A napjainkban az alakulatoknál lévő kínai harckocsik mennyire jók?
Mert ha helytállóak az ismereteitek, akkor rászorulna. Vagy kísérleti szinten már létezik olyan típusa, amely fölér a KF-51, T-14 típusokkal és lényegesen különb, mint a mai nyugati alapharckocsik?
Peking dolgozik a világ, jobban mondva az erőviszonyok megváltoztatásán. Nincs pénzügyi problémájuk és a hírszerzésük első osztályú, beleértve a műszaki-tudományos ismeretek megszerzését és hasznosulását.
Nézd, a hidegháború nyugati újraindításának hála, a két keleti szuperhatalom együttműködése rendkívül szorossá vált. Kínának van pénze és kapacitása, hogy tovább finomítsa a T-14-et. Úgy sejtem, a PAK-FA-t is átadják, csak idő kérdése. Közös az ellenségük.
A napokban olvastam egy orosz nyilatkozatot, hogy Magyarország és Szerbia nem teljesen megbízható barát a számukra...és, hogy Oroszországnak valójában 6 stabil szövetségese van, aki minden körülmények között kiáll mellette.
Azóta is gondolkodom, az orosz nyilatkozó kire célzott?
1. Kína
2. Irán
3. Észak-Korea
4. Fehéroroszország
5. Venezuela?
6. Dél-Afrika?
Ezekkel a "megbízható" államokkal (vagy egy részükkel) a jövőben a megszokottnál magasabb szintre vált a haditechnikai együttműködés.
Irán például megkaphat olyan típusokat, rendszereket, melyek szállításától az orosz fél eddig vonakodott.
" a két keleti szuperhatalom"
Nincs két keleti szuperhatalom. Oroszország egy gazdasági középhatalom, egy gazdasági középhatalom haderejével. Az atom fegyvereik miatt komolyanvehető még.
"Kínának van pénze és kapacitása, hogy tovább finomítsa a T-14-et"
Kína elképesztő módon le van maradva hadiiparban. Még egyszer: nincs önállóan fejlesztett kínai tank például. Nem tudnak modern repülőgéphajtóműveket gyártani. Sőt, igazán modern belső égésű személyautó motorokat sem.
"Oroszországnak valójában 6 stabil szövetségese van, aki minden körülmények között kiáll mellette."
A felsorolt országok közül EGYIK SEM ismerte el se a Krím, se a két keleti ukrán megye Oroszországba olvasztását. De még az előtte rövid ideig létező "független" szakadár köztársaságokat sem.
Dél-Afrika semmilyen szinten és mértékben nem volt soha Oroszország vagy Kína szövetségese, még csak szóban sem, nemhogy tettekben.
Magyarország NATO és EU tag, komoly együttműködés eleve esélytelen Oroszországgal. Szerbia szintén EU tagjelölt, a csatlakozási kérelmét már 2009-ben beadta.
Az általad felsorolt országok között semmiféle rendszeres, keretbe foglalt katonai vagy gazdasági együttműködés nincs. Alkalmi közös érdekek vannak, de még azok sem túl gyakran.
Nem alkalmi, hanem alapvető közös érdekeik vannak, "a nyugati imperializmus elleni harc".
A kínai meg az orosz vezérkar, vezetés közötti titkos megállapodásokra max. nyomok utalnak, természetesen nem kötik a sajtó vagy a külföld orrára, miben egyeztek meg. Inkább dezinformációs közléseket, anyagokat dobnak be a nyugati vezetés megnyugtatására, hogy olyan szemléletbe ringassák őket (évtizedeken át ez ment, K mindig leplezte valós szándékait) mint amilyet az előző hozzászólásod tükröz. Vannak benne igazságok, de az egész képet nézve félrevezet.
Miért lenne fontos a legkorszerűbb robbanómotorok kifejlesztése, ha az elektromos meghajtás kora jön. Inkább arra összpontosítanak.
Meg melyik fontosabb a világelsőség, a nemzetbiztonság szempontjából: a korszerű személygépkocsi-tervezés vagy a hadászati rakétapark?
Egyéb elgondolkodtató hírek:
Ahhoz, hogy valami veszélyes legyen nem muszáj minden szempontból korszerűnek lennie. A nyolcvanas évek derekán a MiG-29 Fulcrum több szempontból (hagyományos kormányzás, hajtómű, rádiólokátor-üzemmódok) nem hozta a legkorszerűbb megoldásokat, mégis, akkor nagyon veszélyesnek számított a kor nyugati repülőgépeire nézve. A későbbi eredményeket nézve, szegény MiG-29 arról nem tehet, hogy átmenetileg összeroppant a mögötte álló birodalom és hadiipari kapacitás, másrészt kényes adatai több úton a nyugatiak kezébe kerültek, segítve a legyőzését.
A rejtélyes 6-os listához megy, hogy az egyik szereplő bizonyára Szíria.
Pedig nem a minőség számit bizonyos szint után hanem a mennyiség.
Pl Kina egyetlen nagy hajógyára többet termel mint az USA összes hajóüzeme, és van Kinának 5 vagy 6 nagy hajógyára és ugyanennyi kissebb.
"Nem alkalmi, hanem alapvető közös érdekeik vannak, "a nyugati imperializmus elleni harc"."
Kína és Oroszország a Távol-Keleten és Szibériában egyenesen rivális, nemhogy közös érdekeik vannak.
"A kínai meg az orosz vezérkar, vezetés közötti titkos megállapodásokra max. nyomok utalnak,"
Akkor rohadt jól titkolják, ugyanis még most sem segítenek a kínaiak az oroszoknak, sőt egyenesen megmondták nekik (Indiával együtt), hogy ne merjenek atomon gondolkodni. :)
"Miért lenne fontos a legkorszerűbb robbanómotorok kifejlesztése, ha az elektromos meghajtás kora jön. Inkább arra összpontosítanak."
Mert a tankokban, teherautókban, páncélozott gyalogsági csapatszállítókban, stb-ben még csak kanyarban sincs, elméleti szinten sem az, hogy ne belső égésű motorokkal legyenek szerelve. Ha nem tudsz elég erős dízelmotort gyártani, akkor az korlátozza pl. a tankod pánzélozottságát.
"Meg melyik fontosabb a világelsőség, a nemzetbiztonság szempontjából: a korszerű személygépkocsi-tervezés vagy a hadászati rakétapark?"
Most attól eltekintve, hogy ez egy hamis dilemma, jó lenne észrevenni, hogy az orosz hadiipar jelenleg alig tudja az ukrán háborúval tartani az iramot és nem világelső. A kínai meg még távolabb van ettől a kitüntetett címtől...
"14: Nemrég volt közös dél-afrikai-kínai-orosz hadgyakorlat, ez sokat elmond."
Nem lesz egy hadgyakorlattól szövetséges két ország. Főleg, hogy továbbra sincs ennek semmiféle jogi kerete. Ezek csak alkalmi együttműködések, nincsenek közös célok vagy érdekek.
"Ahhoz, hogy valami veszélyes legyen nem muszáj minden szempontból korszerűnek lennie."
Persze, egy kőbalta is veszélyes, ha felém lóbálják, de azért tessék már komolyan megnézni az ukrán háborút. Élő egyenes adásban bőg le az orosz (és ezzel együtt a kínai) haditechnika. És nem nyugati csúcsfegyverekkel szemben...
"A rejtélyes 6-os listához megy, hogy az egyik szereplő bizonyára Szíria."
Szíriában még mindig polgárháború van. Nem egy nagy szövetséges az, aki még a saját (?) országa területét sem uralja.
"Pedig nem a minőség számit bizonyos szint után hanem a mennyiség."
Csak az itt a probléma, hogy minőségi és mennyiségi fölény van a NATO-nál minden téren.
"Pl Kina egyetlen nagy hajógyára többet termel mint az USA összes hajóüzeme, és van Kinának 5 vagy 6 nagy hajógyára és ugyanennyi kissebb."
Nyilván ezért van az USA-nak többszörösen nagyobb flottája egyedül, mint az összes korábban felsorolt országnak (beleérve Kínát) együtt. Nyilván ezért van az USA-nak több mint 2x annyi tervezett repülőgéphordozója, mint Kínának. Nyilván a kínai hadihajó ipar remeklése miatt egy rozsdás ócskavasként megvárásolt, régi, be nem fejezett szovjet vázból készítették az első hordozójukat. Nyilván emiatt van az USA-nak majdnem 4x annyi aktív, szolgálatban lévő hordozója, mint Kínának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!