Magyarországnak több esélye lenne a Wagnerhez hasonló zsoldoscég alkalmazásával a trianoni revízióra, mint saját hadsereggel?
#51.: "Itt voltak olyan nemzetiségek, akik már a magyarok előtt itt voltak"
Mint például?
És milyen államot alapítottak itt Magyarország előtt?
"De a többi népről is olyan hitványul beszélsz, mint ahogy a kérdező is mondta, hogy a több évszázados itt élés ellenére holmi jöttment bevándorlóknak tartod őket."
Mert amit a magyarsággal és Magyarországgal műveltek, azután nem is érdemelnek mást. Rablógyilkos bandának nem jó szó jár.
#50.: "Nem érte a Monarchiát semmiféle migránshullám."
Akkor menj és járd ki az iskolát, mert abban megtanulhatnád, hogy Magyarország a törökök kiűzését követően, a 18. sz.-tól vált többnemzetiségűvé:
"A Kárpát-medencében mindig is több nép élt együtt, de Magyarország a török háborúkat követő – részben szervezett – betelepítések során vált soknemzetiségű országgá. A 18. századtól a nemzetiségek összlétszáma nagyobb volt, mint az államalkotónak tekintett magyaroké."
Vagy:
"A nem teljeskörű adatokra alapozva a demográfusok és történészek számításai szerint a 15. és 16. század fordulóján az akkori Magyarország lakosságának 80%-a volt magyar, nagyjából 20%-ban, főleg a határvidékeken éltek ezen a területen németek, szerbek, horvátok, szlovének, szlovákok és románok is.
A törökök kiűzése után a szervezett betelepítések során az elnéptelenedett belső területekre is nagyszámban érkeztek külföldi telepesek, ezzel az ország nemzetiségi térképe még sokszínűbbé vált. Ez az az időszak, melytől az itt élő nemzetiségek többsége itteni megtelepedését datálja."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!