Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok,akik most azt mondják,hog...

Azok,akik most azt mondják,hogy nekünk nem az oroszokkal volt anno problémánk,hanem a Szovjetunióval/Ukránokkal azok a törökökre miért nem mondják,hogy nem ők pusztítottak,voltak itt 150 évet,hanem az ottománok,szírek,irakiakstb...?

Figyelt kérdés

júl. 2. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
A törökök csak szabad áthaladást kértek, eszük ágában nem volt pusztítani.
júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk a szovjeteket meg pont mi támadtuk meg, ráadásul a polgári lakosság mészárlásával. A magyarok ott nőket erőszakoltak és gyerekeket gyilkoltak halomra, szóval ez pont elég nagy öngól volt.
júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ez az egész kérdés elég nagy öngól. :D
júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2 'A partizánokra vadásztunk csupán...
júl. 2. 22:00
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem érted miért ugye? Mert a törökök is mint testvérnép jöttek ide, tisztességgel megkérve őseinket, hogy szabadon keresztül vonulhassanak földünkön megostromolni a nyugatot. Rájuk is mi támadtunk. Mért? Mert Koppány példáját követve nekünk már akkor is nyugat pitsáját kellett nyalnunk szembe fordulva saját testvéreinkkel. És ugyanilyen nyugatimádó szardarabok máig nem kis számban élnek köztünk.
júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

"A partizánokra vadásztunk csupán..."


Igen, meg azért valljuk be közben véletlenül pacifikáltál is egykét falut. Meg a nőket is csak úgy véletlenül partizánvadászat címszó alatt kellett megerőszakolni.

júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6 Majd,ha megtanulsz magyarul akkor térjünk vissza erre
júl. 2. 22:12
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Van baj gyermekem, annyi máris látszik. :)


A Szovjetunió 1941 előtt semmiféle agresszív politikát nem folytatott Magyarország ellen, sőt, 1940 és '41 között kimondottan egy „jószomszédi viszony” kialakítására törekedett.


A csernyigovi kerületben a magyar katonák 38 000 civilt öltek meg, főleg időseket és gyerekeket. Gyakori kivégzési módszer volt az élve elégetés, másokat lelőttek vagy felakasztottak. Egy katona visszaemlékezése szerint egy partizánellenes akció keretében magyar katonák 80 civil vallatására és kivégzésére kaptak parancsot. A foglyokat kínzással vallatták, majd egy bombatölcsérhez vezették, ahol felszólították őket, hogy vetkőzzenek le. Akik visszautasították a parancsot, azokról a katonák rángatták le a ruhát ütlegelések közepette, végül mindegyiket a bombatölcsérbe lőtték.


1944-ig magyar katonák összesen közel 100 000 civil és 24 000 hadifogoly kivégzésében vettek részt.


Göbbels 1942. május 18-i naplóbejegyzésében azt írta: a magyarok azt jelentik, hogy pacifikáltak egy falut. Ez általában azt jelenti, hogy ott egy lélek sem maradt életben.


Huhuhúú... Nem kicsi!

júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

Savanyú a szőlő, keveském!


A hadi bűntettek elkövetői között voltak németek és magyarok is, köztük Komáromy Andor csendőrparancsnok. Őt Brjanszkij megyében több település felégetésében és 215 civil kivégzésében találták bűnösnek: a partizánok elleni harc jegyében egy falu elfoglalása után egy épületbe gyűjtöttek össze minden ott maradt lakost, ahova gránátokat dobtak. A megtorló akciókért Komáromyt századossá léptették elő, a német és a magyar hadvezetéstől is kitüntetést kapott.

A háború célja a népirtás volt.



A Szovjetunió elleni totális háborúban a népirtás nem járulékos elem volt, hanem a háború lényege: a háború célja a szlávok lakta kelet-európai területek faji gyarmatosítása, a német élettér kialakítása volt. A népirtás volt a háború kontextusa, és nem fordítva. A keleti fronton minden harcoló fél számára megszűnt a modern európai hadijog, civil és katona, katonai és békés terület elválasztása, és a tengelyhatalmak számára minden katonai siker a népirtás célját szolgálta, de a hadviselés és megszállás gyakorlata sem vált el a népirtástól.


A civilek megölését gyakran úgy tüntetik fel, mint a partizánvadászat hozadékát. A viszony azonban éppen fordított: a partizánmozgalom nagyrészt éppen a népirtás hatására indult el.


Nagyon savanyú.

júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
Látod ezért nem szabad fejest ugrani egy ilyen kérdés feszegetésébe a történelem ismerete nélkül, mert könnyen megesik, hogy a saját horgod kapod be.
júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!