Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Szovjetunió ellen indított...

A Szovjetunió ellen indított német támadás elvi szinten volt hibás vagy csak rosszul kivitelezték?

Figyelt kérdés

Sokan fejtegetik ezt utólag is, hogy mehettek neki a németek a hatalmas Szovjetuniónak. Az tény, hogy a németek tisztikara sokkal képzettebb volt, kezdetben a felszerelésük is fejlettebb volt és a lengyelországi hadjárat során láthatták a Vörös Hadsereg állapotát.

Viszont talán a legfontosabb a pszichológiai faktor volt, mert a kezdeti sikerek után a németek túlságosan elbízták magukat, hogy akárkit könnyen legyőznek. Azt nehéz elképzelni, hogy a vezérkarban ne lettek volna józan hangok, akik látták, hogy mennyi kockázattal jár egy ekkora hadjárat. Az utánpótlási vonalakat fenntartani, az elmaradott szovjet infrastruktúra és mostoha időjárási körülmények közt igazán nehéz lehetett volna. Mondják mások, hogy ha nem kezdtek volna szemétkedni a helyi lakossággal, akkor inkább lett volna esélyük, mert a kegyetlenkedéseikkel legitimitálták Sztálin hatalmát. Talán azt eltudom képzelni, ha egy szovjet bábkormányt állítanak, aki elvégzi helyettük a piszkos munkát, akkor lett volna esélyük, de ez nem tűnik reális elképzelésnek.



2023. márc. 18. 21:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
34%
A németek ott rontoták el hogy, elfoglalt területeken nem fejeztékbe a védelmi vonalakat.Akkor még atomot is dobhazak volna semmit nem értek volna el mert be vehetetlen lett volna bármilyen hadseregel.És csak tárgyalni lehetet volna az oroszok se épitenek ki semilyen védelmi vonalat az elfoglalt területen ezért ök is vesztenek.Háboruzni nem lehet ugy, hogy, csak elöre megyek bizva abba hogy, elentámadás nem lesz.
2023. márc. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk, az se segített, hogy az egész hadjáratot pár hét alatt hitték letudni, és épp ezért nem is volt a katonáknak téli ruházatuk, ami már csak azért is nonszensz, mert maradniuk kellett volna a területeket megvédeni.


Hitler csapongása se tett jót, hogy egyik helyről a másikra küldte a csapatokat, ill. megosztotta azokat, sok felesleges célpontjai voltak, és nem végzett soha taktikai visszavonulást, igaz, ebben Sztálin se jeleskedett.


De ha csak annyit sikerült volna elérniük, hogy Japán miatt további fenyegetettséget érezzen Sztálin, akkor valószínűleg megosztja a csapatait a keleti és nyugati végek között, de így mindet kb. nyugatra küldhette.

2023. márc. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

#12 részben igaz. A Szibériából áthozott csapatok jól jöttek a Volokomanszki országúton és az ellentámadásnál, de azok nélkül is győztek volna. Egyszerűen akkora volt a ruszki ipari és erőforrás fölény.

A japánok ha meg is támadják Szibériát akkor sem tudtak volna különösebb nyomást gyakorolni. Mert bár a japán haditengerészet erős volt, de a szárazföldi hadsereg nem túlságosan. Szinte alig voltak gépesített, harckocsikkal felszerelt egységeik. A logisztikai kapacitás (meg az üzemanyag) is teljesen hiányzott volna ahhoz hogy Szibériát elfoglalják. Pár száz km-s betörést tudtak volna csak elérni és kifullad a támadásuk. Az meg szibériai léptékkel mérve bakfitty.

2023. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit érthetetlen okból Moszkva támadását nem tudták le. Lehet, ha arra koncentrálnak, akkor jelentős pszichológiai nyomást tudnak mérni Oroszországra, ill. nem fagynak halálra annyian. Na de már mindegy.

Hitler amit elronthatott, azt el is rontott.

2023. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
#14 Napóleon is elfoglalta Moszkvát de mégsem adták meg magukat az oroszok. Hiába foglalták volna el Moszkvát, onnan még sok-sok 100 km lett volna az orosz ipari hátország amihez már pláne nem lett volna elég kraft sem csapatokban, sem logisztikai kapacitásban, sem üzemanyagban. Hitler szeszélyei csak rontottak a helyzeten, de ha a legrátermettebb német tábornok is lett volna a főparancsnok akkor sem tudták volna a ruszkikat legyűrni a méret és kapacitáskorlátok miatt.
2023. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én se gondoltam, hogy azzal elfoglalják Szovjetuniót, vagy megadnák magukat, de kb. az évszázad legkeményebb telének leghidegebb időszakát átvészelni házakban, ill. kipihenni, rendezni magukat, netán valami fegyvert stb. szerezni, az sokat jelentett volna, kiváltképp, hogy a legtöbb német katona fagyhaláltól hallt meg.


Persze tény, hogy akkor is jöttek volna az orosz csapatok.


Lehet fantáziálni az egész 2. világháborúról, hogy milyen kimenet lett volna, ha Hitler mindent jól csinál, és a szövetségesek mindent elrontanak, vagy épp fordítva, de szerintem felesleges.

2023. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

#1: "Ott hibázták el, hogy előtte neki mentek a nyugati országoknak is. Pedig biztosan támogatták volna Hitlert a Szovjetunió elleni háborúban."


Aztán honnan indultak volna meg a SZU ellen, amíg köztük volt Lengyelország?

Lengyelországot pedig nem lehetett úgy bekebelezni, hogy ne törjön ki a nyugattal a háború. A lengyelek meg nem engedték áthaladni a német csapatokat.

2023. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Valóban azt nem szabad elfelejteni, hogy a németeknek az elején még alig volt gépesített hadosztályuk, kb. rengeteget egyik-másik országtól szereztek. Ausztriával, és a harc nélkül megkapott országokkal szemben ez mehetett. De Lengyelország, majd Oroszország megtámadása túl nagy falat lett volna, és közben ha nem foglalják el Európát, akkor sokkal közelebbről támadhattak volna: Franciaországból bombázhatták volna a szövetségesek a német üzemeket. Az elfoglalt országok vagyonát meg felhasználták, úgy jártak ott, mint a sáskák.
2023. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért az angol sáskákról se feledkezzünk meg, ha már a németeket ekként emlegetjük. Mit is keresnek az egyiptomi, stb. műkincsek a British Museum-ban?
2023. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
#16 az 1942-es offenzívának már felkészültebben vágtak neki, mégis bukta lett a vége. '43-ban Kurszknál a legmodernebb fegyvereikből, tigrisekből, párducokból, elefántokból küldték amilyük csak van és nem télen, hanem a nyár közepén. Mégis bukta lett a vége. Az ok mindenhol ugyanaz volt: a többszörös orosz fölény. Ugyan minden csatában, hadjáratban sokkal több orosz katona halt meg, jármű, harckocsi, tüzérségi eszköz semmisült meg mint német - csak éppen az oroszoknak volt elég tartalékjuk, kapacitásuk kétszer annyit rakni a helyére mint amennyit elveszítettek, a németeknek meg nem.
2023. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!