Hisztek az ukrán ellentámadásban?
@19: ez abban az esetben lenne igaz, ha az ukrán hadsereg kizárólag a most kapott harceszközökkel rendelkezne és nem pluszba kapta volna ezeket a meglevők mellé.
A harcértékük pedig lehet, hogy elmarad a mai színvonaltól, de a roncstelepről kiásott 70 éves orosz technikával szemben nem azért képesek lesznek helytákkni.
" És maguk a Nyugati harckocsik is a mesetank kategória, a Challenger 2-es és a Leopárd 2-es prospektusbeli költött hírneve fényévekkel nagyobb, mint a valós harcértékük. "
A Leopard 2A4 KORTÁRSA a T-72-es harckocsinak, egy 40 éves technika. Tehát nem sokkal jobb a Leo 2A4 a T-72nél. Pláne nem egy modernizált T-72-nél. A ruszki tankok 125 mm-es lövege, éppúgy át fogja ütni a nyugati harckocsik páncélzatát, mint fordítva. A fizikát ne akarjuk már megb***ni. :)
Viszont az ukránok Leopard 1A-s harckocsikat is fognak kapni, és ebből lesz a nagyobb mennyiség. Na most a Leopard 1 az kb. majdnem egy színvonal egy második világháborús harckocsival. Frontpáncélzat 70 mm (ezt a 30 mm-es gépágyúk is átütik közelebbről.), a maradék (oldal-hátsó-fenék- és felsőpáncélzat) pedig még vékonyabb. 105 mm-es a Leo 1-es ágyúja kib***ott gyenge, egy T-72-es oldalpáncélzatát sem lőné át normálisan, csak közelről. Viszont 105 mm-es lövedékek alig vannak a nyugat-európai raktárokban, ilyen kaliberű lövedéket pedig egyedül Brazília gyárt(ott). Viszont Brazília pedig nem hajlandó adni és gyártani.
De amúgy pedig itt nem tank vs tank csaták lesznek. Hanem páncéltörő rakéta + helikopter vs tank. A Konkurs, a Kornet-E, az RPG-7 tandemes rakétája is bőven elég a nyugati tankok ellen, akár a Leo 2A6 ellen is.
Amúgy pedig a nyugati tankokra talán nem is a Kornet lesz a legveszélyesebb, hanem ez:
https://www.youtube.com/watch?v=kad0uJplEn4
Ez egy tankvadász/tankromboló, de talán jobb kifejezés rá az önjáró páncéltörő rakétavető. Miért veszélyesebb ez a legtöbb kézi (gyalogsági) páncéltörő rakétánál?
Azért mert ez nem csak infravörös irányítású módon tud rakétát indítani, hanem radarvezérelt módon is.
A legeslegjobb/leghatékonyabb harckocsikon lévő aktív védelmi rendszerek, kizárólag csak az infravörös irányítású páncéltörő rakéták ellen védenek, a radarirányítású rakéták ellen szart sem érnek.
Ukrajna az kapott 4 darab Leopárd 2A5-öst, azok kiképzésre, meg fotózkodásra valók.
És 14 Challenger 2-est.
Ez 18 harckocsi, még a 30-at sem éri el.
A nyugat is pontosan azért ad ilyen kevés harckocsit, mert ott is kevés, ami bevethető.
Portugáliának van 37, amiből 12 a bevethető, a többi az kannibalizációt szolgál.
A spanyoloknak saját gyártóüzemük van, mégis a Forbes megírta, félsivatagos éghajlaton szétrohasztották a gépeik jó részét, ami nem kis teljesítmény.
A belgák is hosszú időt kértek a Leopárd 1-esek bevethető állapotba hozására.
A németeknek van 260 harckocsijuk, abból 98 - 132 a bevethető, ami meg nem bevethető, az mégis milyen állapotú ?
A Krauss-Maffei Wegmann 40 harckocsi legyártását ígéri 7 - 8 éves teljesítési határidővel.
Az oroszok meg 20 - 30 harckocsit gyártanak és szerelnek össze havi termeléssel.
Az oroszoknak a T-55-östől a T-90M-ig terjed a skála, paletta, pl. India és Algéria vadiúj sorozatgyártású T-90-eseket kapott, és most otthonra is T-90-eseket, T-80-asokat, és T-72-eseket gyártanak.
De itt nem harckocsi vs. harckocsi párbajok lesznek, hanem ahogy írták, gyalogsági páncéltörő rakétások, és harci helikopteresek.
A Challenger 2 az 62,5 tonna. Egy ilyen dögnehéz jármű a saras vizenyős ukrán terepen marha jól fog boldogulni. A 40-45 tonnás ruszki tankok is sokszor elakadnak a sárban, hát még a 60+ tonnás nyugati tankok.
A nyugati harckocsik - a francia Leclerc-et leszámítva - KÉZI töltésűek. Akármennyire is jó fizikai kondícióban legyen a töltő ember, akkor is SOKKAL LASSABB lesz, mint az automata töltéssel rendelkező orosz tankok. Mire egy Leo Cica, egy Ábrahám Szekér vagy a brit "Kihívó" lő egyet, az idő alatt 3-at 4-et lőnek a ruszkik. De a betöltő emberke fárad (előbb-utóbb mindenképpen), sérülhet. Ha lenne eszük az ukránoknak, akkor a francia tankot kérnék, mert akkor a töltés ideje nem lenne olyan hosszú idő. Csak hát ugye a franciáknak sincs olyan sok belőle.
#22
Ez se piskóta, szeizmikus érzékelő van benne, 100 m-re megközelíti egy harckocsi, akkor aktiválódik. Új fejlesztés, kimondottan a korszerű nyugati páncélosok ellen. [link]
Nekem a kedvencem a lövegből indítható páncéltörő rakéta, ami az orosz harckocsik feature-je.
A nyíllövedék az 3,000 méterig használható, van emberi esélye a célpont / céltárgy eltalálására, addig a páncéltörő rakéta, mint a 9M119 Refleksz az 5 - 6 km-es lőtávval is bír ...
Jeffrey, én azt nem értem, hogy itt felhozod, hogy a Konkursz, a Kornyet, meg az RPG-7 tandemrobbanófejes rakétával még a Leopard 2A6-ot is kiszedi, de akkor mégis minek hozod fel azt, hogy a Leopard 1 gyengén páncélozott? Tudod, tökmindegy, hogy egy tank páncélzata 400mm RHA-nak, vagy 100mm RHA-nak felel meg, ha az ellenfél páncéltörő fegyverei 500mm RHA-t tudnak átütni (sőt, ebben az esetben a gyengébb páncél inkább előny, hiszen könnyebb tőle a tank)
"A nyíllövedék az 3,000 méterig használható, van emberi esélye a célpont / céltárgy eltalálására, addig a páncéltörő rakéta, mint a 9M119 Refleksz az 5 - 6 km-es lőtávval is bír ..."
Ja, csak a nyíllövedék 4 másodperc alatt ér célba 4000 méteren, a Refleksz meg 12 másodperc alatt, így ha a célbavett harckocsin van EWS, akkor b@szhatod a nagyobb lőtávot, mert mire célbaérne a rakéta, addigra már egy jól képzett legénység visszalő, és kilövi a ködgránátokat.
" Leopard 2A6-ot is kiszedi, de akkor mégis minek hozod fel azt, hogy a Leopard 1 gyengén páncélozott? "
Én nem a Jeffrey vagyok! Azért lett felhozva mert sok ostoba azt hiszi, hogy hűűűha, kapják az ukránok a leopárdokat és akkor majd jól elverik az oroszokat. Ja csak leopárdokból is van több típus, több változat, újabb és régebbi modell is. Van különbség közöttük, sok tekintetben legyen az mobilitás, tűzerő és páncélvédettség.
" Ja, csak a nyíllövedék 4 másodperc alatt ér célba 4000 méteren, a Refleksz meg 12 másodperc alatt, így ha a célbavett harckocsin van EWS, akkor b@szhatod a nagyobb lőtávot, mert mire célbaérne a rakéta, addigra már egy jól képzett legénység visszalő, és kilövi a ködgránátokat. "
Hát azért ez nem teljesen van így. Másrészt az orosz rakéták egy része radarirányítású, ami ellen az aktív védelmet meg lehet cseszni, a ködgránát lópélót sem fog érni.
Valaki akar fogadni ?
Nagyon sok itt a fotel szakértő. Esetleg valaki felmer tenni pénz is állítására ?
"Másrészt az orosz rakéták egy része radarirányítású"
A Krizantema az, a Refleksz és a Szvir, amiről én beszéltem, azok nem azok.
"ami ellen az aktív védelmet meg lehet cseszni, a ködgránát lópélót sem fog érni."
A modern multispektrális ködgránátok (mint amikkel pl. az Abramsek vagy a Leopardok vannak felszerelve) a milliméteres hullámhosszon működő radart is blokkolni tudják, de mivel a radar passzív elven működik, így értelemszerűen az EWS nem fog jelezni.
Nem mintha ez amúgy sokat számítana, mert Krizantemából az oroszoknak csak mutatóban van 50 darab, eddig Ukrajnában csupán egy dokumentált eset van, ahol bevetették.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!