A szovjetek a második világháború idején a nagyobb fegyverek (tankok, repülőgépek, kocsik, stb) terén inkább a mennyiségre mentek, míg a németek inkább a minőségre?










Nagyjából igen.
Azonban a flottát tekintve, ami a legnagyobb, legnehezebb területe a hadászatnak, rettentően le voltak és vannak is maradva a többi nagyhatalomhoz képest.
Úgyhogy ismét azt kell mondanom egy ilyen jellegű kérdésre, hogy nem lehet nagy általánosságban kijelenteni ilyen dolgokat. Van olyan terület, mint mondjuk a harckocsik, amire teljesen igaz ez a megállapítás. Azonban mondjuk a tengeralattjárók esetén egyáltalán nem.















Ezt az egész hadsereg, hadvezetés topikot purgálni kéne innen a hozzászólások alapján.
Tanulni szinte semmit nem lehet ezekből, csak butulni.










Ez inkább repülőgépek terén volt igaz. Bár mondjuk az IL 2 es kimondottan sikeres konstrukció volt A páncélosaik viszont mérnökileg jobb minőségűek voltak mint a németeké.
Az állomány szervezettsége és képzettsége a németeknél sokkal magasabb szinten volt.
A rendkívül magas szovjet páncélos veszteségeknek egyetlen oka volt, 43 ig nem szereltek beléjük rádiót. Ugyan ez volt franciaország problémája is 1940 ben hiába voltak jobb és több tankjaik nem volt rádiójuk





A Heer gerincét a Pz III-asok és a Pz IV-esek tették ki, azok ugyanúgy 80 %-os veszteséget szenvedtek, mint oroszoknál a T-34-esek.
A Tigris és a Párduc azok az erősen limitált példányszámú, és túllihegett harckocsik voltak. Páncélzatra és tűzerőre valóban teljesen külön szintet képviseltek, nem csak az oroszokkal szemben, hanem az amerikaiakkal, és a britekkel szemben is. Azonban a motor, és a hajtáslánc tele volt műszaki hibákkal, gyermekbetegségekkel, és túlérzékeny volt, úgy kellett állni hozzá, mintha a gyári használati utasítások is használhatatlanok lennének, és élesben kellett kitapasztalni a harckocsizóknak, hogy meddig lehet elmenni velük, és az éles tapasztalataik alapján próbálták a következő osztályt oktatni, immáron jobb esélyekkel.
A Tigriseket nem több tucatos mennyiségben vetették be, hanem 3 - 4 példányt, és azok ellenfelei vagy vontatott lövegek, vagy teljesen elavult harckocsik voltak. A Tigrisek első bevetése 1942 őszén volt Leningrádnál, a rossz terep, és a műszaki hibák miatt külsérelmi nyomok nélkül kerültek orosz kézre. 1942-ben Tunéziában meg a teljesen elavult M3-as Lee-k ellen debütált.
A Párducok Kurszknál debütáltak, azonban a motorhibák miatt nagy veszteségeket szenvedtek.
A Tigris az 1944 nyarára forrott ki, a Párduc meg 1944 őszére.
A Tigris és a Párduc indokolt harckocsik voltak, ami tényleges hülyeség volt, az a Tigris II-es volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!