Az európai országok haditechnikailag mennyire fejlettek?
Európának vannak nukleáris fegyverei?
Van olyan erős az európai hadsereg mint az orosz?
Az USA hadserege erősebb mint az oroszoké?
Ha az ukránok megkapnák az USA, vagy a világ (Európa), legcsúcsabb haditechnikáját, akkor az ukrán hadsereg kiűzhetnék az orosz hadsereget az országukból?
# 20-as
A Mirage F1-es az egy jól sikerült, többfeladatú francia vadászrepülő volt. Ellenben az amerikaiak F-104-es Starfighter-je egy specifikus terepre tervezett elfogóvadász volt, nem alkalmas terepen próbálták meg üzemeltetni.
Az oroszok szerintem bánják, hogy erőltették annak idején a MiG-23-ast.
Harckocsiknál a Leopárd 1-es is papírtank volt, nem csak az AMX-30-as. Mindkettő egy téves koncepció két pályaterve.
Az M60-as Patton jónak indult, csak sorozatgyártásba egy erősen butított változatot vittek, azonban így is az volt a legmegbízhatóbb harckocsi a NATO-ban, és fő erénye, hogy lehet pótpáncélozni, ténylegesen, sok más típussal ellentétben.
A T-64-es korai változata alatt melyik alváltozatra gondolsz ?
"Általában az európai országok -még a nagyok sem- nem érik el a három szuperhatalom"
Ami persze nem mindig volt így sőt merem remélni, hogy egyszer ez megint változni fog a javunkra az amcsik feltörekvése után kezdtünk zuhanni előtte senki nem érte el a mi hadi tecknikánk szintjét legalább is talán Japán és Kína bizonyos részei de ők se teljesen. Igazából elég lenne, hogy az USA legyengüljön mivel ők tartják vissza Európát ők tették tönkre.
# 22
Anglia hozzánk tartozik, vagy nem ?
A vezető nyugat-európai országok katonai lemaradását kiválóan szemlélteti a repülőgép-hordozó és tengeralattjáró állományuk lemaradása. Az USA kb. tucatnyi(!!!) "első osztályú", nagyméretű repülőgép-hordozóval, a köznyelvben anyahajóval rendelkezik. Franciaország egyetlen egy, a rendkívüli hagyományokkal rendelkező brit haditengerészet szintén egy db rendes hordozót üzemeltet. Ezek mérete az amerikai egységekhez képest csak azok kétharmada, ami negatívan kihat a bevethető repülőgépek számára és különösen a franciáknál a használhatóságra. A galloknál ugyanis nincs STOVL képességű, magyarul AKÁR függőlegesen vagy inkább nagyon lerövidített startra és leszállásra alkalmas vadászbombázó repülőgép. A briteknek van, de hanyatlásukra jellemzően az már amerikai típus. Szemben az am-i típusokkal, mind a francia, mind a brit típus folyamatosan meghibásodik, sűrűn javításra szorul. Gyakorlatilag nem teljes értékű a használhatóságuk. Megjegyzem, az egyetlen orosz hordozó, a Kuznyecov helyzete sem valami fényes, de a Szovjetunió a franciákhoz-angolokhoz képest majdnem 100 évvel később állította rendszerbe az első ilyen kategóriájú hajóját.
Kína egy évtizeden belül már NÉGY modern hordozóval fog rendelkezni. Kérdés, hogy megállnak-e négynél.
Ami az atommeghajtású tengeralattjáró-állományt illeti, ott nagyon szűk a nyugat-európai (francia, angol) készlet. Továbbá nagy kérdés, hogy lesz-e anyagi erő a kifutó 25-30 éves hajók borzasztó drága pótlására. Az amerikai, orosz, kínai atomtengeralattjáró állomány egyenként is lényegesen nagyobb, mint a nyugat-európai összeadva.
"Szemben az am-i típusokkal, mind a francia, mind a brit típus folyamatosan meghibásodik..."
Ezt a repülőgép-hordozóikra értem. Az F-35B (STOVL képességű változat) széles skálán mozgó problémáiról is bőven lehetne írni, de most nem az a kérdés van az asztalon.
# 25
Légiharcban annak idején az F-4-es Phantom II, vagy a Harrier ért többet ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!