Az Orosz Légierő miért nem hajt végre nagy szabású légihadjáratot ?
#19
A lézeres bombákat nem meredek rárepülésben oldják ki, hanem nyílegyesenen, lassan, ráérős tempóban repülnek 7,000 méteren.
Ha ellőnek 20,000 tüzérségi lövedéket, eszetlenül, annak mekkora része lesz defektusos ? Tele van az internet betonba, vagy akár termőföldbe fúródott, fel nem robbant Uragan / Szmercs tüzérségi rakétákkal. És akkor a D-20 / Gvozgyika / Mszta-val mi a helyzet ?
"de te meg nem túl naív vagy. Ez nem úgy működik, hogy kattintanak egyet a célpontra a térképen és 100% odamegy a bomba. Ha ez így működne, akkor mindig mindenki célba találna bármilyen körülmények között, ergo semmi értelme nem lenne hadászkodni,"
A precíziós csapásmérő eszközöknél ez mindig így megy, az oroszoknál is, amcsiknál is, franciáknál is, briteknél is. Akinek nincs ilyen annál nyilván nem, de akinek van ilyen rendszerben - pl az oroszoknak van, legalábbis papíron - azoknál ez így megy.
Az amerikaiaknak volt igazol légigyőzelmük lézervezérlésű bombával 1991-ben! Oldás után a pilóta kiszúrt egy határértéken belül lévő helikoptert, ráirányította a lézer célmegjelölőt és telibeqrta egy 250 kilós bombával a !!felszálló helikoptert!!. Ilyen technikájuk van az oroszoknak is már legalább 30 éve. :)
"Ehhez képest a valóság az, hogy az esetek alig néhány százalékában sikerül eltalálni a célpontot."
Hagyományos bombázás esetén ez nagyon sokszor tényleg így van, de itt már a kérdésben sem erről volt szó.
Vietnámban a hagyományos szabadesésű bombák 4 %-a ért földet a célpont 500 méteres környezetében, pedig próbáltak normálisan bombázni. Kísérleti jelleggel bevetették a lézeres bombát, és 13 gép, egyetlen bevetéssel, veszteség nélkül, 70 %-os pontossággal összeomlasztotta a Vietnámi hidat.
És az Öbölháborúra ez kiforrott.
És Szíriában is megdolgozott az Orosz Légierő.
Itt Ukrajnában meg a dilettánsság magasiskoláját mutatják be.
"A precíziós csapásmérő eszközöknél ez mindig így megy, az oroszoknál is, amcsiknál is, franciáknál is, briteknél is."
Hát nagyon nem. Olvass csak utána, hogy mekkora csapatmunka kell ahhoz, hogy célba találjon a csapásmérő és hogy még így is mennyi hibaszázalékkal dolgoznak. Az egy dolog, hogy az elektronika elvi szinten célba vezeti, de olyan dolgokat, amiket a fizika diktál az elektronika sem tud korrigálni. Nyilván igyekeznek elkerülni, hogy például vihar előtt mérjenek csapást, amikor véletlenszerű széllökések lépnek fel a légkörben, de minden körülményt nem lehet pontosan előre megjósolni. Igazából ez is oda vezet, hogy egy dolog a technológia, de kellenek hozzá az optimális körülmények is, hogy bevethetőek legyenek. Ez nem úgy van, hogy bármikor gondolnak egyet és lesz ami lesz. Mérlegelni kell. Gyalog sem küldök katonákat egy hegytetőre, pedig megtehetném, hanem odaszállítom őket helikopterrel. És fordítva, dombságban nem helikopterrel teszem le a katonákat, hanem odaküldöm őket gyalog... Pedig helikopterrel is megtehetném.
#25
Az F-111-es Aardvark különlegessége volt, hogy éjszaka, rossz időjárási viszonyok között is kötelékben repült és szórta a lézeres bombákat, és a Brit Tornádók is, és akkor Oroszok is élhetnének ezzel.
"Az egy dolog, hogy az elektronika elvi szinten célba vezeti, de olyan dolgokat, amiket a fizika diktál az elektronika sem tud korrigálni. Nyilván igyekeznek elkerülni, hogy például vihar előtt mérjenek csapást, amikor véletlenszerű széllökések lépnek fel a légkörben, de minden körülményt nem lehet pontosan előre megjósolni. Igazából ez is oda vezet, hogy egy dolog a technológia, de kellenek hozzá az optimális körülmények is, hogy bevethetőek legyenek."
A szabadon eső precíziós csapásmérő eszközök irányított fegyverek, ezek a bombák tudják saját magukat kormányozni a levegőben ( nyilván bizonyos határokon belül ). Akkor széllökés legfeljebb hurrikánban van, ami kilökné a röppályát az irányítási négyszögből. Nekem nem rémlik, hogy lett volna mostanság Ukrajnában hurrikán,tájfun vagy tornádó.
#28
Az Orosz technológia mivel ne lenne megbízhatóbb ? Szíriában Asszad az összeomlás szélén volt, de irgalmatlan légihadjáratba kezdtek, és megmaradtak a helyükön.
Nem kell lézeres bombázni, még olyant is láttam, hogy a buta FAB-250 / 500-ast is úgy oldják ki, hogy többezer méter magasan repülnek, egyenesen, és mégis jó pontossággal csapódik be a kisméretű tábor közelében.
https://www.youtube.com/watch?v=dMp_88KNUmA
Gondolom van bombavető számítógép is tud működni ilyen elégséges céllal.
Értsd már meg, hogy attól az amerikai vagy brit légierő mire volt képes akár 30 évvel ezelőtt, attól azt az oroszok ma nem fogják tudni automatikusan megcsinálni 2022-ben.
Azt kellene végre megérteni mindenkinek, hogy Oroszország =/= USA. Még ami használható,modern fegyverük van,abból sem tudnak eleget gyártani.Hol az a 2000 T-14 Armata, amit 2020-ra akartak legyártani? Hol vannak a Szu-57-esek?
1991-ben Irakban az amerikaiak 2-3 hétig mást se csináltak,mint lőtték az iraki légvédelmet,ami az akkori szovjet csúcstechnikával volt felszerelve. .
Az oroszok meg se próbálták kiiktatni érdemben az ukrán légvédelmet. Ez egy egyáltalán nem egyszerű feladat,és az oroszok egyszerűen nincsenek megfelelően kiképezve erre. A MANPAD-ek mellett Ukrajnának bőven van elég SZ-300-a és BUK-ja, plusz amit kaptak ezt-azt Nyugatról.
Orosz repülők a háború első időszaka óta be se repülnek már az ukrán légtérbe. A frontvonalon végeznek combat air supportot (ezeket szedik le a Stingerekkel) + cirkáló rakétákkal lövik a hátországot. De a modern, minőségi Iszkanderek és Kalibr rakéták készlete már annyira megcsappant,hogy ezzel nagyrészt felhagytak, a régi szovjet rakéták meg vagy eltalálják a célt,vagy nem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!