Egy atomháború után az emberiség a középkor vagy a kőkor szintjére zuhanna vissza?
A már kifejlesztett technológiák nem tűnnének el csak azért, mert atomháború törne ki. Gondolj csak bele, az atombunkerek, amikben leginkább túl lehetne élni az atomcsapások közvetlen következményeit, önmagukban 21. századi technológiák és a fenntartásukhoz is szükséges a modern technika.
Az atomháború közvetett következményeit pedig szintén csak új, modern megoldásokkal tudnánk átvészelni, például erősen génmódosított növényekkel, amiknek kevesebb fényre és tápanyagra van szükségük. Olyan nincs, hogy egy háború miatt az emberiség "visszafejlődik" teljes korszakokat.
Ezt az emberiség egészére nézve nem lehet megmondani, lokálisan más-más következményei lennének egy atomháborúnak.
Az USA, Oroszország és Európa szenvedné meg a leginkább a helyzetet, de középkori állapotok nem alakulnának ki itt sem - miért is alakulnának ki?
Rengeteg technológiai eszköz megmaradna, és főleg, a tudás is megmaradna - a középkorban nem azért voltak a körülmények olyanok, amilyenek, mert pl. nem volt elektromosságuk, hanem azért, mert nem is tudták, hogyan lehet előállítani és hasznosítani.
Nem azért voltak a közegészségügyi és higiéniai körülmények rosszak, mert nem voltak orvosi eszközeik és antibiotikumaik, hanem mert a tudás nem volt meg, hogy mi okozza a betegségeket, járványokat, stb.
De ez a tudás nem veszne el egy atomháborúval.
Egész biztosan életben maradna pl. sok mérnök meg villanyszerelő, akik pl. az épségben megmaradt napelemes rendszerekből tudnának elektromosságot előállítani.
Vagy helyre tudnának hozni egy vízerőművet, megjavítani a trafóállomásokat, stb.
Meg tudnák javítani, újra tudnák indítani az olajkutakat, finomítókat, meg tudnák javítani az autókat.
És főleg, meg tudnának másokat is tanítani ezekre.
Életben maradna biztosan sok orvos is, akik képesek lennének ellátni sérüléseket, kezelni betegségeket, stb.
Szóval nem, középkori állapotok egészen biztosan nem állnának elő, annyi történne, hogy a modern civilizációnak az ilyesféle szolgáltatásai nagyon korlátozottan lennének elérhetőek egy jó időre, mert évekig, akár évtizedekig is eltartana, mire helyreállítanák ezeket.
Inkább a 19. század végére/20. elejére hasonlítana a helyzet, akkoriban volt kb. ilyen a helyzet, hogy volt már elektromosság, voltak már autók, volt már olaj, voltak már erőművek, volt már orvoslás, stb, csak elég korlátozottan voltak még elérhetőek ezek a dolgok.
#8
Nem feltétlenül van ez így.
Az is egy indok lehet az atom indítására, hogy a vesztes állást kihozom döntetlenre.
Tegyük fel, hogy a hagyományos harctéren egy megsemmisítő vereséggel nézek épp szembe. Teljesen logikus ebben az esetben meglépni azt, hogy megsemmisítem az ellenfelem népességének, infrastrukturájának, iparának nagy részét, cserébe persze én is beszopom ugyanezt, de a végeredmény mégis az lett, hogy a vesztes helyzetet kihoztam döntetlenre, mindketten visszabombázódtunk az 1800as évek szintjére, mindketten elvesztettük a képességünket a további hadviselésre, tehát lehet újra kezdeni az építkezést és fegyverkezést, és majd jöhet a második menet, ami lehet, hogy nekem fog kedvezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!