Japánt tényleg megszállta volna a Szovjetunió,ha az USA nem lett volna ott?
Hogyan szállta volna meg?
A háborút japán csak az atombombák miatt adta fel, ha nincs atom akkor még évekig elháborúztak volna.
A szovjet hadsereg meg ráadásul kb csak a háború utolsó 1-2 hetében támadt rá a kinában lévő japán csapatokra, sehol se volt attól hogy esélye lehessen megszállni Japánt!
# 2
Évekig nem húzták volna, mert az USA és a britek egy összesen 5 000 000 fős hadsereggel terveztek partra szállni Japánban, még 1945-ben, ez bőven elég lett volna a Japánban állomásozó, 3 150 000 fős, de igen rosszul és gyengén felszerelt japán csapatok ellen. Például ennek a nagy létszámú japán haderőnek egyáltalán nem voltak sem korszerű tankjai, sem korszerű tüzérsége, azaz nem rendelkezett korszerű nehézfegyverzettel, és a csapatok 90%-a nem volt gépesítve sem.
# 2
Az amerikaiak és a britek a legapróbb részletekig kidolgozták Japán invázióját, ez a haditerv volt az Operation Downfall.
Kedves kérdező!
Nem valószínű, hogy a Szovjetunió meg tudta volna szállni Japánt.
Két ok miatt:
1.) A japán haditengerészet még 1945-ben is erősebb volt, mint a szovjet, sikeres partraszálláshoz viszont alapfeltétel a haditengerészeti erőfölény, amellyel a szovjetek egyáltalán nem rendelkeztek. A szovjet haditengerészet kifejezetten kicsi, gyenge és elavult volt a II. világháború színvonalán.
2.) Japánban 3 150 000 japán katona állomásozott 1945-ben, a szovjeteknek túlerőt kellett volna partra szállítani a győzelem érdekében, de több millió szovjet katona partra szállítására és az utánpótlás biztosítására nem voltak meg a Szovjetuniónak a szükséges logisztikai képességei.
A szovjetek kisebb partraszállásokat ugyan hajtottak végre Japán északi szigetein, de ezek pár ezer fős, jelentéktelen műveletek voltak. Csak azért voltak lehetségesek, mert az amerikaiak és a britek lekötötték a japán szárazföldi, légi és haditengerészeti főerőket.
# 7
Japán kétoldalú egyezmény alapján az USA katonai védelme alatt állt a hidegháború alatt és ma is, állandó jelleggel nagy amerikai haditengerészeti, légi és szárazföldi erők állomásoztak, állomásoznak Japánba és a környékén.
Továbbá Japánra kiterjed az USA atomernyője, azaz az USA egy Japán elleni támadást saját maga elleni támadásnak tekintene és akár atomfegyverekkel is megtorolná.
Kürasszír, attól, hogy Japánt súlyosan leharcolták, attól még volt bőven fanatizmus és harcolási hajlandóság a japánokban, és próbáltak volna érzékeny veszteségeket okozni az amerikaiaknak.
A várható sebesülésekre, és hősi halálesetek miatt elrendelték a Bíbor Szívek túlgyártását, végülis nem valósították meg a műveleteket, de a készlet ott állt, nem selejtezték, hanem az elkövetkező háborúkban osztogatták ezeket.
Napjainkban az akkorra túlgyártott mennyiségből még 120,000 példány maradt.
# 9
Az USA relatíve gyorsan szétverte a Fülöp-szigeteken állomásozó 529 000 fős japán haderőt is.
A 3 150 000 fős Japán anyaországban állomásozó japán csapatok nem rendelkeztek sem korszerű tankokkal, sem korszerű tüzérséggel, azaz nem volt semmiféle korszerű nehézfegyverzetük, sőt 90%-ban nem voltak gépesítve sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!