Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi lehet Oroszország...

Mennyi lehet Oroszország haditechnikájának valós száma?

Figyelt kérdés

Az imént néztem, hogy a napokban átlépte az 1000 darabot az ukrajnai háborúban !bizonyítottan! elvesztett orosz harckocsik száma. Az Oryx minden nap közli az éppen aktuális veszteségeket, ezt én is figyelemmel követem a Twitteren. Azonban ma belefutottam egy cíkkbe a facen. A cikk éppen erről az adatról szólt, s mivel jómamagam szívesen olvasom hazánk újdonsült virológusból átképzett katonai szakértőit, megnéztem a kommenteket. A 99%-a abból állt, hogy ez "ukrán álhír" "hazugság" vagy abból, hogy "ez csak a tankjaik 4-5 %-a". Én úgy emlékeztem, hogy az angol wikin a háború előtt kb. 3000 db aktív harckocsiról olvastam, és kb 10.000 tartalékról (amik ,ismerve az oroszokat katasztrofális állapotban lehetnek). Ma megnéztem és ugyanezt a számot találtam:

T-62-ismeretlen szám

T-72: 530 T-72B3M, 850 T-72B3, 650 T-72B/T-72BA aktív. 7,000 T-72/T-72A/T-72B tartalék.

T-80: 310 T-80BV/T-80U, 170 T-80BVM aktív. 3,000 T-80B/T-80BV/T-80U tartalék.

T-90: 350 T-90A, 67 T-90M aktív. 200 T-90 tartalék.

És ugye az Armata, de arra azt mondta az orosz sajtó, hogy 2022 végére, 2023 elejére lesz 100 db szolgálatban.

Ha és amennyiben igazak ezek a számok, akkor azért látjuk, hogy az aktív harckocsik nem 4-5, hanem inkább 30-35%-át vesztették el bizonyítottan.

Én nem vagyok katonai szakértő, csupán érdeklődő és szeretném megtudni, hogy mennyire lehetnek igazak ezek az adatok, milyen lehet a tartalékban lévő járművek állapota? Ha van valaki köztetek aki ezekhez jobban ért, mint én, a válaszát nagyon szépen köszönöm! ;-)

Linkek:

Oryx veszteséglista

[link]

Angol wikipédia, az Orosz Föderáció Fegyveres Erőinek felszereléséről:

[link]



2022. szept. 5. 15:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyat is olvastam hogy ha ukrán jármű semmisül meg arra is ráfestik a Z betűt hogy orosznak állítsák be... lehet benne igazság bőven amúgy szerintem nem tudni a pontos adatot miért tenné fel a 100% ban pontos haderejét főleg egy olyan nagyhatalom mint oroszország? Meg amúgy biztos vannak ott tartalékok de a hidegháborús cuccot fogják elhasználni legelsőnek ami érthető. Modern cuccot is használnak pl pantsir sz 400 tornadot is bevetették iszkander rakéták stb.
2022. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok inkább az az érdekes ukrajnának mennyi tartaléka lehet? Pl üzemanyag hogyan jut az ukrán hadseregnek? Mennyi lőszer van még stb?
2022. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz harckocsik száma 10 000 lehet,de ennek csak jó háromnegyede lehet bevethető.Nagyon nehezen hozzáférhetőek az orosz adatok.Messze a legtöbb harckocsijuk nekik van,a második Kína 7000-rel,,az USA kb. 5.500 harckocsival rendelkezik.
2022. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Az oroszok tüzérségi erőben messze megelőznek minden országot.Ez az orosz szárazföldi haderő legnagyobb ütőkártyája,egyszerüen bedaráltak mindenkit mindíg ezzel a ősrégi technikával.Addig lövik az ellenséget,amig az kénytelen az állásait feladni.Jelenleg napi 60-70000 lövést ad le az orosz tüzérség a Donbasz térségben,és ezzel lassan szépen halad előre a daráló.
2022. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Végtelen. Nem hallottál még a Putilov gyárról?
2022. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Mivel végtelen tankjuk és emberük van még mindig csak 0% körüliek a veszteségeik.
2022. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Mindíg mindenkit élő erővel bedaráltak.Egy ideig bírják a népek,aztán meg már nem bírják.
2022. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

#4: ez legenda, amit fék nélkül terjesztenek mindenhol az orosz tűzérségről, aminek az alapja bár valós, egyben hibás is.


A szovjetek gigantikus mennyíségű tázérségi lőszert halmoztak fel anno, viszont a tűzérségi lőszerek élettartama nem korlátlan és végtelen. Erre ők is az 1999-2000-res csecsen háborúban döbbentek rá: az elöregedés olyan szerkezeti problémákat okozott ami miatt a régi 122mm-es lőszerek céltévesztése elérte a 2km-t! Egy idő után utasításban megtiltották az 1987 előtt gyártott lőszerek használatát. Majd ezután belefutottak egy baromi nagy lőszerhiányba, mert a régi lőszerből annyi volt mint a szemét de azt nem használhatták az új lőszerek gyártása meg nem volt prioritás a Szovjetunió összeomlása után. A csecseneknél is napi 40-60 000 lőszert durrantottak el. 2002-ben a második csecsen hadjárat idején már hiány volt a 122mm-es és 152mm-es lőszerekből!


Abból a hibából tanultak, elkezdték felfuttatni a gyártást és újra feltöltötték a készleteket amire a Krím elfoglalása után Putyin még rádobott egy lapáttal, így felújítottak évente durván 600 000 tázérségi rakétát és gyártottak mellé csúcsidőben 1-1,2 millió lőszert.


És akkor most vegyük elő az általuk és általad is bedobott számot: napi 60-70 000 előtt lőszer. 20 naponta ellövik egy éves teljes lőszertermelésüket és a háború már fél éve tart.


A lőszertermelésük a csecsen balhé alatti lőszerhiány után indult meg nagyobb volumenben és a 2010-es években futott fel igazán.


Ha 15 év max termelést feltételezünk az 18 millió lőszer, osztva 60 000-rel az bizony 300 munkanap és hali. Mínusz azok amik a lőszerraktárakban robbantak fel az elmúlt hónapokban. Ha csak átlag 15 000 lövéssel számolunk naponta akkor a készlet hatoda már oda, eredmény meg még nincs és ez a töredéke annak amit az oroszok kommunikálnak!


Másrészről hiába van lőszer, ha nincs hozzá ágyú. Az ágyúcsövek élettartama véges, tökmindegy hogy az 152mm-es löveg vagy 30mm-es repülőgép fedélzeti gépágyú: X db lövést kibír a cső utána csere mert pontatlan lesz az ágyú. Már nyár közepén lehetett olyanokról olvasni, hogy ez sok helyen elmaradt és néhány orosz tűzér arról panaszkodott, hogy 1-1,5km-re is eltér a lőszer a számított röppályától, tehát qrva pontatlan az ágyú a cső tervezett élettartamának átlépése után ( valszeg ezért is írja elő MINDEN gyártó a csőcserét, orosz,kínai,amerikai,német mindegyik ). Persze ez arra jó, hogy nagyvárosokat földig romboljunk, de katonai célok ellen semmit nem ér.


Ezeken felül van még egy komoly probléma: a logisztika. A napi 40-60 000 lövés az valami 2500 tonna körüli lőszert jelent. Naponta egy tehervonatnyi lőszert kell kijuttatni a ágyúkhoz, aminek hatalmas logisztikai igénye van, abban meg már a háború elején sem álltak jól az oroszok. Nyilván ahogy közelednek az orosz határhoz egyre könnyebb dolguk van, de nem hinném hogy hátrálni mentek Ukrajnába :D


Szóval van baromis sok lőszerük, de közel sem olyan sok mint ahogy azt sokan leírják. Ha tényleg igaz lenne amit az oroszok mondanak és valóban napi 60k lőszert eldurrantanának akkor jövő márciusra kifogynak a tűzérségi lőszerből és az ágyúcsövekből is.

2022. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom az összegzés valódiságát értékelni,mert nem vagyok szakértő,de a napi 60 ezres kilövést én is olvastam.

A 2.VH-ban sem fogytak ki semmiből,és az ágyúcsövek is bírták orrba szájba.

2022. szept. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A 2. világháborúban hadigazdálkodás volt, akkor mindenki hadianyagot gyártott. Most ugyanezt csak a csókosok cégei csinálják.
2022. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!