Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan alakult volna a háború...

Hogyan alakult volna a háború Németország és a Szovjetunió között ha a szövetségesek egyáltalán nem szálltak volna be a harcba?

Figyelt kérdés
Tehát ha a teljes német hadigépezet az oroszokra fókuszált volna.

febr. 1. 14:25
1 2
 1/11 PMC Wagner ***** válasza:
100%
valószínű a vége ugyan az lett volna. Ez nem változtatott volna a tényen hogy a német haderő rettentően alulfelszerelt volt és hogy a német hadiipar gyártási kapacitása is elenyésző volt a szovjethez képest.
febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ezt elképzelni, mert hadiállapotban voltak. Óhatatlanul ott lett volna bennük a félsz, hogy ha Hitler elfoglalja a Szovjetúniót, akkor utána megerősödve fordul ellenük. Tehát kifejezetten érdekük lett volna hadianyag és hadtáp ellátmányokkal támogatni a Szovjetúniót. Hitlernek viszont érdeke támadni ezeket a konvojokat, akkor meg máris beszállnak a harcba valamilyen szinten...
febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyobb veszteségeket szenvedtek volna el a szovjetek kezdetben. Még hosszabb, még elkeseredettebb harc után a Vörös Hadsereg felszabadította volna egész Európát.

Németországot és csatlósait teljesen lerabolták volna, sokkal keményebb lett volna a megtorlás.

febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Amerikai segítség nélkül a szovjetek elvesztik a háborút, a Szovjetunió kapitulált volna.
febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az USA saját nagykövetsége szerint mai pénzben kb. 180 milliár dollár értékű terméket szállított:

400 000 dzsip és teherautó

14 000 repülőgép

8000 traktor

13 000 tank

1,5 millió takaró

15 millió pár katonai csizma

107 000 tonna pamut

2,7 millió tonna benzintermék

4,5 millió tonna élelmiszer

[link]


A SZU gyártott többek közt:

136 223 repülőgép

119 769 tank és önjáró löveg

1 556 199 egyéb jármű (teherautó, terepjáró, traktor...)

75 millió tonna üzemanyag

[link]

febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

'a Vörös Hadsereg felszabadította volna egész Európát'


Nem azt akartad írni, elfoglalja?

febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valóban a szovjetek is Németország és csatlós államok esetén elfoglalás terminológiát használtak kitüntetéseken is.

[link]

febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értünk a Szövetségesek passzivitásán. Ha azt, hogy háború nincs és - kereskedelmi megállapodások lévén - kitömik a németeket erőforrásokkal (kőolaj, szén, félkész és késztermékek) akkor TALÁN lett volna valami esélyük.

Ha azt, hogy nem kereskednek, de nem is támadják akkor ugyanez lett volna a vége. A németek csak a saját erőforrásaikra támaszkodva nem bírtak volna a SZU-val. Talán elfoglalják Moszkvát (Napóleonnak is sikerült mégis láttuk lett a vége), kicsit jobban előremennek délen, de ennyi. Annyi élőerő, szállítási kapacitás, üzemanyaga már nem lett volna a németeknek, hogy az egész SZU-t megszállják, elfoglalják. Kihasítottak volna egy jó nagy területet, de a felpörgő hadigazdaságuk és a németekéhez képest sokkal-sokkal nagyobb erőforrásaik idővel az oldalukra billentette volna a mérleg nyelvét és apránként visszafoglaltak volna mindent (+Európát is "felszabadítják" = német helyett orosz megszállás alá kerül).

febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy döntetlen összejött volna a németeknek. 1943-ig egyébként volt több titkos nemet-szovjet tárgyalás, de nem tudtak megegyezni. 1941 júliusában is a szovjetek közel voltak ahhoz, hogy a bolgár nagyköveten keresztül üzenjenek a németeknek, de végül Sztálin meggondolta magát, miután megbizonyosodott róla, hogy a britek kiállnak mellette.
febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meg azt is be le kell kalkulálni a képletbe, hogyha ez tisztán német-szovjet háború, akkor nincsenek szövetséges bombázások, és a német hadiipar jobban tudott volna teljesíteni. Valamint azt se felejtsük el, hogy a fegyverek és egyéb felszerelések mellett a szövetségesek olyan gyártási technológiákat is átadtak, és azokat le is oktatták a szovjeteket, ami nélkül nem biztos, hogy annyit sikerült volna a szovjeteknek a saját eszközeikből gyártani. Ezért is mondom, hogy egy patthelyzet lett volna. A Baltikum, Belarusz és Ukrajna Dnyepertől nyugatra lévő területei szerintem a német birodalomhoz került volna így. De sanszos, hogy lett volna köztük egy második háború is ebben az esetben, az meg ki tudja, hogy végződött volna.

#9 voltam.

febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!