Az európai országok haditechnikailag mennyire fejlettek?
Európának vannak nukleáris fegyverei?
Van olyan erős az európai hadsereg mint az orosz?
Az USA hadserege erősebb mint az oroszoké?
Ha az ukránok megkapnák az USA, vagy a világ (Európa), legcsúcsabb haditechnikáját, akkor az ukrán hadsereg kiűzhetnék az orosz hadsereget az országukból?
A francia, brit nemzeti nukleáris erő korszerűsítését régóta halogatják, mindkét országban erre kb. 30-50 milliárd eurót kellene költeni.
Az amerikaik megosztanak F-16-oson használható B61 400 kt-ás atombombákat egyezmény alapján NATO országokkal, de ezeket ezen országok saját elhatározásra nem alkalmazhatják.
20-20 db: Belgium, Hollandia, Németország, Törökország,.
40 db: Olaszország
Európa hadseregeinek gyors fejlesztéséhez adott a korszerű hadiipar. De a hagyományos fejlesztések semmit sem érnek atomfegyverek ellen. Nem valószínű hogy az USA totális atomháborút vállalna, ha oroszok pár év múlva a Baltikumot lerohanják, Lengyelországban vagy Németországban pár katonai bázist atomfegyverrel elpusztítanak.
A franciák meg britek katonai doktrínájában benne, hogy nemzeti atomfegyvereiket csak őket ért támadás esetén vetik be.
USA és Orosz Föderáció is elég erős ahhoz, hogy hagyományos töltetű rakétákkal a másik katonai erejében sok tízmilliárd dollár pusztítást okozzon, pl. anyahajók, kikötők kilövése. Aztán ez pillanatok alatt korlátozott atomháború lenne. Azaz eddig nem feszítik egymással a húrt.
Az ukránok csak kivérezhetnek. A nyugati hírek szerint kb. 100 milliárd dollár katonai eszköz és anyag, 100 milliárd dollár pénzügyi támogatást kaptak. De minden nyugati katonai áru kb. 5-10-szer drágább.
Ahogy fent is írják:
- GB, FR rendelkezik nukleáris csapásmérő képességgel, de méretében eltörpül az orosz mellett;
- nagyon sok élvonalbeli technikával rendelkezik az EU (harckocsik, járművek, kézifegyverek, páncéltörő eszközök, légvédelem stb.) a bibi, hogy eddig főleg exportra ment, a saját hadseregükbe éppen csak csordogált;
- az orosz szárazföldi haderő egyértelműen nagyobb mint az Európai hadseregeké, amik a píszí jegyében az elmúlt 30 évben elhanyagolták a hadseregüket, egyedül a haditengerészet - a britek, franciák jóvoltából - az ami úgy-ahogy pariban van az oroszokkal (de ugyebár egy Európai háború nem a tengereken történne);
- +/- néhány korszerű eszköz Ukrajnában nem oszt, nem szoroz. Egy olyan háborúban ahol szó szerint ezerszámra semmisülnek meg a harcjárművek, tüzérségi eszközök néhány korszerű eszköz nem oszt, nem szoroz. A mennyiség a döntő! Ha kapnának az ukránok teszem fel 50 db-t a legkorszerűbb Abramsből az még nem billentené el a mérleg nyelvét sehova. Ha viszont +500 db-t kapnának (pluszként a már tervezett mennyiségeken túl) akkor már vakargatnák a ruszkik a fejüket.
# 10-es
Az F-15-ös Eagle, és az F-16-os Falcon az MiG-21-eseket, és MiG-23-asokat lőtt halomra. A MiG-21-es az két generációval korábbi, a MiG-23-as az "csak" egy generációval korábbi, de attól még az üzemeltetése maga volt a fájdalom, örömmel szabadultak meg tőle.
Irakban a 4 - 5 MiG-29-est csak manőverező légiharchoz közeli állapotban tudták lelőni.
Jugoszláviára kiforrottak lettek az amerikai vadászrepülők, akkorra esélyük sem volt az alapmodellűen megragadt, és eleve durva hátrányból induló MiG-29-eseknek.
A kérdésre normálisan válaszolva:
A európai légierők gerincét az F-16AM/BM/ F-16C/D-k alkotják. Az F-16AM/BM-k elavultak, a C/D az, ami elfogadható, és okés vadász tulajdonságokkal, és kiváló csapásmérő képességekkel bírnak.
Azonban nagy mennyiség is kellene belülők, és a pilótaképzés nem kéthetes, és nem is két hónapos mutatvány, hanem 4 - 5 év.
Mellette még az EF Typhoon ami nagyszámú típus, többfeladatú vadászrepülők, az az amerikai F-15-ös Eagle-k többségénél ténylegesen jobb.
Légvédelemnél a Patriot az elsődleges légvédelmi rakéta, sok változattal, de gyakorlatban nem teljesít valami jól, az Öbölháború óta.
Helikoptereknél az Eurocopter Tiger-ről mindent elmond, hogy AH-64-es Apache-ra cserélik.
Harckocsiknál a Leopárd 2A4-es alkotja a NATO gerincét, egy túlértékelt harckocsi, az Strv 122-estől, és a Leó 2A5-östől kezdődően kezdték el érdemben orvosolni a tervezési hiányosságait.
A Leó 2A4-est nem lehet modernizálni A5 / A6 szintekre, hanem azokból teljesen újratervezett és újgyártású példány kell.
Azonban mindegy, hogy földszinten, szemtől szemben milyen erős a harckocsi, a levegőből záporozó Lancet drón kilövi. A Lancet az ténylegesen pontos, és olcsó, forradalmi fegyver.
Vagy a sártengeres időszakban is offenzívába kezdeni ...
Vagy az aknamezőkön át ...
A csapatlégvédelemnek az M163-as Vulcan volt, jó sok helyen kivonták. Maradt a Flakpanzer Gepard, csak az bonyolult, nehézkesen működtethető, drága, és nem is sikeres eszköz.
Ellenben az amerikaiaknak nagyipari mennyiségben vannak robotrepülő hordozó B-52-eseik, B-1-es Lancer-jeik, és B-2-es Spirit-jeik.
Az ő F-16-osaik, és F-15E Strike Eagle-jeik is nagy mennyiségű robotrepülőt hordoznak.
Az Abrams az átgondoltabb, és sokkalta jobb tervezés, mint a Leopárd 2-es, és a Challenger 2-es, azonban rosszul öregedett meg, a kevés hordozható lőszerkészlete miatt. Meg amúgy is mindegy, hogy M1A2 Abrams, vagy T-90M, a fentről záporozó drónok / aknamezők / sártenger eléggé megnehezítené a dolgukat ...
Légvédelemnél a Patriot az elsődleges rendszerük, nem zavarja őket, hogy nem valami jól működik, ugyanis az érdemi légvédelmet a Légierő alkotja.
Általában az európai országok -még a nagyok sem- nem érik el a három szuperhatalom (amerikai, orosz, kínai) színvonalát a különféle katonai témákban.
Persze, ezt nem hangoztatják, de attól még ez az újabb és újabb évtizedek eljöttével egyre inkább igaz.
Folytatás: Például az 1970-es évek közepén az am-i légierő jobb vadászalakulatai már F-4E-vel és F-15A-val repültek, miközben a szovjetek MiG-25-tel és MiG-23M-mel. A franciák Mirage IIIE-vel és F.1C-vel, a németek és más nyugat-európai országok főleg F-104G-vel.
Harckocsiknál érdemes a Leo-1-et összehasonlítani a kortárs élvonalat jelentő M60A3-mal és a T-64 korai változatával. Az AMX-30 pedig papírtank volt ezekhez képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!