Az USA-nak utoljára a második világháborúban voltak
közel vele egy ligában lévő ellenfelei?
Figyelt kérdés
Persze azóta is sok háborút vívtak (Korea, Vietnám, Irak, Panama, stb), de ezeknél egyértelmű volt, hogy az ellenfél katonailag nagyságrendekkel gyengébb és inkább a gerilla harc miatt buktak bele. Viszont anno a japánok és főleg a németek azért méltó ellenfeleik voltak. A normandiai partraszállás után azért még elég sok csata volt, ahol az amerikaiak közel annyi embert vesztettek, mint a németek, pedig sokkal jobb utánpótlásuk volt. Persze Németország kivérzett már keleten, de rengeteg visszaemlékezést lehet olvasni, hogy az amerikaiak is tisztelték a német katonákat.
Japán és Németország sem volt vele egy "ligában"... Az USA lakosságszám-arányosan a legkisebb veszteséget szenvedte el, a gazdaságát negyedgőzzel (sem) állította át hadigazdálkodásra, nem voltak lakossági megszorítások, ugyanúgy ment az USA-ban az élet.
A japánok addig voltak "méltó" ellenfelek amíg az USA fel nem pörgette kicsit a hajó- és repülőgépgyártást. Midway után a japánok már nem nyertek csatát, sőt - Iwo Jima kivételével - az USA-hoz képest többszörös veszteséget szenvedtek el minden csatában.
Normandiában csak a hídfőkből történő kitörésig volt 1:1-hez közelítő a veszteségarány, utána a németek minden csatában nagyobb veszteségeket szenvedtek mint a Szövetségesek.
jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 A kérdező kommentje:
Az Ardennek környékén azért a németek elég jól ellenálltak, az amerikaiak több embert vesztettek. Persze aztán sokan kerültek fogságba a németek közül, de vegyük figyelembe, hogy sokkal hiányosabb volt az utánpótlásuk.
jún. 13. 19:16
3/7 anonim válasza:
#2 az elején amikor egy gyengén védett szakaszon az összevont túlerővel, a légierő bevetését ellehetetlenítő időjárási körülmények között támadtak a németek akkor tényleg nagyobbak voltak az amerikai veszteségek. Amikorra viszont az amerikaiak összevonták az erőiket és kitisztult az ég is, akkor a németeket tropára verték. Volt olyan német egység amelyik 60% feletti élőerő és technikai eszköz veszteséget szenvedett a végére annyira kivérzett. Az amerikai hadseregnek ez viszont csak karcolás volt, amit nagyon gyorsan pótolni tudtak (a németek meg nem). A második Ardenneki csata mérlege mind stratégiailag, mind "számszakilag" egyértelmű Szövetséges győzelem.
jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 Gál Gábor 2024 válasza:
Az Egyesült Királyság volt a világháborúig legnagyobb hatalom, de többi gyarmattartó sem volt épp jelentéktelen. Épp a világháború és az utána következő birodalmi összeomlások hozták a fordulatot a világpolitikában, amikor az Egyesült Államok elhúzhatott, illetve a Szovjetunió is nagyobb térhez jutott.
jún. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
"Az Ardennek környékén azért a németek elég jól ellenálltak, az amerikaiak több embert vesztettek. Persze aztán sokan kerültek fogságba a németek közül, de vegyük figyelembe, hogy sokkal hiányosabb volt az utánpótlásuk"
Mivel a szövetséges hírszerzés nagyon benézte a megmaradt német erőket nem számítottak egy ilyen erejű offenzívára. Az a szövetséges frontszakasz a legnyugisabbak közé tartozott, egyfajta "szanatórium" volt. A nagyon friss katonákat és a frontról ideglenesen visszavont kimerült egységek tartották az ardeneki vonalakat abban a hiszemben hogy 1-2 eltévedt raj lehet a maximum ami arra tévedhet. Nem így lett mint tudjuk. A németek az időjáráshoz kötötték az offenzívát, amint kitisztult az ég tudták végük.
A hidegháború közepe táján a szovjetekkel eléggé kiegyenlített volt az erőviszonyuk, de ez jelentősen elolvadt. Jelenleg az oroszok ukrajnával is csak úgy tudnak harcot viselni kína támogatja őket.
jún. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Igen, a SZU, mint hidegháborús ellenfél sok területen megközelítette, itt-ott -átmenetileg?- lehagyta az Egyesült Államokat. Olykor, olykor.
jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
#6 egyes területeken hagyta le (pl. az első műhold, első ember a világűrben), de számos területen meg hátrányban volt, s a 70-80-as évektől kezdve ez az olló egyre gyorsabban nyílt.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!