Ukránok miért állandóan tankokért könyörögnek mikor a tankok kora lejárt?
# 8
A közép-ázsiai orosz függőség most omlik össze, méghozzá igen látványosan.
A tádzsik elnök, Emamoli Rahmon élő tv-adásban, szemtől szemben alázta Putyin és oktatta ki egy konferencián. Olyan stílusban, tartalommal amely eddig elképzelhetetlen volt a tádzsik-orosz viszonyban. A megfigyelők szerint, ha ezt Moszkvában követi el, nem biztos, hogy élve ment volna haza.
Emamoli Rahmon mögött ott áll Kína, ezért engedhette meg ezt a műsorszámot magának.
A kazah elnök, Zsomart Tokajev Putyin mellett állva jelentette ki, hogy ők nem ismerik el a négy ukrán megye Oorszországhoz csatolását, az a négy megye Ukrajna része. Tokajev Kazahsztánban tömeges tisztogatást rendezett az orosz-orientáció hívei között, kitakarította őket az államigazgatásból és a fegyveres erőkből.
Tokajev az oroszok helyett az USA és Kína között egyensúlyoz.
Azerbajdzsán már az orosz-ukrán háború előtt rendszeresen keresztbe tett Moszkvának.
# 10
IDÉZLEK: "Spanyolország, Portugália, Anglia, Franciaország, Németország, Hollandia azok nem tudtak Európában terjeszkedni, ellenállásba ütköztek volna, ezért döntöttek a dél-amerikai, észak-amerikai, és afrikai gyarmatosítások mellett."
Spanyolország hosszú ideig uralma alatt tartotta a mai Olaszország több, mint felét (Nápoly, Szicília, Szardínia, Milánó), valamint Belgiumot, Luxemburgot, Franciaországból komoly területeket, Korzikát, a Franche-Comtét és Rousillon-t.
A gyarmatosítás fő motívuma kezdetben a hollandok és a britek esetében a kereskedelem volt, mert ebből származott a kolosszális jövedelem, amely őket a világ leggazdagabb államaivá tette.
Hollandiának 1700-ban 4-5-ször akkora nemzeti jövedelme volt, mint Nagy Péter hatalmas orosz birodalmának, sőt a pici Hollandia 120 000 fős hadsereggel rendelkezett akkor, még a hatalmas Oroszország 140 000 katonával.
Azerbajdzsán a Kaukázusban van, a Fekete-tenger és a Kaszpi-tenger között, és Törökország részének tekintik.
De Törökország bemutatta nem egyszer a kurdok elleni gerillaháborúiban / etnikai tisztogatásaiban, hogy nagyszámú, ostorral hajtott tömeghadsereg. Sok más hadsereg ellen hogyan teljesítene ?
Közép-Ázsiában ott lehet választani az oroszok és a kínaiak között, az USA nem tud oda teleportálódni, ahhoz Iránon is át kellene repülniük ... Az oroszokkal szemben sérelmeket dédelgetnek, de ha kínai befolyás alá kerülnek, és úgy járnak, mint az ujgurok, vissza fogják-e sírni a korábbi helyzetüket ?
És ezek a közép-ázsiai országok is furcsák.
Papíron nagy kiterjedésűek, de gyakorlatban ritkán lakottak.
# Kürasszír
Régen nagy kiterjedésű volt Spanyolország. Vagy Hollandia, Anglia, és még Portugália is bírt tengerentúli gyarmatokkal. De megvannak-e azok ? Ahhoz képest Oroszország jelképes veszteségeket szenvedett el 1991-ben, sőt az összeomlás széléről menekültek meg, csak a korrupció ne dúlna, és akkor rendbe is lehetnének.
# 14
Oroszország nem jelképe veszteségeket szenvedett el 1991-ben, hiszen még a Szovjetunió lakossága 1991-ben 289 millió volt, Oroszországé jelenleg 144 millió. A Szovjetunió 1988-ban a Föld teljes GDP-je 10%-át adta, jelenleg Oroszország kb. 1,5%-át.
Oroszország katasztrofális demográfiai állapotban van, még úgy is, hogy vagy 15 millió közép-ázsiai vándorolt be az elmúlt 30 évben.
Ha így megy, 2080-ra muszlim többségű lesz Oroszország.
17-es: nem.
Ezt már máshol is leírtam, de a nagy globális szabad verseny az úgy néz ki, hogy az USA, Nagy-Britannia, Franciaország, és a többi sikeres nagyhatalom kiállna a szegényebb országokkal egy futóversenyre, amelynek a szabályait a gazdag országok határozzák meg. Ja, és előtte a szegény országok versenyzőinek eltörik mindkét lábát. Ja, és ha az egyik versenyző nem akar kiállni, akkor azt kivégzik, és helyére követelnek egy másikat, aki hajlandó a nagyhatalmak szabályai szerint versenyezni.
Olvasnivaló: Walter Rodney: How Europe Underdeveloped Africa, Kwame Nkrumah: Neocolonialism, the Last Stage of Imperialism, illetve Thomas Sankara: Thomas Sankara Speaks: The Burkina Faso Revolution
Már a Cári Oroszországba is beleerőszakolták Közép-Ázsiát, az is "kevertfajú" volt, de attól még vezetik a nemzetiséget, a nacionalnosztyot, részletesen, hogy kínai, koreai, tunguz, vagy tatár vagy kurd az illető, és ezek ellenére mindmáig az orosz a domináns etnikum.
Russia is a multinational state,[16] home to over 193 ethnic groups nationwide. In the 2021 Census, roughly 71.7% of the population were ethnic Russians, 16.7% of the population were ethnic minorities and 11.6% did not state an ethnicity.[17]
Ha nem számolnák a Kaukázust, vagy a Hanti-Manysi-Nyenyecföldet, vagy Jakutföldet, úgy a 70 % az 90 %-ra is felemelkedhetne.
Az etnikai köztársaságok úgy vannak kialakítva, hogy
- vagy skanzenek legyenek,
- vagy orosztöbbségűekkel legyenek körbevéve,
- vagy a peremvidékeken legyenek (Kaukázus, Közép-Ázsia maga, Burjátföld, Jakutföld)
A területi veszteségek relatívak.
Fehéroroszország nemzetközi jogilag külön ország, de orosz az államnyelv, oroszbarát elköteleződésű.
Ukrajnával 2014-ig megvoltak, azután lett különutas ország, sikertelenül.
Viszont voltak olyan rémképek, hogy Kaukázusi Iszlám Kalifátus, Tatársztán, Uráli Köztársaság, és Uráli Köztársaság is kihasadjon belőlük, a 90-es években.
Ahhoz képest kellett összeszedniük magukat a padlóról.
# John_McClane
A feketék, vagy indiaiak miért nem tudnak államot szervezni ?
Vagy a latinók európai hátterük ellenére miért a torz államiságok irányába mentek el ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!