Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető, hogy sem Ukrajna...

Elképzelhető, hogy sem Ukrajna, sem Oroszország nem lesz képes megnyerni a háborút, ezért a NATO, Ukrajna és Oroszország között megkezdődnek a béketárgyalások és mindkét fél enged a követeléseiből, kompromisszumos rendezés lesz?

Figyelt kérdés

2023. jún. 8. 23:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
A NATO mégis miről tárgyalna? Ők nem aktív résztvevői a konfliktusnak. A háborút csak Ukrajna és Oroszország tudja lezárni, elég hülyén jönne ki, ha egy harmadik fél határozná meg a feltételeket...
2023. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz. Területvesztés lesz ukrajának. Láttunk már ellentámadást tavaly amikor még sokkal erősebbek voltak, akkor se tudták kiverni az oroszokat.
2023. jún. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem.Putyin sohasem fog átadni orosz területeket amerikának.
2023. jún. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy egyszer Orbán mondá, itt amerikai-orosz tárgyalások kellenek de sürgősen.
2023. jún. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Igen, elképzelhető.


A NATO mint közvetítő jelenne meg.

De pluszban az EU sőt Kína jelenléte is elképzelhető.

Akár mind ott lehet.


Előbb-utóbb még minden háború véget ért, ha sokáig nem tud egyik fél javára sem eldőlni a dolog, akkor szükségképpen lesz valami kompromisszum.


Mondjuk én egy ilyen esetre is inkább Korea jellegű nincs békeszerződés csak tűzszünet megoldást tudok elképzelni.

Ez jobban kifejezné azt, hogy egyik fél sem tartja lezártnak az ügyet, de a háborút egyelőre nem akarják folytatni tovább.


Szerintem reálisan minimum 1, de akár 2 év még mire a felek kompromisszumkészsége el tudja érni a szükséges szintet.


Az ukránok úgy érzik, hogy lendületben vannak, próbálkoznak. Még amennyiben a mostani ellentámadási "kör" nem is jön össze igazán, akkor is van még bennük akarat, van eszköz és ember is még, 1-2 komolyabb orosz kiszorító próbálkozást még tuti bevállalnak.


Az oroszok oldalán is Moszkvában még van akarat, próbálnak kitartani, abban bízva, hogy kifáradnak az ukránok vagy a támogatóik, lassan elfogyadoznak a fegyverek ukrán oldalon is (az ilyen HIMARS stb. cuccokból sincs végtelen, kell idő a gyártáshoz, készletről már nem fog tudni Amerika sem adni sokat a végtelenségig).


Az, hogy a harcoló orosz egységek mennyit bírnak azt nehezebb megítélni a publikus információk alapján. A morál biztos nem jó a kiskatonák között. De most ők védekeznek, ami azért könnyebb.


---


Én amúgy laikusként az esélyeket ennyire teszem most:



a. Totális orosz győzelem (kb. az eredeti célok mentén, tehát, hogy Kijeevbe is betörnek stb.)

< 1%


b. Az oroszok jelentős kelet-ukrajnai területek birtoklásával + Krím fejezik be a háborút

4%


c. Az oroszok némi (kis) kelet-ukrajnai területek birtoklásával + Krím fejezik be a háborút

14%


d. Az oroszok 0 kelet-ukrajnai terület birtoklásával fejezik be a háborút, de Krím marad orosz

32%


e. Az ukránok (és támogatóik) mindenhonnan kitolják az oroszokat

50%


(b, c és d ugyebár kompromisszum, tehát valamilyen lepapírozást igényel előbb-utóbb)

2023. jún. 9. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem képzelhető el. Az oroszok mindenképp megnyerik. Maximum az képzelhető el, hogy nem veszik be teljes Ukrajnát, csak annak egy részét.
2023. jún. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Oroszország már most nyitott a béketárgyalásokra, Ukrajna feltételei viszont abszurdak. Oroszország vonuljon ki teljesen katonailag, s akkor tárgyalnak majd? De akkor mégis miről kellene tárgyalni? S mennyire reális elvárás, hogy milliárdos anyagi károk, 10 000-ek halála után az Orosz elit szembenézzen a népével, s azt mondja, hogy bocsi, meggondoltuk magunkat, mégsem akarunk már háborúzni.


Orbánnak van igaza, béketárgyalások kellenek, Ukrajna mondjon le a területekről, lehet utána lakósságcsere, Ukrajna területi integritását a továbbiakban akár a NATO biztosíthatja, persze, ezek a tárgyalások elnyúlnának évekig, de addig sem őröl a fronton a húsdaráló...


S Ukrajna területi veszteségei után is 40 millió ember számára egy indokolatlanul nagy ország marad. Most sajnálni kellene őket, hogy veszítenek 20%-nyi területet?


Azért támadják Magyarországot ezen álláspont miatt, mert az USA minden egyes halott Ukrán és Orosz emberen anyagi haszont, profitot szerez. S aki csökkenteni akarja a tragédiát, arra úgy tekint Amerika, mintha a zsebéből akarná venni ki a pénzt. Ez nekik egy befektetés, nehogy már ne térüljön meg és ne hozzon maximális profitot.

2023. jún. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
6-os megmondta a tutit, tavaly is mennyire bejött már, amikor azt mondta, hogy Oroszország nem olyan hülye, hogy megtámadja magát, meg, hogy az eu tüdőn/lábon/gyomrom és torkon is lövi magát a szankciókkal és idénre már össze fog omlani, meg, hogy Ukrajna már nem is létezik. Én csak neki hinnék.
2023. jún. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%
Oroszország meg fogja nyerni a háborút, de az USA és európai bábállamai ezt soha nem fogják elismerni.
2023. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

"Oroszország már most nyitott a béketárgyalásokra, Ukrajna feltételei viszont abszurdak. Oroszország vonuljon ki teljesen katonailag, s akkor tárgyalnak majd? De akkor mégis miről kellene tárgyalni?"


Arról, hogy Oroszország hogyan fogja jóvátenni azt a kárt, amit Ukrajnának okozott.


Ukrajna számára az orosz álláspont ugyanannyira abszurd, mert Oroszország követelései teljesen szembemennek azzal a ténnyel, hogy Ukrajna egy szabad, szuverén állam. Oroszország csak olyan feltételek mellett hajlandó tárgyalni, ami gyakorlatilag egy orosz félgyarmattá tenné Ukrajnát, ők akarják megszabni Ukrajna bel- és külpolitikáját (nem lehetnek EU vagy NATO-tagok, nem indulhatnak az oroszok által nácinak titulált pártok és jelöltek a választásokon, hivatalos nyelvvé kell tenni az oroszt, stb.), továbbá anélkül nem is hajlandóak tárgyalni, hogy Ukrajna el nem ismerné mind a négy elcsatolt megye Oroszországhoz való tartozását (beleértve azokat a területeket is, amelyeket Oroszországnak nem sikerült elfoglalnia).


Felesleges itt Ukrajnát vagy Oroszországot hibáztatni azzal, hogy akadályozzák a béketárgyalásokat, mert jelenleg mindkét fél olyan követelményeket társít a béketárgyalások megkezdéséhez, amelyek elfogadhatlanok a másik fél számára.


Ceterum autem censeo Russiam delendam esse.

2023. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!