Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajnának és Szerbiának...

Ukrajnának és Szerbiának megérné lemondani az elszakított területekről az ígért NATO, illetve EU tagságért cserébe?

Figyelt kérdés

Amíg tart a mostani konfliktus, Ukrajna esetében rendezetlen a Krím, Szevasztopol, Donyeck, Luhanszk, Zaporizsje, Herszon helyzete, katonai konfrontáció van kisebb-nagyobb intenzitással, addig valószínűleg irreális vágy az ország NATO csatlakozása.


És Szerbia sem válhat EU taggá valószínűleg, amíg rendezetlen Koszovó helyzete, konfliktus van a térségben.



2023. aug. 23. 20:59
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
nem tudom
13 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Felmerülhet a kérdés Grúzia kapcsán is, mely NATO, EU tagságot szeretne, de Dél-Oszétia, Abházia helyzete még rendezésre vár náluk. Abházia nemzetközileg elismert függetlenséget, ENSZ tagságot szeretne hasonlóan Koszovóhoz, Dél-Oszétia pedig Észak-Oszétiával akar egyesülni az Oroszországi Föderáción belül.
2023. aug. 23. 21:03
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Tagsági ígéretért vagy valós tagságért cserébe?

Szerbia lehetne EU tag 2030-ig, a NATO tagság valószínűleg nem érdekli őket.

Ukrajna annyira korrupt ország, hogy valójában egyik szervezet sem látná szívesen a tagjai körében. Csak lebegtetik előttük a mézesmadzagot, hogy tovább harcoljanak, de teljesen szürreálisak ezek a vágyálmok. Nem valószínű, hogy a mi életünkben Ukrajna EU tagállam legyen. Vagy marad véres pénzzel kitömött ütközőzóna vagy kap majd valami oroszok által (is) elfogadott vezetést.

2023. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Senki nem mondta, hogy az oroszok hozzájárulnának ilyen tagságokhoz, szóval a kérdés erősen elméleti.
2023. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
21:25: az oroszoknak mi közük a NATO és az EU ügyeihez?
2023. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
4: Hát a mostani konfliktus is azért robbant ki, mert nem tűrik az oroszok, hogy a NATO ukrán földre terjeszkedjen, ez nem tűnt fel?
2023. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerbia szerintem kiegyezhetne Koszovóval. Az északi, szerbek lakta részt kapja meg Szerbia (ez egyébként nem olyan nagy terület, Koszovónak kb 10 %-os területi veszteséget jelentene), a renkívül szegény, iszlám pöcegödröt meg hagyják a sorsára. Koszovó stabilitást nyerhetne a béke által, és a fejlődés útjára léphetne, teljes nemzetközi elismertséggel.


Ukrajna esete sokkal komplikáltabb. A lakosság is sokkal kevertebben helyezkedik el. Véleményem szerint Ukrajnának le kell mondani a területeinek egy részéről a háború végén. A kérdés az, hogy mennyiről. Szerintem a legjobb esetben (ukrán szemszögből) elegendő lesz a Krím elismerése Oroszország részeként. A legrosszabb eset pedig az lenne Ukrajnának, ha a jelenlegi határok állandósulnának.

2023. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Ezek a területi konfliktusok teljesen értelmetlenek a mai globális társadalom és gazdaság mellett. A politikai integráció lehet az egyedüli megoldás ezekre a feszültségekre, de persze ehhez jogállamiság és demokrácia kell első lépésben és ez jelenti az akadályt pillanatnyilag.

Az EU és NATO tagság jó, de már kevés, az euroatlanti integrációt nemcsak bővíteni-szélesíteni kell, hanem mélyíteni is. Nagy hiba, hogy az európai alkotmány néhány ország miatt egyelőre le került a napirendről. Összefogás nélkül nem lehet közös problémákat megoldani.

2023. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!