Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyetértesz Ukrajna megvédésév...

Egyetértesz Ukrajna megvédésével,támogatásával?

Figyelt kérdés

febr. 19. 19:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem mire akarsz kilukadni ezzel az ókor,középkor,újkortörténeti fejtegetéssel.

Amerikai etnikum sincs.Nem beszélve hogy jóval fiatalabb az Usa a legtöbb európai államnál.

Noés?

Attól még létezik,van létjogosultsága.

A támogatás nem attól kell hogy függjön hogy melyik állam mikor és hogy keletkezett.

Az ukránokat sem ezért nem támogatom.De az oroszokat sem támogatom.

Semmi közöm nincs hozzá.Persze nagy az igyekezet,hogy erről meggyőzönek mindenkit.

Erre megy ki az ukrán nato csatlakozás és az uniócsatlakozás mindenároni erőltetése is.

Hogy legyen már valami alapja,hogy magunkénak érezzük az ügyüket!De ez az erőszakos ukrajna pofánkbanyomása pont az ellehatást váltja ki az emberekben.

Nevetséges hogy Szerbia meg más államok lassan tizenéve várnak erre jön ukrajna és majd beelőzi őket mert ott akkora demokrácia van már,hogycsak na!!

Én őszintén megmondom hogy még az elején rokonszenveztem velük és együttrrző is voltam.

Ez mára már teljesen megfordult!Látom mi folyik és látom a módszereiket ahogy kikaparják azok szemét,akik a béke mellett vannak

Se pénzt semmit nem adnék ennek az agresszíven nyomulós,korrupt,követelődző bandának!

El fogják veszíteni a területeiket mivel már mindenki a háta közepére kívánja zelenskit a világvédőt, meg a többieket!A Times címlapja,a zongoristaVicc ez az ember,meg azok is,akik ajnározzák!!

febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
35%

52:egyetértek. ukrajna egy amerikai projekt és nyomni kell az eunak is.

ha az oroszok lövik az első atomot, akkor remélem berlin vagy london lesz a célpont.

febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 Jeffrey Spender ***** válasza:
67%

Tizenéves koromban én úgy voltam, hogy az oroszok azok kimerülnek a kommunizmusban, alávaló népség, de aztán ahogy egyre jobban megismertem a történelmet, teljesen revideáltam a nézeteimet, és normalizálódtak.


Azonban soha életemben nem szimpatizáltam az EU-val, sőt az is ellenszenves volt. És az most sem lett szimpibb.


A Cári Oroszországról nem voltak különösebb ismereteim, az oroszok = kommunizmus tévhit miatt, beleolvastam abba, és semmivel sem különb a középkori orosz történelem, mint a franciáké, vagy az angoloké, vagy a németeké.

febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
32%
Sokan az alapvető problémát felejtik el, vagy veszik figyelmen kívül: Oroszország olyan egyezményeket szegett meg, amit maga is ratifikált. Lett volna ennek egy olyan lehetősége is, hogy Moszkva szólt volna USA-nak, Kínának, EU-nak, hogy "gyerekek kell nekem a Krím, meg a Donbasz, legyen ott egy normális népszavazás, és rajzoljuk újra a határt". És akkor ott a népirtás toposz: hát b@szki, Oroszország az ENSZ BT. állandó tagja, egy csettintésére nemzetközi békefenntartókat küldtek volna Kelet-Ukrajnában, ha Moszkvának tényleg kínja lenne. Az egész egy területszerző háború. Pont ott, ahol a front most is húzódik, ott elképesztő mennyiségű nyersanyag van, amit nagyrészt a 90-es évek gazdasági liberalizációja során felfedeztek. Érdekes, a Kijev környéki területekről, meg Szumiból azonnal kivonultak, ahol csak gabonatáblák vannak, amint beütött a szar a palacsintába, és azóta se próbáltak meg visszatérni oda, pedig Belaruszból nem lenne nagy kunszt újra neki menni Kijevnek. Míg a déli és keleti nyersanyagban gazdag megyékhez foggal-körömmel ragaszkodnak. A gyakori Robert C Castel-e, Jeffrey Spender, a geopolitikai és Oroszország-szakértő ezen összefüggéseket sohasem veszi észre. 😀
febr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
32%
Ja, és Jeff, még mielőtt vád alá helyezel, a #55 volt az első kommentem e kérdés alá.😊
febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
67%

55: akkor lennél fair ha ukrajna hibáit is felsorolnád. de te se veszed észre, akkor miért is másokat vádolsz meg?...

mellesleg a békefenntartó projektet direkt tagadod le vagy tájékozatlanság az oka?

febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
54%

#55:

Még ha Ukrajnának mindenben igaza is lenne, akkor se volna okunk fegyverrel, pénzzel segíteni őket.

Nem a mi dolgunk igazságot tenni. A vezető politikusok dolga az ország érdekében eljárni. Magyarországnak pedig az az érdeke, hogy minél előbb béke legyen.

Gyakran előjönnek azzal a hasonlattal, hogy 56-ban a magyarok is harcoltak a függetlenségükért. Ez a hasonlat amúgy helytelen, de ha mégis próbáljuk meghúzni a párhuzamot, a magyar forradalomnak onnantól kezdve nem volt értelme, hogy a szovjet tankok visszafordultak.

Semmi esélyünk nem volt ellenük, felesleges vérontás következett.

febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
67%

csak hogy alátámasszam az 58-as válaszát az '56-os párhuzammal kapcsban:

[link]

akik így gondolják: ha ezt a libsi médiátok is lehozza akkor csak úgy van nem?

febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 Jeffrey Spender ***** válasza:
74%

Én az 56-al való párhuzamot teljesen hülyeségnek látom.


1956-ban népfelkelés volt, amit az oroszok levertek. 2023-ban nem volt semmilyen népfelkelés ukrán / ukrán-orosz részről, ott az orosz kormány kezdett háborúba.


Én 2023-at azt a 2003-as Iraki háborúhoz hasonlítom.


A fiatalabb George Bush is az ő iraki háborúját hasonlította a 2023-as oroszhoz.


Ez így elfogadható ?



Már-már szürreálisnak mondható bakit követett el George W. Bush volt amerikai elnök, amikor egy konferencián beszélt. Miközben Oroszország autoriter rendszeréről és a Putyin-kormány döntéseiről, köztük Ukrajna megtámadásáról értekezett, azt mondta, hogy „egy ember döntése miatt indokolatlan és brutális invázió indult Irak ellen.” Szinte azonnal korrigálta, hogy Irak helyett Ukrajnát akart mondani, de elképesztő irónia van így is a kijelentésben.


[link]

febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
23%

#57

Na, mutasd, akkor, hogy hol kilincselt Oroszország nemzetközi békefenntartókért a Donbaszba? Ukrajna hibája pedig az volna, hogy az ott élő emberek megtanuljanak ukránul is? Ha Magyarországra jön élni életvitelszerűen például egy iráni, te nem várod el tőle, hogy megtanuljon magyarul legalább valamennyire? Sz. Bíró mondta nem rég egy podcastben, hogy az oroszoknak nem lenne nagy erőfeszítés megtanulni amúgy ukránul. És neki elhiszem, mert talán nincs ebben az országban olyan ember, aki többet tudna tőle a keleti szlávokról. A komolytalan népirtás vádját meg hagyjuk, mert rég bizonyított lenne. Oroszországnak meg lennének azon képességei, amely más olyan országoknak is meg volt, akik bizonyították, hogy nemzetük ellen népirtást követtek el. 15 ezer emberről beszélnek, akikről semmit nem tudunk, hogy kik ők, hol haltak meg. Érdekes, a délszláv háborúk népirtásaiban elpusztított emberekről tudjuk, hogy kik voltak, majdnem mindenki be lett azonosítva. Az oroszoktól nem látunk ilyen listákat, pedig az áldozatnak az lenne az érdeke, hogy ez kiderüljön.


#58

Mondjuk Magyarország nem is tudna mivel, de mondjuk az jó deal lett volna, ha a teljes szovjet eredetű fegyverzetünket átadjuk, és cserébe kapunk nyugatit. Azért egy valós harci helyzetben Jóskának több esélye lenne a túlélésre egy Bradleyben vagy Marderben, mint egy BMP-ben vagy BTR-ben. Meg pontatlan RPG helyett Javelinnel kilőni egy ellenséges harckocsit. Most így modernizálásba kezdtünk, de mindent teljes áron, míg a környező országoknak beleszámították a tarifába azt, hogy mit adtak át az ukiknak. Viszont, tekintsünk el a fegyverektől, mert van itt más is. Mégpedig a kommunikáció. Mert azt végképp nem értem, hogy miért kell Ukrajna ellen hergelnie a magyar kormánynak? Ez hol magyar érdek? Nekünk attól miért jobb, hogy elhordjuk Ukrajnát minden szarnak? Mi ebben a magyar érdek? Él ott még néhány tízezer magyar, talán arra kellene gondolnunk, hogy ne szidjuk őket, mármint az ukránokat, mert az ostor mondjuk a kárpátaljai magyarokon csattan emiatt. Lengyelek meg a románok kiegyeztek már rég az ukránokkal az etnikai kérdésekben, mi miért nem tudunk?

febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!