irtja le,vagy rájuk szakad egy meteor!
Ha a Tiszántúlt egy hozzánk megközelítően ,hasonló erősségű,vagy kicsit erősebb ellenfél foglalná el,akkor érdemes lenne felvenni a harcot.
# 12
Továbbá az oroszok, és az ukránok azok egy belháborút vívnak.
12. Ja az agresszor ki akarja nyírni a családodat a gyerekeidet és elfoglalni a földedet, de te diplomáciában a meteorban az erőviszony változásban és a covidban bízol...
Megalkuvás csúcsa.
13. Putyin vívja az ellenzék elnyomása érdekében egy külső erő ellen mint kvázi veszedelem, hogy az ország katonai műveletei miatt el lehessen halgattatni az azelőtt egyre erősebben tiltakozó ellenzéket a diktatúra ellen.
Valóban ez egy belháború - aminek az ukránok igencsak megisszák a levét, mint külső fél.
Dehát a diktátorok Putyinnal az élen régóta űzik ezt a módszert.
14#
A te megközelítésed érzelmi.Az enyém ésszerű és logikus.
Ez nem baj,addig míg nem más farkával vered a csalánt!
Én nem vállalom a felelősséget mások halálbaküldéséért,de te ezt simán megteszed.Ennyi a különbség.
A családomról gondoskodok.Viszont ez nem azt jelenti,hogy a kupac földemért ,vagy a rajta lévő házamért,ingóságaimért ,amiket pótolhatok, hajlandó lennék
megdögleni is!!Föld,víz,van máshol is,belőlünk meg csak egy van!!!
# 14
Orosz - ukrán konfliktus már akkor volt, amikor Putyin nagyfaterja sehol nem volt.
De hiába, te teljesen érzelmi alapon nézed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!