Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy 20kt atombomba okoz...

Egy 20kt atombomba okoz nagyobb kárt vagy egy hurrikán egy bizonyos adott területen ?

Figyelt kérdés
2023. máj. 9. 15:34
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

20.

Ez nem érv az ellen amit írtam!

2023. máj. 9. 19:41
 22/36 anonim ***** válasza:
91%

20kt az kb 1-2 km sugaru korben okoz komoly pusztitast, ott beton vagy acelvazas epuleteken kivul altalaban nem sok minden marad epen. Ez koszonheto reszben a kb 700-800 km/h sebessegu lokeshullamnak (epicentrumtol tavolodva merseklodik), reszben a minden eghetot meggyujto homersekletnek.

A hurrikanok a tenger felett kepzodnek, es a szarazfoldre jutva fokozatosan gyengulnek. 400 km/h koruli a szel sebessege, es nincs hohatas, mint a nuklearis bombaknal. A hurrikanok leginkabb a felkapott tormelekkel daraljak a kornyezetet, 1-2 szaz meteres szelessegben, de akar tobbszaz km hosszan.

2023. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
54%

Néhány link azoknak, akik nincsenek tisztában a dolgokkal:

[link]

[link]

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=2kYwX8eVTTk

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=zKzjf4o6xpU

Hirosimát és Nagaszakit napalmos szőnyegbombázás érte, aztán szétszórtak némi atomhulladékot, hogy el tudják hitetni a néppel, hogy itt bizony atombombát dobtak le. Sokan el is hiszik a mai napig, ahogy a "világjárványt", a Titanic véletlen elsüllyedését, a 2001. szept. 11-i "merényletet" meg sok hasonló dolgot. Színház az egész világ.

2023. máj. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
37%
Egy 20Kt-ás töltet nudli egy hurrikánhoz képest. A bomba lokálisan (2-3Km) mindent legyalul, de 10-20Km-re a Ground Zero-tól relatíve nagy biztonságban vagy tőle. Egy hurrikán adott esetben egy egész országot is letarolhat. Anyagi kárban többszöröse is lehet a bombához képest. A sugárzás kb 2-3 hét után már biztonságos szintre csökken, vagy még előbb.
2023. máj. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
77%

#10 Idézet következik. 'A hirosimai robbanás körzetében 1,2 kilométeres sugarú körben minden a földdel vált egyenlővé. Az áldozatok pontos számát soha nem fogjuk megtudni, csak becslések léteznek: a hirosimai emlékművön 61 ezer 443 név szerepel, élelmiszerjegyét 78 150 ember nem váltotta be soha többé...'

'A hirosimai atomtámadás után három nappal Nagaszakira ledobott atombomba csaknem 80 ezer halálos áldozatot követelt'


Na, ebből már nehezen lesz '250-300k'..! Egyébként nem a halálos áldozatok számára kérdezett a kérdező...

2023. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
73%

#23

A "világjárvány" - tényleg az volt, de nem influenza hanem agymenés.


Titanic-ról nem tudok sokat, max amit bárki más, de el tudom képzelni hogy az sem véletlen volt.


2001. szept. 11-i merénylet meg pont annyira volt terrortámadás mint ahogy az oroszok robbantották fel az Északi áramlatot.


Az atombomba-hoax viszont nekem új. Azt már pedzegettem eddig is hogy eltúlozzák az atomcsapás utóhatásaival kapcsolatban gyakorlatilag mindent, de hogy az egész egy hoax... Beleolvasgattam, a PDF-be (második link) és megnéztem pár videót és tényleg vannak furcsaságok...

A videók közül pár szinte biztosan fake. Már számtalanszor láttam őket, de akkor nem kritikus szemmel néztem. Az egyik legfurább talán ez:

https://www.youtube.com/watch?v=QsB83fAtNQE

Ezen van 4-5 kondenzcsík szerű, vertikális füstoszlop a kép jobboldalán, amik a villanás után tűnnek elő. Teljesen indokolatlanul... A meglátásom az hogy ezek valamiféle rakétaszerű cuccok voltak, amik gondoskodtak az "atomic flash"-ről és jóval közelebb vannak mint a feltételezett robbanás helye. A robbanás helyén pedig már az ágyú elsütése előtt nem kis mennyiségű füst látható a föld közvetlen közelében. Mégis mi az? Mi a létjogosultsága?? Elgondolkodtató...

2023. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

A Titanic-ról (ami valójában az Olympic volt) itt egy jó kis dokumentumfilm:

[link]

Ezzel vette kezdetét igazán az emberiség elnyomása.

2023. máj. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Fogd már fel kérdező, hogy a hurrikán után könnyedén regenerálódik a természet, az atombomba után meg csak évezredek után. Ebből kifolyólag lehet, hogy látványosabb a hurrikán pusztítása, de az atombomba nagyobb kárt okoz. A kérdésed pedig úgy szólt, hogy melyik okoz nagyobb kárt, nem pedig úgy, hogy melyik pusztítása látványosabb.
2023. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

23:

Zseniális. Amíg nem veszik komolyan, addig imádom az ilyen konteókat, sajnos az elmúlt években mióta mainstreammé vált az antivaxxerkedés, a magyar lakosság nagy része pedig meg van győződve, hogy Putyinék az áldozatok az ukrajnai háborúban, azóta lefagy az arcomról a mosoly...

2023. máj. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy azért viccesek ezek a konteók, mert mindenkinek benne kellett lennie. A japán vezetésnek, mert nyilván nem hiszik el bemondásra némi napalm meg nukleáris hulladék után, a szovjeteknek, mert elvileg őket rettentette el, ráadásul később ők is végeztek nukleáris kísérletet, Pakisztánnak és Indiának, Dél-Afrikának, sőt még sokkal később Észak-Koreának is. Persze tudjuk, mindig mindent egyetlen háttérhatalom irányít...
2023. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!