Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Orbán szerint miért akkor...

Orbán szerint miért akkor lesz béke ha leáll a nyugat Ukrajna támogatásával?

Figyelt kérdés

Ha jobban belegondolunk (legalábbis én így látom, aztán majd ti leírjátok, hogy hogy látjátok) ha a nyugat megvonna minden támogatást Ukrajnától (pénzügyileg, fegyverügyileg, stb) akkor az történne, hogy az ukrán haderő legyengülne és Oroszország gyorsan elfoglalná őket. Ha pedig elfoglalná őket az azt jelentené, hogy a magyar-ukrán határon orosz katonák állomásoznának ami szerintem minden, csak nem béke magyar szempontból. Főleg azoknak a magyaroknak akik ott élnek közel a határhoz. Na meg akkor Oroszország meg a NATO határos lenne ami szerintem szintén minden csak nem béke. Ez az egyik.


A másik: Orbán folyamatosan uszít az unió meg a NATO ellen. Ha annyira elhiteti a néppel, hogy az unió meg a NATO rossz, akkor előfordulhat egy olyan forgatókönyv, hogy a 2026-os választási győzelmük után jönni fog egy népszavazás a kilépésről amit 2/3-al meg is szavaznak, és közbe ha az orosz hadsereg itt van a határunkon és mi kilépünk a NATO-ból akkor tulajdonképpen az orosz hadsereg előtt szabad lehetőség nyílik a terjeszkedésre.


Én ezért nem látom azt az álláspontot helyesnek amit Orbán képvisel, hogy STOP fegyverszállítmányok meg stb... Szerintem igen is fontos az a saját biztonságunk érdekében, hogy támogassuk Ukrajnát és gyengítsük Oroszországot, mert reális fenyegetést jelent. Én támogatom az unió álláspontját és pont azért mert békepárti vagyok. Nem akarok megélni egy világháborút, mert annál nincs veszélyesebb amikor egy ellenséges atom nagyhatalom határos egy ekkora katonai szövetséggel aminek az USA is tagja. Az meg szerintem mára egyértelmű, hogy Oroszország célja elfoglalni Ukrajna egész területét és terjeszkedni.



jún. 3. 08:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
60%

#10: mi lenne, ha felvennéd a beszélgetés fonalát és nem érdektelen dolgokat böffentenél ide?


a kérdező, a maga végtelen bölcsességében ezt írta:


"...annál nincs veszélyesebb amikor egy ellenséges atom nagyhatalom határos egy ekkora katonai szövetséggel aminek az USA is tagja."


ennek szellemében az, hogy a NATO engedte Litvánia, Lettország és Észtország tagságát, meg persze a Finnországét, valamit az, Ukrajnával tárgyalásokat folytat az kifejezetten veszélyes.


csak és kizárólag a kérdező saját véleményét figyelembe véve az orosz agresszió teljesen jogos, hiszen hiszen pont a kérdező által veszélyesnek ítélt helyzet rosszabbodását igyekszik megakadályozni.


ja és arra csak felhívnám a figyelmed, hogy hasonló helyzetekre az USA is az oroszokhoz igen hasonló módon szokott reagálni, úgyhogy komolyan megkérdezném, mégis milyen elveitek vannak nektek azt leszámítva, hogy USA jó, Oroszország rossz?

jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

"Viszont az USA forgatta fel Ukrajnát és buktatta meg az akkori vezetést."

Tehát ha az USA rosszalkodik, akkor a szegény szomszédot kell agyba-főbe verni. Te is a testvéredet rugdosod félholtra, ha a szomszédod beszól neked?

jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
gondolod, két különböző választ írtam ugyanarra, csak az egyiknél direkt lehagytam a mondat eleji nagybetűket, a másiknál meg nem? hm?
jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kérdező, tisztában vagy azzal, hogy a nagy Nyugati támogatás abban nyilvánul, hogy beígérnek minden létező fegyverfajtát, meg fegyverrendszert, és jó sokat nem kapnak meg, és amit megkapnak, abból is 10 - 20 példányt kapnak ?


Pl. a britek adtak nagy kegyesen 14 Challenger 2-es harckocsit.


Ettől a 14 harckocsitól várják a nagy ukrán győzelmet ?


El kéne dönteni, hogy komolyan támogatják, de tényleg, vagy nem akarnak adni nekik különböző okokból több harcjárművet, és hadianyagot, és egyértelműen lekommunikálni, hogy itt a vége.

jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 8


A nyíltan randalírozó és parádézó szélsőjobbos szabadcsapatok azok is EU-s értékek ?


Meg a diszkrimantív szellemiségű törvénykezésük is ?


És a szándékosan tahó diplomácia / kormánykommunikáció is ?

jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 10


Szovjetunió az 1991. december 8. óta nincs, de neked csak arra telik, hogy elszámláld ezt mindenhol.

jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

"El kéne dönteni, hogy komolyan támogatják"

Az EU mar 2022-ben eldontotte, csak kulonbozo oroszkozeli erdekek folyamatosan akadalyozzak.



"A nyíltan randalírozó és parádézó szélsőjobbos szabadcsapatok azok is EU-s értékek ?"

Nem, azok tobbnyire a putyini rendszer altal tamogatott-tuzelt szelsoseges, ertektelen csoportosulasok.

jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 17


Te honnan írsz, hogy nincs ékezetes billentyűzeted ?


Nem Magyarországról ?



" Az EU mar 2022-ben eldontotte, csak kulonbozo oroszkozeli erdekek folyamatosan akadalyozzak. "


Anglia nem EU tag.


Továbbá a Magyar Kormánynak milyen ráhatása van arra, hogy 14, vagy 300 harckocsit adnak ?



" Nem, azok tobbnyire a putyini rendszer altal tamogatott-tuzelt szelsoseges, ertektelen csoportosulasok. "


Az Azov Zászlóaljat, az Ajdart, a Csornyij Korpuszt, a Kárpáti Szicset, és társait Putyin hozta létre ? :O



[link]


[link]


[link]


[link]



[link]


[link]



https://www.youtube.com/watch?v=qe-q1DFbYwo&t=1s&ab_channel=..

jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

@18 "Az Azov Zászlóaljat, az Ajdart, a Csornyij Korpuszt, a Kárpáti Szicset, és társait Putyin hozta létre ? :O"


Miert, ezt eddig nem tudtad? Addig-addig tuzelte Putyin az ukranellenes es szeparatista csoportokat, tamogatta oket propagandaval, penzzel es fegyverrel, amig Ukrajnaban kialakultak es megerosodtek ezek az oroszellenes nacionalista csoportok. Hatas-ellenhatas.

jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%

Az Ukrán Patrióták, amiből ezek a csoportok kifejlődtek, az 1996-ban létesült.


1996-ban hol volt Putyin ?


Ukrajnában mindig volt igény szélsőséges nacionalizmusra, sajnos.

jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!