Létezik, vagy lenne értelme ilyen légvédelmi rendszernek?
Az a baj, hogy ezeket a chaffokat úgy használják, hogy kidobálja magából a gèp a rakètam meg jó esèllyel belèjük megy, miközben a repülő elhúz.
De földről indìtva nagyon az utolsó pillanatban kène indìtani őket, ès mèg ha detonálják is a robbanófejet, olyan közel lesz, hogy igy is úgy is rombol.
Ha meg önálló meghajtással esetleg irányítással látod el őket, akkor ott vagy, hogy egy halom rakètát (mert ezekkel már azok) indìtassz pár cèlpontra, ami már gazdaságtalan.
#4 A chaff esetén nem az a lényeg, hogy "bele menjen" a rakéta. A lényege, hogy a kiszórt általában alumínium "felhő" egy fals radarjelet alkot, ami megtéveszti a rakéta radarját.
Amúgy gyakorlatilag ilyen alapokon működött a légvédelem a kezdetektől.
Nyilván nem rakéták, hanem sokkal lassabb bombázógép kötelékek ellen. De gyakorlatilag ott is légvédelmi ágyúkkal olyan lövedéket lőttek ki, ami adott magasságra állítva repeszgránátként felrobbant így megsebezve a bombázógépeket.
Vagy például rakéták ellen is a mai napig használnak csöves légvédelmi eszközöket. Nyilván ezek csak adott terület vagy hadieszköz védelmére valóak.
Ukrajnában Gepárd légvédelmi löveg:
https://www.youtube.com/watch?v=mF_Upn9rmjU&ab_channel=Engin..
Vagy ott a Phalanx rendszer:
https://www.youtube.com/watch?v=dHqPuZs_nPk&ab_channel=AiirS..
Ettől keményebb az izraeli vaskupola rendszer, ami bár mocskosul drága, de 90% találati aránnyal leszed bármilyen rakétát az égről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!