Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Orbán szerint miért akkor...

Orbán szerint miért akkor lesz béke ha leáll a nyugat Ukrajna támogatásával?

Figyelt kérdés

Ha jobban belegondolunk (legalábbis én így látom, aztán majd ti leírjátok, hogy hogy látjátok) ha a nyugat megvonna minden támogatást Ukrajnától (pénzügyileg, fegyverügyileg, stb) akkor az történne, hogy az ukrán haderő legyengülne és Oroszország gyorsan elfoglalná őket. Ha pedig elfoglalná őket az azt jelentené, hogy a magyar-ukrán határon orosz katonák állomásoznának ami szerintem minden, csak nem béke magyar szempontból. Főleg azoknak a magyaroknak akik ott élnek közel a határhoz. Na meg akkor Oroszország meg a NATO határos lenne ami szerintem szintén minden csak nem béke. Ez az egyik.


A másik: Orbán folyamatosan uszít az unió meg a NATO ellen. Ha annyira elhiteti a néppel, hogy az unió meg a NATO rossz, akkor előfordulhat egy olyan forgatókönyv, hogy a 2026-os választási győzelmük után jönni fog egy népszavazás a kilépésről amit 2/3-al meg is szavaznak, és közbe ha az orosz hadsereg itt van a határunkon és mi kilépünk a NATO-ból akkor tulajdonképpen az orosz hadsereg előtt szabad lehetőség nyílik a terjeszkedésre.


Én ezért nem látom azt az álláspontot helyesnek amit Orbán képvisel, hogy STOP fegyverszállítmányok meg stb... Szerintem igen is fontos az a saját biztonságunk érdekében, hogy támogassuk Ukrajnát és gyengítsük Oroszországot, mert reális fenyegetést jelent. Én támogatom az unió álláspontját és pont azért mert békepárti vagyok. Nem akarok megélni egy világháborút, mert annál nincs veszélyesebb amikor egy ellenséges atom nagyhatalom határos egy ekkora katonai szövetséggel aminek az USA is tagja. Az meg szerintem mára egyértelmű, hogy Oroszország célja elfoglalni Ukrajna egész területét és terjeszkedni.



jún. 3. 08:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
25%

Oroszország most is határos a Natoval.


Ukrajna területeinek elcsatolása nem más, mint történelmi elégtétel.

Magyarországtól is loptak (megszállás alatt tartanak) területeket és úgy bánnak az ottani magyar őslakosokkal, mint kutyával.Tiltják a nyelvhasználatukat és meggyalázzák a jelképeiket.


A minimum,hogy ne akarjunk jót egy olyan országnak, mint Ukrajna.

jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
Történelmi elégtétel? Kinek? A sértett ősmagyarnak, aki még mindig a nagyMagyar térkép előtt sirdogál, hogy dögölj akkor meg a szomszéd tehene is?
jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
Mert az ostoba, frusztrált lúzer, komcsi híveiknek ez beetethető.
jún. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%
Orbán szerint akkor lesz béke, ha Ukrajna életeszi a fegyvert, Putyin kedvbére válogat, mi kell neki Ukrajnából. Maradék részre meg feltud állítani egy bábkormányt. Ez lenne az a csodás béketerv.
jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
33%

Most nem azért, de a saját szavaid alapján:


"...annál nincs veszélyesebb amikor egy ellenséges atom nagyhatalom határos egy ekkora katonai szövetséggel aminek az USA is tagja."


nem pont az lenne a jó, ha az USA/NATO/EU nem terjeszkedne Ukrajnában?

jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
#5 Lehet rosszul értesültem eddig a hírekből, de tudtommal Oroszország támadta meg Ukrajnát és nem Amerika meg az EU.
jún. 3. 08:48
 7/33 anonim ***** válasza:
47%

6#


Viszont az USA forgatta fel Ukrajnát és buktatta meg az akkori vezetést.


Több helyen is csináltak már ilyet.

jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

7-es, tegyük fel, hogy az USA segítségével történt az a forradalom. Ettél még ugyanúgy egy korrupt vezetőt zavart el az inkább az EU-hoz, mintsem az Orosz föderációhoz csatlakozni akaró ukrán többség. Oroszország az ezután keletkező káoszt kihasználta, hogy elfoglalja a Krímet. Oroszországnak csak egy célja volt, egy indítéka, új területek megszerzése Ukrajnától. Akkor is az volt és most is az. A többi csak ürügy. Azért ürügy, mert máshogy is lehetett volna rendezni. Oroszországnak kellettek ezek a területek és csak a lehetőségre várt.

Értem én a logikát amögött, ha Ukrajna nem kap több támogatást, akkor megadja magát és béke lesz. De mi garantálja, hogy ez azonnal megtörténik? Mi garantálja, hogy Oroszország nem indít később újabb inváziót? Mi garantálja, hogy nem kerül orosz megszállás alá Ukrajna többi része? Te láttad már a békeszerződés tervezetet? Mert szerintem még senki.

jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
31%

"Lehet rosszul értesültem eddig a hírekből, de tudtommal Oroszország támadta meg Ukrajnát és nem Amerika meg az EU."


ja értem, tehát csak az számít, ha megtámadják, az nem, hogy:


-1991 óta tárgyal a NATO Ukrajnával

-2002 óta (Yanukovych elnökségét leszámítva) cél Ukrajna NOTO tagsága

-2014 óta (amikor az oroszok gyógyszere először gurult el) Ukrajna deklaráltan nem semleges

-2018 óta az ukrán alkotmány része, hogy a NATO tagság a cél


meg az sem, hogy már Obama elkezdi felfegyverezni Ukrajnát meg az sem, hogy az akkori amerikai alelnök, mostani elnök könyékig benne van az ukrán korrupcióban.


(most Litvánia, Lettország és Észtország NATO tagságáról ne is beszéljünk)


nem vagy te egy kicsit kettős mérce?

jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
#9 nem számít, hiszen ukraja SZUVERÉN állam elvileg, és SZUVERÉN joguk megtagadni a szovjet bábállamságot ami 2014 előtt volt, és csatlakozni a nyugati gazdasági, és katonai szövetségekhez főleg ismerve szovjet oroszország agresszivitását, hiszen már 2007-ben is megtámadták a függetlenedni próbáló grúziát, amiről a SZUVERÉNkedő felcsúti KISZ titkárod is beszélt anno https://www.youtube.com/watch?v=0ndu5mhU1bw
jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!