Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tartalékos katonának ilyen...

Tartalékos katonának ilyen fizikummal megerné csatlakoznom? Valamint mennyit keresnék tartalékosként?

Figyelt kérdés

Jelenleg 185cm 67kg vagyok...

Ami a fizikumomat ílleti, jó ideje sportolok, a saját testsúlyomat ki tudom nyomni,

Valamint 4km-t szoktam futni. Tény majd meg pusztulok 4km után, de akkor is végig futom pihenés nélkül.

Tartalékosnak azért szeretnék jelentkezni, mert 3műszakos munka mellett nehéz edzenem, viszont én teljes mértékben ki szeretném hozni magamból a maximumot, és egy erős vastag fizikumot felépíteni magamon.


A kérdéseim hogy...

1.Milyen követelmények vannak, hogy jelentkezhessek?

2.Van valamiféle felvételi? Pl. Le kell futnom valamennyi km-et, vagy valamennyi fekvőt?

3.mennyit keresnék tartalékosként?

4.mennyire nehéz a tartalékos kiképzés? Ha 1évet ott töltenék, annyi idő alatt ki tudnának engem kupálni?

5.van bármi féle hátulütője annak, ha én be állok tartalékosnak?


2021. márc. 17. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Menjél az idegenlégióba.


Felvételi nyílván van, ovosi vizsgálat, erőnlét, talán még pszichológiai is, bár tartalékosnál nem biztos. Fizu az kb semmi.

2021. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tartalékos hagyományosan arról szól, hogy ha árvíz, katasztrófa, hadgyakorlat van akkor őket hívják be. Mármint nem védekezni, katasztrófát elhárítani vagy gyakorlatozni, hanem a laktanyákat söprögetni amíg a többiek szórakoznak. Lehet, hogy ez a haderőfejlesztéssel kicsit meg fog változni, de biztos nem lesz óriási fejlődés. A fizikumod valószínűleg egyáltalán nem akadály - sőt, csak örülni fognak, hogy végre valakinek oda tudják adni az évek óta halmozódó S-es raktárkészlet egy darabját.

Illetmény? Hát az nem nagyon van, valami 5 számjegyű pótlékot kapsz ami max. keresetkiegészítésnek elég egy civil foglalkozás mellett, a célcsoport ezért is főleg unatkozó biztonsági őrök, természetvédelmi őrök, közszférában dolgozók. Mondani se kell, de a munkáltatók nem igazán szoktak örülni, ha valaki tartalékos, mert akármikor behívhatják. Ők is kapnak valami kevéske fájdalomdíjat ilyenkor, de alapvetően rontja az esélyeidet elhelyezkedésben.

2021. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Honnan ered ez a sztereotípia hogy a katonának izmos állatnak kell lennie? Allóképesség kell nem izomtömeg. Utóbbiak a fizikai felmérőn el is szoktak vérezni mert besavasodnak és nem bírnak futni
2021. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Neharagudj de.4 km futassal sehova ne menj. Eleve cooper teszt van az alkalamssagin az 12 p futas plusz felules fekvotamasz. Edzel meg.egy kicsit....

Egy nő

2021. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
utolsó nagyon buta :D 4kmet ha patent időre lefutsz semmi baj,amúgymeg 3200M. tartalékosnak meg felvesznek LAZÁN! örülni is fognak neked,én ÖTT-s vagyok,tapasztalat!
2022. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miert lennek nagyon buta?
2022. ápr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!