Izraelnek miért éri meg fejleszteni ?
Gyanítom, nem érted. Te miből vásárolsz? A munkád ellenértékéből. Különben már rég felkopott volna az állad. A kész cuccok vásárlására is kell pénz. Ha nincs fejlesztés, a saját cuccaikat a kutya se veszi, és felkopik az álluk.
Te elmehetsz a szomszéd országba vásárolni. Egy ország nem mehet, mert mi a fenét kezdjenek a semmit se érő pénzével. nem fogadják le. Mit gondolsz, 1980 előtt miért nem lehetett külföldre menni? Azt hiszed nem engedtek? Fenét. Nem tudtak valutát adni a forintodért. Nem volt nekik, mert nem adtak el semmit (vagyis alig), ugyanis nem fejlesztettek. Később annál inkább tették.
Kedves kérdező!
Azért az izraeli haderő fegyverzetének igen nagy része külföldi, elsősorban amerikai gyártmány.
Izrael nem csak bevásárol külföldről, önerőből is gyárt fegyvereket, nem csak puskákat, hanem harckocsikat, meg vadászrepülőket is.
Nekik létkérdés az egész, Izrael / a zsidóság a létezése óta élet-halál harcot vív, ott nem opció a békediktátum aláírása, vagy győznek vagy kiirtják őket az utolsó szálig. Ez olyan helyzet, ahol teljesen más szempontok érvényesülnek, mint sok más háborúban, ahol nem célja egyik félnek sem kiirtani az ellenséges ország teljes lakosságát.
Nem csak az arabok állnak hozzájuk így, hanem teljes joggal tartanak mind a mai napig attól, hogy fegyverembargó alá kerülhetnek, és akkor olyan fegyver kell, amit ők is tudnak gyártani, ugyanakkor ők is törekednek arra, hogy ne ilyen Made-in-Hátsóudvar kategóriájú fegyvereket gyártsanak, hanem világszínvonalúakat.
A franciákkal és britekkel megjárták embargózásilag. És az amerikaiakban sem bíznak teljesen.
Az UZI mint alapfegyver már rég elavult, más van helyette az izraeli gyalogságnak. A Merkava magas tömege miatt a közel-keleti hadszíntértől eltekintve eladhatatlan. Például leszakad alatt a híd, amin a T-90 vagy a Leopard 2 még vígan elmegy.
A legbonyolultabb fegyverrendszereik általában külföldi (amerikai) gyártmányúak, Izraelben inkább csak (elektronikai, stb) kiegészítők, esetleg üzemanyag-póttartályok, siklóbombák, robotgépek, levegő-levegő raléták készülnek hozzájuk.
Az USA évente többmilliárd dolláros ingyenes (levásárolható) kerettel segíti a baráti Izrael eszközpark bővítését.
Az Uzi az soha nem volt alapfegyver. 67-ben, nemhogy 73-ban is az izraeli katonák alapfegyvere az FN FAL volt, amit majd az M16-osok, ill. a Galil váltott, a zsidó Kalasnyikov.
Most M16/4-esek vannak, meg egy kevéske Galil.
A Merkava valóban súlyos a maga 64 tonnájával. De az Abrams, a Leopárd 2-es, és a Challenger is rég elérték a 65 tonnát, ami jó lesz 68 - 70 tonnának is, és a Challenger-nél a 75 tonnát is elérték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!