A németek Sztálingrád és Moszkva esetén miért nem azt a taktikát alkalmazták mint Leningrádnàl?
# 3
IDÉZLEK: "Ha meg lett volna a leningrádi kikötő, akkor a német haditengerészet oda tudott volna pörkölni az Északi-sarkon a szövetséges konvojoknak."
Tessék talán egy térképet nézni!
Leningrád a Balti-tenger Finn-öbölében található, onnan egyáltalán nem lehetett volna a német haditengerészetnek elérni a Szovjetunióba tartó szövetséges konvojokat, mert azok a Jeges-tengeren hajóztak.
Mellesleg Norvégiát megszállták a németek, a szövetséges konvojok pedig pontosan Norvégia mellett hajóztak a Szovjetunió felé.
A szövetséges konvojoknak történő odapörkölési kísérletek pedig nehézkesek voltak, tekintve a brit haditengerészet óriási erőfölényére a némettel szemben.
A legnagyobb német támadási kísérlet katasztrófával végződött, a hatalmas német Scharnhorst csatahajót ugyanis ronccsá lőtte és elsüllyesztette a brit flotta. A Scharnhorst legénységéből 1932 fő meghalt.
Lehet hiányosak a történelmi ismereteim, de úgy rémlik egyiket sem foglalták el :D
Egyébként Sztálingrádnál pont hogy alkalmazták. Rommá lőtték a várost tüzérséggel, bombatámadásokkal. Sokra mégsem mentek vele. Attól hogy szétlőnek egy várost még nem lesz elfoglalva! A romok, törmelékek akadályozzák a járművek mozgását, a romok ugyanúgy fedezéket tudnak nyújtani, kemény közelharccal kell elfoglalni őket.
Másik példa Monte Cassino. A jobb sorsra érdemes kolostort porig bombázták tüzérséggel, légierővel mégis csak hosszú és véres harcban tudták bevenni.
Megjegyzem, Moszkvát csak negyed részt kerítették be, a németek még attól is távol voltak hogy egyáltalán ostromgyűrűbe fogják a várost nemhogy egy ostromnak nekikezdjenek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!