Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán meg tudná gyemgíteni...

Orbán meg tudná gyemgíteni Romániát?

Figyelt kérdés
Ha valahogy elérnénk, hogy Orbán legyen a román miniszterelnök, egy é alatt eléggé meg tudná őket gyengíteni, hogy vissza tudjuk szerezni Erdélyt?

2023. máj. 31. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Látták mit művelt Orbán M. O.-val, ők nem választanák meg
Orbán nekik dolgozik, hogy a Tiszái el tudják foglalni M. O.-t
21 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszak a kulcsszavak
2023. máj. 31. 15:48
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Tiszta röhej, hogy ennyire nem tudtok leszakadni a délibábról.

Ráadásul ha az erdélyi magyaroknak egy kis esze van és szerintem van nekik, nem vágynak Magyarországhoz tartozni. A környezetünkben már mindenhol jobb, mint itt.

2023. máj. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 progizo ***** válasza:
47%

#2.: "ha az erdélyi magyaroknak egy kis esze van és szerintem van nekik, nem vágynak Magyarországhoz tartozni"


Szerinted olyan jó a kisebbségi lét a saját szülőföldön?

Te akarod eldönteni helyettük, hogy hová vágyhatnak?

Szerintem meg igenis maradjanak meg magyarnak és akarják ők is a területvisszacsatolásokat. Együttes erővel, a több lehetőséget nyújtani képes nagyobb Magyarországon, közösen egy szebb, jobb hazát tudnánk építeni.

2023. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 progizo ***** válasza:
20%

Kérdező!

Azt nem tudom, hogy Orbán kinek dolgozik, az viszont biztos, hogy nem a magyar revízión.

Ellenkező esetben ugyanis élt volna már 1999-ben a lehetőséggel, hogy visszakapjuk a Délvidékünket, valamint ha csak szóban is, de keményen, határozottan visszavágna az olyan sovén román megnyilvánulásokra, mint ami volt az Úz-völgyében vagy amelyek Novák Katalin erdélyi útját kísérték.

Ha valóban revíziót akarunk, akkor olyan pártot kell támogatnunk, amely nemcsak álhazafi szólamokat puffogtat, nemcsak szavazógépeknek tekinti az elszakított magyarságot, hanem komolyan kiáll az összmagyarság érdekeiért, köztük a területvisszaszerzésekért.

2023. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

3#

1. Szerintem jobban örülnének egy önálló Erdélynek, mint a Magyarországhoz (vissza) csatolásához.

"Te akarod eldönteni helyettük, hogy hová vágyhatnak?"

2. Nem én akarom eldönteni, hogy mit csináljanak, te állítottad, hogy vissza akarnak kerülni Magyarországhoz.

2023. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én székelyként pl első osztályos koromtól Magyarországra akarok költözni. Tudod, gyerek életcélok... nem a hercegnősködés vagy esetleg egy póni, hanem hogy ne sz0pjak egész életemben én és a gyerekeim is a románokkal. Mindezt úgy, hogy akkor még a nagyobb problémák (minden hivatalos sokumentum románul van, stb) nem is érintettek.



A románok még ott is Nagy-Magyarországot látnak, s habzó szájjal hőbörögnek rajta, ahol nincs is. Egy ilyen lépés pont ellentétes hatást érne el.

2023. jún. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Orbánnak már sehol nincs helye Európában - kiírta magát!!!


4-es: a legnagyobb felelőtlenség revízióval hitegetni a népeket, mert NEM LESZ REVÍZIÓ!

Azért nem lesz, mert Románia is és Magyarország is EU és NATO tag, s ez kizár mindenféle revíziót! A kilépést meg egyik ország sem élné túl!

Abban sem lennék biztos, hogy ma Erdélyben egy népszavazáson (ha lehetne) a revízió gondolata győzne!

2023. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 progizo ***** válasza:
52%

#7.: "Románia is és Magyarország is EU és NATO tag, s ez kizár mindenféle revíziót!"


Már miért zárná ki?

Területi vita itt is lehet, lásd: Szlovénia-Horvátország vagy a görög-török vita Cipruson vagy éppen Gibraltár hovatartozása.

Ráadásul a románok maguknak akarják Moldáviát és ezt nyíltan hangoztatják is, EU és NATO tagság ide vagy oda. Akkor hogy is van ez? Nekik szabad, nekünk meg nem?

2023. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most már tényleg meg kéne kérdezni az erdélyieket, hogy akarják-e

nem a fejük fölött vitatkozni róla.

2023. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sem a NATO-ba, sem az Unióba nem vesznek be senkit úgy, ha területi követelése van egy szomszédos országgal szemben.

A mi belépésünk előtt Magyarország az ÖSSZES szomszédaival kötött egy-egy szerződést, melyben rögzítik, hogy Magyarországnak nincs semmilyen formában és semmilyen jogcímen területi követelése egyetlen szomszédjával szemben sem.

Az más kérdés, hogy a Szovjetunió felbomlásakor Antall Józsefnek lett volna lehetősége Kárpátalját megkapni, de ő ezt is elcseszte!

A rendszerváltás idején megtörténtek a nagy területi átrendeződések: Csehszlovákia kettévált, majd Jugoszlávia osztódott, Szovjetunió darabokra esett... A mi félhülye politikusaink közben meg csak a magyar ipar szétverésével és a saját zsebük tömködésével foglalkoztak!

Úgyhogy ez a vonat már akkor elment...

2023. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!