Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi lehet Oroszország...

Mennyi lehet Oroszország haditechnikájának valós száma?

Figyelt kérdés

Az imént néztem, hogy a napokban átlépte az 1000 darabot az ukrajnai háborúban !bizonyítottan! elvesztett orosz harckocsik száma. Az Oryx minden nap közli az éppen aktuális veszteségeket, ezt én is figyelemmel követem a Twitteren. Azonban ma belefutottam egy cíkkbe a facen. A cikk éppen erről az adatról szólt, s mivel jómamagam szívesen olvasom hazánk újdonsült virológusból átképzett katonai szakértőit, megnéztem a kommenteket. A 99%-a abból állt, hogy ez "ukrán álhír" "hazugság" vagy abból, hogy "ez csak a tankjaik 4-5 %-a". Én úgy emlékeztem, hogy az angol wikin a háború előtt kb. 3000 db aktív harckocsiról olvastam, és kb 10.000 tartalékról (amik ,ismerve az oroszokat katasztrofális állapotban lehetnek). Ma megnéztem és ugyanezt a számot találtam:

T-62-ismeretlen szám

T-72: 530 T-72B3M, 850 T-72B3, 650 T-72B/T-72BA aktív. 7,000 T-72/T-72A/T-72B tartalék.

T-80: 310 T-80BV/T-80U, 170 T-80BVM aktív. 3,000 T-80B/T-80BV/T-80U tartalék.

T-90: 350 T-90A, 67 T-90M aktív. 200 T-90 tartalék.

És ugye az Armata, de arra azt mondta az orosz sajtó, hogy 2022 végére, 2023 elejére lesz 100 db szolgálatban.

Ha és amennyiben igazak ezek a számok, akkor azért látjuk, hogy az aktív harckocsik nem 4-5, hanem inkább 30-35%-át vesztették el bizonyítottan.

Én nem vagyok katonai szakértő, csupán érdeklődő és szeretném megtudni, hogy mennyire lehetnek igazak ezek az adatok, milyen lehet a tartalékban lévő járművek állapota? Ha van valaki köztetek aki ezekhez jobban ért, mint én, a válaszát nagyon szépen köszönöm! ;-)

Linkek:

Oryx veszteséglista

[link]

Angol wikipédia, az Orosz Föderáció Fegyveres Erőinek felszereléséről:

[link]



2022. szept. 5. 15:30
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

#14 nem ez a valódi harckocsik száma, az egyéb páncélozott harcjárművek ebben nincsenek benne.

"Tankok: 1012, ebből megsemmisült: 627, sérült: 42, elhagyták: 51, elfogott: 292"

2022. szept. 6. 14:39
 22/22 anonim ***** válasza:
31%

Reméljük mi sosem tudjuk azt meg,hogy valóságben mivel is rendelkeznek.

A németek is jobban tették volna,ha nem tesztelik az oroszok tűrőképességét,mert csúnya vége lett.Az orosz hátországgal eddig senki nem számolt,és mindíg ez okozta mindenki vesztét a történelemben.

2022. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!