Jól tettük, hogy német technikát vettünk?
Nem szar a német haditechnika, viszont drága
Az amcsi fegyverek olcsóbbak kipróbáltak, én azokat venném
A H-145-ös egy futárgép. Támadó helikopternek a sikkasztásosan felújított Mi-24-esek maradtak.
Német / Francia / EU-s támadóhelikopter az Eurocopter EC-665 Tiger / Tigre. Akik mind rendszeresítették, elégedetlenek vele, és a Franciák és az Ausztrálok soron kívül aláírták a cseréjüket az AH-64E Apache Guardian-ra.
A G36-os puskájukat nem vesszük szerencsére, és mindenki, aki megvette, szidja, mert a fegyvertest az műanyagból van. Azon gondolkoznak, hogy gyártsák-e újra a szériát, fémből, vagy HK 416-osokat vegyenek a helyére, ami normális minőségű.
És harckocsiknál a Leopárd 2-esnél eleve megválogatják a vevőket, olyan helyre nem adják el, akik háborúznak vele. Ha mégis, akkor letiltják a terméktámogatást. Az Egyiptomiak, a Törökök, és a Szaúdiak szerettek volna Leopárd 2-eseket, és megjárták, mert vagy eleve kizárták őket, vagy utólag letiltották a gépeiket.
Páncélvédettségre a 70-es évekbeli páncéltörő rakéták kivégzik, és nyíllövedéke még az ERA kazettázott T-72A / M1 ellen is hatástalan, a Lengyelek ezért is cserélik őket K2-es Black Panther-re, mert azt korlátozások nélkül adják.
#3
Honeywell AGT1500 multi-fuel turbine engine, avagy mindenevő a gázturbinája. Az Abrams elsődlegesen a kerozint, a JP-8-ast szereti, de gond nélkül elmegy dízellel és ólmozatlan benzinnel is. Végszükség esetén ólmozott benzint és fűtőolajat is megeszi.
Dél-Korea az meg dízeles Abrams leszármazottat rendszeresített, K1-88 Baby Abrams néven, és ez 1989 óta nyíltan felvállalt dolog.
#2 Meg ugye a fegyvervásárlás az nem úgy működik, mint amikor egy kg húst vásárolsz a boltban.A fegyvervásárlással együtt jár a politikai szövetség is.Tehát az eladott fegyverrel együtt az eladó fél biztosít oktatást, kiképzést a használatára, alkatrészeket biztosít, segít a szervizelésben.
Nem minden ország van olyan viszonyban, hogy akarjanak egymással fegyver adás-vételbe bonyolódni.
Ugye ilyen volt az is, mikor Törökország akart vásárolni az USA-tól, az USA pedig megtagadta a kérést.Erre Oroszországtól vásároltak, aztán meg sipákolt az USA, hogy mit képzel Törökország, hogy Oroszországtól vesz inkább fegyvert.
Jól tettük. A fegyvervásárlásnál komplett rendszert IS veszel, hasznos ha a különböző rendszerek (valamennyire) kompatibilisek egymással. Németország a legnagyobb gazdasági partnerünk. A "csomagban" az itthoni gyártás, gazdasági ellentételezés is benne volt. A fegyverbeszerzésnél ez IS számít, illetve az hogy hosszú távra terezel ott meg egyáltalán nem mindegy mennyire gördülékeny amúgy a gazdasági-politikai együttműködés.
Egyébként a német fegyverek kifejezetten jók számos kategóriában (akkor is ha Jeffrynek a bögyében van a Leók vezetői melletti lőszerrekesze :)
#8
Nem csak az.
Az is elképesztő, hogy a Lengyel T-72M1, ERA kazettázva immunis a Német nyíllövedékre. Vagy az Orosz T-80U meg ERA kazetta nélkül is.
Akkor a Leopárd 2-es páncélvédettsége a 70-es évekbeli páncéltörő rakéták ellen is gyenge, addig a Leclerc az meg tandemes, 90-es / 2000-es évekbeli páncéltörő rakéták ellen való.
A 16 lőszer kevés, és a 28 tartaléklőszert teljesen rossz helyen hordja, nem csak a sérülékenység miatt, hanem újratöltésileg is. Azt gondolnám, hogy a töltő, ha teheti akkor előbb a teknőben lévő lőszert használja el. Azonban a Leopárd 2 esetén erre abszolút nem képes. Rajta harckocsizottak beszámolói szerint, amit hivatalos kézikönyvbe is foglaltak, a sofőr melletti rekeszt csak akkor érhetik el, ha a harckocsi teljesen kifordítja a tornyát, oldalra, vagy hátrafele. Olyankor védtelen és harcképtelen.
A Szovjet harckocsiknál, elsődlegesen a T-64-es és T-80-as széria, ott nincs ilyen probléma, 28 lőszer a forgó lőszertárolós autotöltőben.
Az Abrams-nél is amikor a 22. vagy 30. lövést adják le, persze olyankor eléggé fáradt a töltőkezelő, meg a Pk, de folyamatosan képes tűz alatt tartani az ellent, nem válik egyetlen pillanatra sem harcképtelenné.
A túlméretezett elektronikája sem jó a Leopárdnak.
És pótpáncélozásilag is a toronyra rávágtak egy éket, a teknőt a Törökök próbálták pótpáncélozni, de letiltották hozzájuk az alkatrésztámogatást, ez milyen dolog ?
A Leopárd 2-est azt ezer oldalról lehet szidni, és nem véletlenül más harckocsit terveztek az Amik, a Britek, a Franciák, és a Szovjetek is.
A Németek a legnagyobb gazdasági partnerünk, de valahogy sem az energetikai, sem a migrációs, sem a társadalompolitikai, sem a háborús kérdésekben nem értünk egyet, bár a Németek is csak az asztal mellől osztják az észt, amit 5 percente váltogatnak.
Ahova mentek a Német fegyverrel, az derült ki, hogy csak bemutatóteremben használhatók, de harctéri körülmények közt, amikor menni kell árkon bokron, és még lőnek is rájuk, befagynak / elolvadnak / koszolódnak / szétesnek / repül a tornyuk.
A 15 PzH 2000-es közül is már 10 használhatatlan, addig az USA M109-es Paladinjai mennyi háborút láttak, legyen Irak, vagy Afganisztán ?
A politikai részét, az EU-s meg gazdasági vonzatot kell nézni, azt, hogy élesben mennyire használhatók, katonailag, műszakilag, azt már nem ?
Én lennék a legnagyobb támogatója, hogy menjenek Német fegyverek Ukrajnának, és akkor végre valósan kezelnék őket, nem pedig sajnálatosan egyeduralkodók lennének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!