Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Putyin miért kézivezérli a...

Jeffrey Spender kérdése:

Putyin miért kézivezérli a hadsereget, dönt személyesen, hogy mit szabad támadni, és nem változtat a nyilvánvalóan kudarcos stratégiáján ?

Figyelt kérdés
2022. okt. 29. 12:47
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

- a Krímet mindenki orra előtt lazán lenyúlták,


- Aszad a mai napig hatalmon van az Orosz katonai beavatkozásnak köszönhetően, a Légierő harcolt ott, és a lázongók jó részét leverték



Ehhez képest itt Ukrajnában valami egészen elképesztő más történik katonai és politikai okról.


Az Orosz vezérkarnak, hadműveleti tervezőknek, és Putyinnak egyszerre mentek el otthonról, és fogalmuk sincs, mit csinálnak ?

2022. okt. 29. 13:54
 12/37 anonim ***** válasza:
65%
Valóban Putyin is beleszól a tervekbe pedig az orosz parancsnokok jól látják a dolgokat pl herszonból rég ki kellett volna vonulni és más helyekre átcsoportosítani az erőket. A védelmi vonalakat rég ki kellett volna alakítani mivel az ukrán hadsereg ha már annyira súlyosak a veszteségeik nem fog több támadást indítani és befagynak a frontvonalak ez az egyetlen esélye oroszországnak hogy jobban jöjjön ki ebből a konfliktusból.
2022. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
76%
Armageddon tábornok meg kérdéses oda mer e szólni putyinnak mivel ő belőle inkább kinézem és ha kell meglépi amit meg kell. Kijelentette Oroszországnak megvan a technikai fölénye hogy megnyerje ezt a háborút de ugye ahogy írtad Putyin beleszól mindenbe hogy ebből ennyi és pont amit nem értek. VAGY lehet hogy azt várják hogy iránból megérkezzenek a rakéták meg a jobba fajta drónok esetleg az afgán katonák ami fordíthat a háború állásán plusz az amerikai félidős választások mivel jelenleg Ukrajna a nyugat lélegeztetőgépén van ha 1 napra is leállítják a támogatást végük.
2022. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Én ezt az Ukrán támogatást nem értem, hogy miért ekkora tévhit.


Értem, hogy az Oroszok a saját bénázusokat az ellen fegyvereire fogják.


Az USA meg EU veri a mellét, hogy ők teljes mellszélességgel állnak ki Ukrajna mellett.


De azért realitások is vannak.


Az Ukránok Kalasnyikovokkal, RPG-kel, Kornet klónokkal, Iglákkal, Silkákkal, T-64 / T-72 / T-80-asokkal, BMP-1 / 2-esekkel, BTR-80-asokkal, és D-20-as és BM-21 Grad tüzérséggel háborúznak.


A Nyugati támogatás a felderítés / információadásban nyilvánul meg.

2022. okt. 29. 14:37
 15/37 anonim ***** válasza:
60%

"Kijelentette Oroszországnak megvan a technikai fölénye hogy megnyerje ezt a háborút"

Hát bocs de itt hangosan felröhögtem :DD Biztosan azért várják az iráni drónokat meg rakétákat meg az afgán katonákat mert olyan óriási technikai fölénnyel rendelkeznek :D

2022. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

A drónok az egy olyan kategória, amiben az USA volt az úttörő, ők hagyományos UAV-kben utaznak, rajtuk kívül Izrael fejlesztett drónokat, és végül Irán és a Törökök.


Nem tudok Német / Brit / Francia / Olasz / Belga drónokról.


Egy MQ-1-es Predator az akkora, mint az F-16-os Falcon, és kerül is 30 millióba, a bevetése és lelövése kockázatos és fejhullásos lenne.



Harcászati rakétáknál is a Tocska / Oka / Iszkander kicsit drágák, hidegháborús szellemiségű, magas prioritású célpontokra valók, csak mégis választani kell, hogy idétlenségig rakétározzák, vagy ésszerű időközönként ellőjék ezeket, most lehetne őket ki is használni.


Egy Iszkander 4 millába is kerül. Az Irániak meg 1 milla.

2022. okt. 29. 15:03
 17/37 anonim ***** válasza:

Mert minden nagyobb akciónak van stratégiai kihatása. A Vietnami háború idején is a főbb célokat a vezérkar és az éppen regnáló amerikai elnök határozta meg, hagyta jóvá.

Egy elnöknek a szimpla katonai "eredményeken" túl, jóval tovább kell gondolnia hogy egy-egy mozzanatnak milyen hatása van politikailag, milyen további hullámokat generál. Ld. az energetikai infrastruktúra elleni támadást - jött a nyugati reakció, na akkor viszünk légvédelmi fegyvereket is. Minden akcióra van reakció is.

2022. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

A Vietnámi háborúról azt állapította meg az utókor, hogy a légihadjárat kézivezérlése értelmetlen, felesleges, és megalázó áldozatokat okozott.


Az Oroszok légihadjárat hiányában a szárazföldi erőiket amortizálták, eszetlen és indokolatlan mértékben.


Az Öbölben az USAF az szabadkezet kapott, korlátozás nélkül tombolhatott 40 napon keresztül.


A légvédelem szállítása az jelképes dolog, mert eddig Stinger / Sztrela / Iglákat kaptak az Ukránok, az csak helikopterek ellen való.


Patriot-ot nem ígértek, de az Öbölháborúban leszerepelt, és Jemenben is.


A MIM-23 Hawk az elavult raktárkészlet kisöprése és elpasszolása, élesben megsemmisítésre.


Az IRIS-T is csak helikopterek ellen való, H-59-es Ovod / H-55 / stb ellen nem.

2022. okt. 29. 21:34
 19/37 anonim ***** válasza:

#19 az Öböl-háborúban sem kaptak szabad kezet, ott is politikusok határozták meg a "játékszabályokat", főbb célokat. Ott is ment folyamatosan az egyeztetés. Mivel viszont flottul ment a háború, így nem kellett Schwarzopf döntéseit felülírni (ahol meg igen azt értelemszerűen nem tárták a sajtónyilvánosság elé), azt is hagyták hogy a kommunikációt vigye. Eleve egy jól előkészített, megtervezett ütemtervvel indultak amin csak kisebb mértékben kellett módosítani, a helyzethez igazítani. Pl. amikor elkezdtek Scudokat lövöldözni akkor előre hozták a célpontlistán azok felderítését/leküzdését. Szinte 100% hogy eme prioritáslita módosítása politikai alapú döntés volt - katonailag nem osztott/szorzott az a pár pontatlan Scud, de politikai okból muszáj volt lépni.

Légvédelmi rendszerek tekintetében azé' kaptak az ukránok már egy csomó SZ-300-ast is (azt tudták legkönnyebben rendszerbe illeszteni). Most is napirenden van egyes izraeli radarok átdobása.

2022. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

[link]



Az Öbölháborúnál valóban politikailag meghatározták a célokat, hogy csak Kuwaitot kell felszabadítani, nem kell rezsimet is váltani Bagdadban, de attól még non - stop, a nap 24 órájában mentek a légicsapások, még Bagdad belvárosa felett is csapódtak be robotrepülők és lézeres / TV vezérlésű bombák.


Mind élő adásban a CNN-en, mind a háború iránt utólag érdeklődő is kismillió felvételt lát, amin F-111-es Aardvark-ok, F-15E Strike Eagle-k, és F-117-es Nighthawk-ok végzik ezeket a légicsapásokat kormányzati épületek, irányítási - vezetési központok, híradás, távközlés, erőművek, repterek, hidak, és depók ellen.


A Scud-okra specializálva az A-10-es Warthog-ok vadásztak, de az egy sziszifuszi munka volt, amiért a HIMARS: Mobil, mozgékony, jól átcsoportosítható és rejthető volt.


Más a feladata a stratégiai légierőnek, más a sima légierőnek, és más a frontlégierőnek / csatarepülőknek.



A Scud / HIMARS mára egy megoldható probléma, csak nem az Oroszoknak. A HIMARS ellen Global Hawk kategóriájú UAV kéne, nagy hatótávolságú és hosszú repülési idejű UAV-k Orosz részen, méghozzá több tucatos nagyságrendben. Szépen járőrözne az adott terület felett, eldurran egy HIMARS szalvó, a röppálya adatai alapján az indítási pont / a kilövés helye gyakorlatilag pillanatok alatt megvan, lehet indítani a válaszcsapást. UAV és drón részt nagyon elrontotta a hadvezetés, kellő erőforrások mellett simán felkészülhettek volna, de most pótolják, és alternatívan.

2022. okt. 29. 23:46
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!