Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A második világháborúban...

A második világháborúban miért volt olyan gyenge az olasz hadsereg?

Figyelt kérdés

júl. 13. 02:29
 1/8 Mad Max2 ***** válasza:
93%
Mert nem volt erős
júl. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már az elsőben is az volt. Talán nem volt felkészítve, normális tankjaik stb. se voltak.

Állítólag az elsőben pl olyat csinálták, hogy páncélt vették fel, de azt simán átlőtték...

júl. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge minőségű felszerelés, elégtelen kiképzés(pl: amikor a britek begyűjtöttek olasz hadifoglyokat kiderült, hogy sokuk pár héttel korábban még sima földműves volt), szervezetlenség, általános motiválatlanság, többségében inkompetens tisztek akiket utáltak az embereik, ésszerűtlen döntések(pl: Görögország megtámadása télen a magashegységeken keresztül, aminek eredményeként több olasz katona halt meg fagysérülések mint a görögök által) stb.


Általánosságban elmondható, hogy a mennyiségre mentek minőség helyett, és a főbb hadviselők között amúgy is Olaszországnak volt a leggyengébb gazdasága(aminek egyenes következménye a haderő alulfinanszírozottsága). A komolyabb katonai vezetők egyöntetű véleménye szerint a korábbi fejlesztési tervek eredményei még nem értek be amikor az olaszok belefogtak a háborúba, ezzel legalább olyan 2 évet még várniuk kellett volna. Viszont a kopasz Duce azonnali eredményeket akart, így a s@ggnyalói meghamisították az adatokat. Mussolini pedig nem is tudott arról(vagy csak nem akart róla tudni), hogy hadserege nem áll készen egy komolyabb háborúra.

júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A már említett okok miatt még azt is érdemes hozzátenni, hogy az olasz haderő egyáltalán nem arra a háborúra készült fel, amelyet aztán meg kellett vívnia. Az olaszok az I. világháborúból azt a következtetést vonták le, hogy a hegyi hadviselés még hazai pályán is elképesztően nehéz, elsősorban a nehézfegyverek hiánya miatt. Ezért a két világháború között az olaszok az ipari és hadi kapacitásuk nem jelentéktelen hányadát arra használták el, hogy felkészültek egy második hegyi csetepatéra. Ennek köszönhetően a nehézfegyverzetre nem költöttek sokat, és a gyalogosaikat is elsősorban könnyűgyalogos feladatokra képezték ki. Aztán kitört a világháború, és nagyon hamar egyértelművé vált, hogy ami a hegyekben még hellyel-közzel jól is működik, az teljesen esélytelen olyan ellenséggel szemben sík terepen vagy a sivatagban, amelynek van valódi nehézfegyverzete.
júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kürasszír ***** válasza:

# 4


Ez így nem egészen igaz.


Olaszország hadserege a Regio Esercito (Királyi Hadsereg) hadosztályai 1940-1943:


Elsővonalbeli hadosztályok:


Páncélos hadosztály (Divisione corazzata): 7

Sorgyaloghadosztály (Divisione fanteria ordinarie/di linea): 30

Gépesített gyaloghadosztály (Divisione fanteria motorizzata): 2

Részlegesen gépesített gyaloghadosztály (Divisione fanteria autotransportabile): 15

Feketeinges (fasiszta) gyaloghadosztály (Divisione della MVSN): 5

Légi szállítású hadosztály (Divisione aviotransportabile):1

Ejtőernyős hadosztály (Divisione paracadutisti): 3

Hegyi gyaloghadosztály (Divisione fanteria da montagna): 15

Alpesi gyaloghadosztály (Divisione alpine): 7


Másod és harmadvonalbeli hadosztályok:


Lovashadosztály (Divisione celeri): 3

Csendőr gyaloghadosztály (Divisione Carabinieri Reali): 3

Megszálló gyaloghadosztály (Divisione fanteria da occupazione): 9

Partvédő gyaloghadosztály (Divisione costiere): 28

Líbiai gyaloghadosztály (Divisione libiche): 2

Gyarmati gyaloghadosztály (Divisione coloniali): 13


A hegyi és alpesi hadosztályok száma magas (összesen 22), de nem igaz az, hogy az olasz hadsereg elsősorban hegyi harcra készült volna, hiszen a páncélos, gépesített és részben gépesített hadosztályok száma (összesen 24) még nagyobb volt, mint a hegyi alakulatoké.

júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös: persze, de azért van annak oka, hogy az olasz páncélos hadosztályok miért voltak sokkal könnyebbek, mint a német, szovjet, vagy brit páncélos hadosztályok.


Ajánlom az alábbi videót, kifejezetten ezzel a témával foglalkozik: https://www.youtube.com/watch?v=hSZporHH5sM

júl. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kürasszír ***** válasza:

# 6


Ami azt illeti, a II. világháború kezdetén a német páncéloshadosztályok is alapvetően könnyűpáncélos hadosztályok voltak.


Az 1940

júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kürasszír ***** válasza:

# 6


FOLYT.:


Az 1940-es franciaországi hadjárat során a német harckocsiállomány több, mint 70%-a elavult, gyatra, tankcsatára alkalmatlan Panzer I, Panzer II, Panzer 35(t) és Panzer 38(t) könnyűharckocsiból állt.


Mellesleg a németeknek nagyságrendekkel kevesebb tankjuk volt, mint a franciáknak, az azonos kategóriájú francia tankok pedig páncélzatra és tűzerőre egyértelműen felülmúlták a német tankokat.


A francia Char B1 nehézharckocsi és a Somua S35 közepes harckocsi bármely német tankot magasan felülmúlte 1940-ben.


A francia hadsereg gépesítettség fokában szintén messze a németek előtt járt, az 5 000 000 fős francia haderő 300 000 db katonai gépjárművel rendelkezett, még az 5 600 000 fős német csak 120 000 darabbal.


Csakhogy még a franciák szétforgácsolták a maguk páncélos erőit, addig a németek a szövetséges arcvonal leggyengébb pontján, az Ardenneknél összpontosították, ahol 6 francia gyalogoshadosztályra 10 német páncélos és 36 gyalogoshadosztály mért csapást, kierőszakolva a döntő áttörést.


Ellenben az 1940-es franciaországi hadjárat legnagyobb páncélosütközete, a hainauti csata bizonyítja, ha a francia hadvezetés nem az I. világháború újrajátszására készült volna, hanem a modern mozgóháborús, összfegyvernemi hadviselésre, akkor máshogy alakulhattak volna a dolgok.


A hainauti csatában, a front mellékes, északi, belgiumi szakaszán 2 francia és 2 német páncéloshadosztály ütközött meg, ez volt a legnagyobb páncélosütközet addig a hadtörténetben, szép francia győzelemmel végződött, csak közben, messze délen áttörtek az Ardenneknél a német főerők.

júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!