Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek ha Adolf Hitler...

Szerintetek ha Adolf Hitler nem születik meg akkor elkerülhetö lett volna a 2. világháború?

Figyelt kérdés
És lehetett Hitlernek még valamilyen titkos fegyvere vagy valami?!
2010. szept. 29. 18:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

Mások már hozták Foch Marshall idézetét, én is csak őt akartam idézni: "Ez nem béke, hanem fegyverszünet 20 évre."


Az I világháborút lezáró békék már előjelezték a következő háborút. Hitlerrel, vagy nélküle. Elég csak megnézni Németország kettéosztottságát.

Mellesleg ott lett volna még Sztálin és a Szovjetunió, akik szintén a világot akarták elfoglalni.

2010. szept. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Sőt, lehet, hogy mégnagyobb lett volna. Hitler végig aludta Normandiát és ezáltal be is bukott. Ha egészséges ember lett volna akkor hatalmon ott valószínűleg egy szövetséges katona sem marad életben.
2010. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Azt mondod, a szövetségesek azért tudtak partra szállni Normandiában, mert Hitler aludt? Ezt nem értem.

Valami isteni hatalmú lény volt, akinek az aurája javította a katonái kitartását és pontosságát? Vagy ő volt az overmind, a közös tudat, aki nélkül a katonái agyatlan zombik?

2010. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%

"Azt mondod, a szövetségesek azért tudtak partra szállni Normandiában, mert Hitler aludt? Ezt nem értem."


a páncélos alakulatok bevetése csak Hitler közvetlen parancsára történhetett meg. mivel nem merték felébreszteni és nem gondolták, hogy ez az igazi partraszállás, ezért nem vetették be a páncélosokat a partraszállás kezdeti szakaszában, amikor még nem volt hídfőállás, azaz gyakorlatilag (egy-két gyenge kétéltűt leszámítva) csak emberi erő volt a parton, amiket a páncélosok simán ledaráltak volna...


+ a német hadvezetésből egyedül Rommel gondolta, hogy Normandiában lesz a partraszállás, ő valószínűleg elindította volna a tankokat Hitler engedélye nélkül is (ő talán meg tudta volna csinálni), de ő éppen akkor szabadságon volt.

2010. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

tegnap, 22:45 (Azért odáig ne menjünk el......)


Megcáfolnád nekem ezeket a tényeket, ha megkérlek?


Rendben, bevallom, általános iskolai végzettsége volt, de tovább nem jutott.


Klara Pölzl Alois Hitler másodunokatestvére volt.


Beszédei, nyilatkozatai, írásai alapján nem mondhatom, h okos, intelligens ember benyomását keltette volna, vagy számodra igen?! ;)

2010. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:59


Most már értem, köszönöm. :)

2010. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Beszédei, nyilatkozatai, írásai alapján nem mondhatom, h okos, intelligens ember benyomását keltette volna, vagy számodra igen?! ;)"


Nem engem kérdeztél, de számomra igen. Olvasva a könyvét, azt kell mondjam, szerintem kifejezetten intelligens ember volt.

Nem azt mondom, hogy a céljai helyesek voltak, vagy hogy mentálisan teljesen ép volt, de okosnak okos volt.


Egyébként nem a végzettség számít, hanem a tényleges tudás. A papír nem jelent semmit, és ha nincs papír, attól még tudhat az ember. Ha jól emlékszem, fiatal korában, amikor Bécsbe ment, miközben alkalmi munkából tartotta fenn magát, rengeteget olvasott.

2010. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Klara Pölzl Alois Hitler másodunokatestvére volt."


ez azért ennyire nem egyszerű...

Hitler apjának származása kissé trükkös. aki apjaként van számon tartva (Johann Georg Hiedler) eredetileg csak a nevelőapja volt. Alois mint házasságon kívüli gyerek volt számontartva. csak a nevelőapa halála után változtatták meg a bejegyzést.

hogy ki volt a valódi apja, arra csak találgatások vannak. egyrészt adott a nevelőapa, annak testvére (Johann Nepomuk Hiedler) illetve egy Leopold Frankenberger nevű zsidó akinél Alois anyja dolgozott.


szóval a másodunokatestvérség nem igazán bizonyított, arról nem is beszélve, hogy másodunokatestvérek között akkora már a távolság (genetikai értelemben), hogy nehezen lehet bármit is ráfogni...

2010. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

A tangóhoz két ember kell!

A második világháború előbb utóbb Hitler nélkül is kitört volna, ez volt az I. világháborút lezáró megalázó békék következménye...

2010. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

23:52


"A II Vh-t nem Hitler robbantotta ki hanem az aki az első világháborúban elfogadhatatlan jóvátétellel terhelte Németországot illetve Magyarországot."


A jóvátételi kötelezettségeket már a Brüning-kormány lerázta, Hitler előtt.


Vicces, amikor a XXI. századi ifjú netnácik ordasabb hazugságokkal mentegetik Hitlert, mint annak idején maga a náci propaganda.

2010. okt. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!