Lehetne ilyen kompromisszumos rendezés az orosz-ukrán háború után (akár 10-20-30 év múlva), ha Oroszország és Ukrajna-NATO sem képes legyőzni a másikat?
- Oroszország lemond a befagyasztott, elkobzott (?) 300 milliárd dollárjáról, nem követeli többé vissza. A pénz Ukrajnáé lesz hivatalosan is.
- Ukrajna lemond a Krími Köztársaságról és Szevasztopolról, nem követeli többé vissza. A terület Oroszországé lesz hivatalosan is.
- Oroszország visszaadja Herszont és Zaporizszját Ukrajnának.
- A Donbasz (Donyeck és Luhanszk) független országgá válik, nem lehet sem Oroszországé, sem Ukrajnáé. Hivatalos nyelv lesz az orosz és az ukrán is. Haasonlóan, mint ahogy Koszovót függetlenné nyilvánították, nem lesz Szerbiáé többé, de Albániáé sem lehet hivatalosan, az egyenrangúság kedvéért hivatalos nyelv az albán és a szerb is.
- Ukrajna csatlakozhat a NATO-hoz, de a NATO nem telepíthet oda támadórakétákat, tömegpusztító fegyvereket és nem jöhetnek létre amerikai/más külföldi katonai bázisok a területén.
Ezt még nagyon korai megmondani.
Jelenleg ugye teljes patthelyzet alakult ki. Méterekért küzdenek a felek már jó egy éve... de ez bármikor megváltozhat. Jön egy rosszabb szakasz az egyik oldalon, kifogynak a tartalékok, akkor rögtön nagyot ugorhat előre a másik fél. Jelenleg arra van nagyobb esély, hogy ukrajna fogy ki előbb. Az orosz utánpótlés szinte végtelennek tűnik...
Meglátjuk... el kell jutni odáig, hogy belássák a felek egyszer, hogy nincs tovább. Bármennyire is fájjon.
Arról már született döntés, hogy a zárolt orosz Bank számlák kamatait Ukrajnának fogják adni.
Kb évi 5 milliárd euró.
Az oroszok most épp magabiztosan tartják az összes eddig megszerzett területet. Mégis mi a fenéért mennének bele ilyesmibe? Legjobb esetben is az lehetne a "kompromisszum", hogy az összes eddig megszerezett területet megtarthatják cserébe azért, hogy tovább nem nyomulnak.
Tavaly nyár/ősz óta, amikor totális kudarcba fulladt az ukrán ellentámadás teljesen megváltozott a helyzet a 2022-es orosz bénázáshoz képest.
Az a baj ezzel,hogy nagyjából egy éve még talán ,akár némi korrekcióval el is fogadták volna az oroszok.
Csakhogy ez a vonat elment,mert a nagyonokosok ugye ugy gondolták hogy előnytelen pozicióban van Ukrajna,de majd fegyverrel sikerül az oroszokra nyomást helyezni és egy jobb ,előnyösebb pozicióból tárgyalni.
Ez az az ukrán helyzet ,amire hirtelen két mondás ugrik be.
Sokat akar a szarka,de nem birja a farka.
Aki sokat markol,keveset fog.
A kérdésedben csak annyi a sántítás jelenleg a NATO nem harcol ukrajnáért.
Némi hírszerzési adatot átad meg az előző generációs levedtett fegyvereit.
Szeretik az oroszbarátok előadni hogy a nato nem bír a ruszki elvtársaikkal, de a valóságba csak az usa önmagába erősebb mint a ruszki elvtársai.
Csak európába több milliós nato hivatásos állomásozik jelenleg is, ebből egy fő se harcol ukrajnába, így nincs olyan hogy nato-ruszki háború.
#8
Persze, nincs közvetlen háború Oroszország és a NATO között, de hogy végül milyen békeszerződés születhet Ukrajna kapcsán, abba döntő beleszólása lesz a NATO-nak, NATO nagyhatalmaknak (elsősorban az USA, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország) is, nem lehet őket kikerülni.
A NATO-Szerbia háborúban, az ország felosztásában, helyi befolyási övezetekben, Koszovó státusza körüli vitákban pedig Oroszországnak volt kulcsfontosságú szerepe 1999-ben és valószínűleg a jövőben is fontos tényező lesz (mellette talán felértékelődött Kína is, de ők inkább a háttérben vannak).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!