Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Japánt tényleg megszállta...

Japánt tényleg megszállta volna a Szovjetunió,ha az USA nem lett volna ott?

Figyelt kérdés

2023. nov. 11. 11:46
1 2 3 4
 21/38 kürasszír ***** válasza:
100%

# 19


Az Akagi, a Kaga , a Hirju és a Szorju összesen 225 db repülőgéppel rendelkezett.


További két nagy hordozó, a Sokaku és a Dzuikaku Japánban állt javítás alatt, továbbá 5 hét múlva az új Hijó repülőgép-hordozó is harcba vethető lett volna.


Tehát ha Jamamoto vár, 5 hét múlva már 11 db japán repülőgép-hordozó állt volna a rendelkezésére a 3 db amerikai ellen (Enterprise, Hornet, Yorktown).

2023. nov. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

És Midway min változtatott volna ? Változtatott volna az amerikai harcolási hajlandóságon, japán győztes ütközet esetén meggondolták volna, hogy egyenrangú féllel állnak szembe, jobb egyezkedni, és hagyni a háborút ?


Mert a valóságban Midway után jött meg az amerikaiak önbizalma.

2023. nov. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 kürasszír ***** válasza:
100%

# 22


A háború végkimenetelén természetesen nem változtatott volna.


De Japán helyzetét legalább két évig jobbá tette volna, ha Midwaynél a nagy erőfölényének köszönhetően saját hordozóveszteség nélkül elsüllyeszti mindhárom ottlévő amerikai hordozót.


Az USA később, a salamon-szigeteki hadjárat során elveszítette a USS Wasp, és a USS Hornet hordozókat, a USS Enterprise és a USS Saratog pedig megsérültek, így nem maradt időlegesen bevethető nagy amerikai hordozó.


Így időlegesen a brit HMS Victorius repülőgép-hordozót kellett kölcsönkérni (brit személyzettel, de amerikai repülőgépekkel üzemelt).

2023. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 kürasszír ***** válasza:
100%

# 2


HMS Victorious helyesen.

2023. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

Az USA-nak nem kéttucat repülőgép-hordozója volt a Csendes-óceáni háborúban ?


Mert megkülönböztetnek flotta repülőgép hordozókat, és könnyű repülőgép hordozókat. A vízkiszorításon kívül mi a különbség közöttük, mennyi repülőt bírtak el ?

2023. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
56%
#21 az amerikaiak tudták mekkora flottaerő áll velük szemben, ha 11 japán hordozót vetettek volna be (ami kizárt, mert nem tesznek fel mindent egy lapra) akkor nem vezénylik oda a saját hordozóikat, csak Midway-on védekeznek. Így oda merték küldeni a sajátjaikat, de nekik már az is győzelem lett volna ha 1:1 lesz a veszteségarány, mert tudták hogy a saját iparuk minden japán hordozó helyett 4-5 újat is képes építeni.
2023. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 kürasszír ***** válasza:
100%

# 26


Ez nem így van.


Midwayt pont azért támadták meg a japánok, mert azt az amerikaiaknak mindenáron tartani kellett volna. Ha Midway elesik, akkor a japánok egy ugrásra vannak Pearl Harbortól.


Az amerikaiak nem tehették meg, hogy nem védik Midwayt minden rendelkezésre álló erővel.


A haditengerészeti stratégia alapja is az erőkoncentráció, ha a ajpánok mind a 11 db repülőgép-hordozót bevetik, olyan túlerőben lettek volna, hogy mindhárom ott lévő amerikai hordozó elpusztul, valószínűleg japán veszteség nélkül. Ugyanis a japánoknak annyi hordozós repülőgépük lett volna, hogy minden amerikai támadást könnyedén visszavernek, amikor pedig ők mérnek légi csapást, elsöprik az amerikai hordozókat.

2023. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
56%

#27 S ha elfoglalják a japánok Midwayt akkor mi van? Elfoglalják Pearl Harbort akkor mi van? Az amerikai ipar érintetlen maradt volna, a japánoknak viszont semmivel sem lett volna több gyártási kapacitásuk, kőolajuk, vasércük, szenük. S "menet közben" veszítettek volna bőven repülőgépeket, hajóteret, felszíni egységeket egyaránt.

11 hordozó ellen nem küldött volna be Nimitz 3-at. Megvárta volna amíg elindul a japán partraszállás és az utánpótlást próbálta volna nyirbálni, s akkor és ott veszi fel velük a harcot ahol kiegyenlítettebbek a viszonyok. A tengeri összecsapásokban kiemelten fontos a saját flotta védelme is - hogy megmaradjon minél több saját egység. Pont ezért túlerő ellen kitérni szokás (nem pedig beleállni), egy olyan helyig, időpontig amikor van esély a győzelemre.

2023. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Jeffrey Spender ***** válasza:
56%

Japán szemszögből annak lett volna értelme, hogy szép sorjában, fokozatosan foglalják el Guamot, a Wake-szigetet, és Midway-t, és azután próbálják meg Pearl Harbor-t, nem pedig egyetlen lapra tesznek fel mindent.


És mellettük nem kalandorkodni a brit gyarmatok ellen.

2023. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 kürasszír ***** válasza:
100%

# 25


Miután a USS Lexington elsüllyedt a korall-tengeri csatában, a USS Yorktown pedig Midwaynél, illetve a USS Wasp és a USS Hornet a salamon-szigeteki csatákban, továbbá a USS Enterprise és a USS Saratoga súlyosan megsérült, javítani kellett, az USA csak 1 db nagy flotta hordozóval, a teljesen elavult, gyengén sikerült USS Ranger-rel rendelkezett, ezért volt szükség a modern brit páncélos repülőgép-hordozó, a HMS Victorious kölcsön kérésére. Ekkor még az új Essex osztályú flotta repülőgép-hordozók nem álltak szolgálatba, és a 9 db Independence osztályú könnyű repülőgép-hordozó sem volt bevethető. Az elkészült, lassú gyenge kísérő hordozók pedig flottaműveletekre alkalmatlanok voltak.


USA repülőgép-hordozók:


Nagy flotta-repülőgép-hordozó: 24 db

Repülőgép állományuk akár 80-90 db.


Könnyű repülőgép-hordozó: 9 db

Ezek 9 db Cleveland osztályú nagy könnyűcirkáló hajótestének felhasználásával készültek, ugyanolyan gyorsak voltak, de méretük fele a nagy flotta hordozókénak, átlagban 38 db repülőgépet üzemeltethettek.

[link]


Kísérő repülőgép-hordozó: 84 db (+ 38 db átadva a briteknek)

a kísérő hordozók kereskedelmi egységek, azaz teherhajók, vagy tartályhajók hajótestére épültek, ezért rendkívül lassúak voltak, ezért alkalmatlanok modern flottaműveletekre. Maximális sebességük csak 18-19 csomó, szemben az amerikai flotta és könnyű hordozók átlag 33 csomós maximális sebességével. Repülőgépállományuk általában max. 24-27 db.

[link]

2023. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!