Szerintetek lesz új orosz offenzíva januárban? mi lesz a célpont Kijev vagy Nyugat Ukrajna?
Putyinek nagyon mozgalodnak pénteken egész nap a tabornokokkal tanácskoztak most meg ő Lavrov és Sojgu is Belarussba utaztak szerintem Belarusz be fog lépni a küzdelembe
Ukránok egy új Kijev elleni tamadastol tartanak de szerintem akor bolondok az oroszok .
Én Nyugat Ukrajnát támadnam meg megprobalnam elvagni az utánpótlási vonalakat.meg ott van ennek az ukrán kormánynak a legtöbb támogatója.
Lengyelek felől úgyse támadja meg őket senki csak a másik szárnyat kellene ellenőrizni.
Csak nyilván ha a NATO határ mellet lennének a harcok akor nyilvánvaló hogy néhány lövedék át fog menni.
Nem tudom mire készülhetnek Putyinek de valami lesz a télen.
#39
A hidegháborúban a legfejlettebb harckocsikat a britek és a szovjetek tervezték, és sorozatgyártották, minőségi / technológiai alapon.
De 1993 óta mindent hagytak szétrohadni, csak a sikkasztás ment.
Kérdező, nem kell pánikolni, nincs értelme hitvitázni, várjunk türelemmel január közepéig / végéig, onnantól válnak szükségessé az érdemi hadműveletek.
Maga Putyin is beszámolóra kérette a tábornokokat a rövid és középtávú tervekről.
Meg az az igazság hogy oroszokat nem sürgeti az amik területek most el vannak foglalva azokat kell megvedeni .
Hülyeség előre menni ha úgyse tudja megtartani Nyugat Ukrajnát vagy kijevet ezért hülyeség.
Az orosz győzelemhez lehet nem kell más csak visszaverni az ukrán tamadasok ami könnyebb mint egy támadó művelet.
Az ukránok akkor támadnak, ha az oroszok vagy fejetlenül, szervezetlenül, mint Harkov, vagy szervezetten, rendezetten, mint Herszon, kivonulnak.
És aki leselejtezett T-72-esekkel, meg BMP és BTR-ekkel támad, annak elég szegényes lehetőségei vannak.
Egy 4 x T-90M egység szétverné az ilyeneket.
"A hidegháborúban a legfejlettebb harckocsikat a britek és a szovjetek tervezték, és sorozatgyártották, minőségi / technológiai alapon."
Nagyjából a '70-es évek végéig, maximum a '80-as évek elejéig. A Leopard 2, M1 Abrams, Challenger óriási technológiai ugrás volt a koralibe T-72-esek, illetve T-80-asokkal szemben. A T-80U valamennyire behozta a lemaradást, de a korabeli szovjet tűzvezető rendszerek, optikák, és a páncélzat messze elmaradt minőségben a korábban említett nyugati tankokétól. Persze később a hidegháború utáni modernebb harcmodor sem a Challynek, sem a Leopard 2-nek nem kedvezett, de a potenciális NATO-VSz összeurópai ereszdelahajam-összecsapásban a szovjet harckocsik nem nagyon tudták volna felvenni a harcot a nyugati ellenfeleikkel, a korábbi, addigra már elavultnak számító Leopardok, M60-asok, illetve AMX-30-asokat leszámítva.
"Egy 4 x T-90M egység szétverné az ilyeneket."
Teljesen felesleges ilyen dolgokról beszélni, mert a teljes posztszovjet orosz harckocsi-doktrína levesbe való, eszetlenül, könnyűgyalogos támogatás és felderítés nélkül rohannak a tankok az azokat overmatchelő ATGM-ek elé, nulla koordinációval, mintha amatőrök ülnének a tankokban. Hozzáteszem, ukrán oldalon sem jobb a helyzet, ott is fejemet fogom, amikor olyan drónfelvételek kerülnek elő, ahol egyetlen árva tank, bármiféle támogatás nélkül fejvesztve rohan az orosz csapatok irányába, anélkül, hogy egyáltalán tudná, hogy ott mi vár rá. Tragikomédia az, amit jelenleg Ukrajnában harckocsizás címszó alatt művel a két harcoló fél. Ott egyáltalán nem a technika számít, mert mindkét oldalon elképesztően súlyos rendszerszintű, doktrínabeli problémák vannak, be lehetne ott vetni egy zászlóaljnyi Armatát vagy M1A2 SEPv4 Abramset, ilyen taktikával, ilyen képzetlen legénységgel azok is siralmas teljesítményt nyújtanának.
Az Irak - Iráni háborúban amíg T-55 / 62-esek és M60-as Patton / Chieftain-ek voltak, addig az irakiak, szovjet és keletnémet tanácsadókkal tönkre verték sorozatban az irániakat, iraki oldalon 50 gépet veszítettek, és iráni oldalon 210-et is.
Színre lépett a T-72-es, 1,038 gépből 60 lett veszteség, 6 év alatt. A Chieftain-ből 694.
Generációváltás történt, mármint nyugati oldalon.
A Leopárd 2-es és az Abrams sehol nem lenne az FV 4211-es Alumínium Chieftain és a Shir-2-es nélkül.
Az Abrams is több páncélzati csomagot ért meg, mire érdemi védelme lett, 1985-től, addig az M1 Abrams (1979) egy sorozatgyártásba erőszakolt technológiademonstrátor volt. Az Abrams előnye, hogy fogod a lángvágót, és azzal lehet cserélgetni, update-elni a páncélzati csomagokat, amíg az alváz és a felfüggesztés engedi.
A nyíllövedékek között is különbség volt, az USA nyíllövedéke jóeséllyel produkált átütést / súlyos rongálást 3,000 méteren, addig a Leó 2-es 120-asa az csak 2,000 méteren.
De ezt hagyva, aktív védelmi rendszereket a szovjetek fejlesztették, a Drozd és a Stora. Az Aréna az már orosz, és a pénztelenség és a korrupció az ellensége, hogy az Arénás T-90A/M helyett inkább vesznek tyúkketreces T-72-eseket.
Ezt már más fórumokon is írtam, hogy megszánnák őket az amik, és Abrams-et küldenék, 5 óra múlva oldalára borulva az árokban / sártengerben félig elsüllyedve.
A szovjet korszakos tudást azt teljesen kidobálták, és a nulláról próbáltak valami újat csinálni, csak az meg a szarból nem lehet várat építeni esete.
És a logisztikát sem tudják leírni cirill betűkkel.
Én azok után, amit láttam a T-72-esek hullámozó minőségéről, a T-90-esében is kételkedek.
Lehet igényesen T-90-est gyártani és összeszerelni, és lehet cigánymunkával is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!