Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek Sztálingrád és...

A németek Sztálingrád és Moszkva esetén miért nem azt a taktikát alkalmazták mint Leningrádnàl?

Figyelt kérdés
Arra gondolok persze,hogy azelőtt,hogy megkezdenék az ostromot megpuhítsák alaposan a várost a nehéztüzérséggel.

2023. márc. 16. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos nem tudom, puhultak-e, de hogy egyiket sem sikerült bevenni, az bizonyos. Egyébként megjegyzem, a két említett város körül nincs tó, sőt egyiknél valamirevaló folyó se.
2023. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 NTBS ***** válasza:
100%
Más stratégiai céljuk volt.
2023. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Leningrádnál azért ez volt a német stratégia, mert a harckocsik, repülők és a gépesített hadviseléshez szükséges harci eszközök javarészét más területekre csoportosították át. Leningrádnál az Északi Hadseregcsoportnak egyedül a tüzérsége maradt. Amúgy Leningrád elfoglalálását kellett volna inkább forszírozni Moszkva helyett 41-42 folyamán. Ha meg lett volna a leningrádi kikötő, akkor a német haditengerészet oda tudott volna pörkölni az Északi-sarkon a szövetséges konvojoknak. Leningrád és az északfinn területek felől pedig egyszerre 2 irányból tudtak volna támadni Murmanszk ellen, és ha az is meg van, akkor bye-bye lett volna a land-leasenek Északon.
2023. márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kürasszír ***** válasza:
100%

# 3


IDÉZLEK: "Ha meg lett volna a leningrádi kikötő, akkor a német haditengerészet oda tudott volna pörkölni az Északi-sarkon a szövetséges konvojoknak."


Tessék talán egy térképet nézni!

[link]


Leningrád a Balti-tenger Finn-öbölében található, onnan egyáltalán nem lehetett volna a német haditengerészetnek elérni a Szovjetunióba tartó szövetséges konvojokat, mert azok a Jeges-tengeren hajóztak.


Mellesleg Norvégiát megszállták a németek, a szövetséges konvojok pedig pontosan Norvégia mellett hajóztak a Szovjetunió felé.


A szövetséges konvojoknak történő odapörkölési kísérletek pedig nehézkesek voltak, tekintve a brit haditengerészet óriási erőfölényére a némettel szemben.


A legnagyobb német támadási kísérlet katasztrófával végződött, a hatalmas német Scharnhorst csatahajót ugyanis ronccsá lőtte és elsüllyesztette a brit flotta. A Scharnhorst legénységéből 1932 fő meghalt.

2023. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hiányosak a történelmi ismereteim, de úgy rémlik egyiket sem foglalták el :D

Egyébként Sztálingrádnál pont hogy alkalmazták. Rommá lőtték a várost tüzérséggel, bombatámadásokkal. Sokra mégsem mentek vele. Attól hogy szétlőnek egy várost még nem lesz elfoglalva! A romok, törmelékek akadályozzák a járművek mozgását, a romok ugyanúgy fedezéket tudnak nyújtani, kemény közelharccal kell elfoglalni őket.

Másik példa Monte Cassino. A jobb sorsra érdemes kolostort porig bombázták tüzérséggel, légierővel mégis csak hosszú és véres harcban tudták bevenni.

Megjegyzem, Moszkvát csak negyed részt kerítették be, a németek még attól is távol voltak hogy egyáltalán ostromgyűrűbe fogják a várost nemhogy egy ostromnak nekikezdjenek.

2023. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!