I. és II. világháborúban miért erőszakolta meg a hadsereg, a megszált területeken a nőket és gyerekeket (talán időseket is)?
# 10
Nem volt jellemző.
A harmincéves háborút (1618-1648) eszméletlen brutalitással vívták, milliók haltak meg.
Azt követően Európa levonta a tapasztalatokat, és a hadviselés jelentősen civilizálódott.
Erre vonatkozott Nagy Frigyes porosz király mondása: "A polgároknak észre sem szabad venni, hogy éppen háború folyik."
#10
Ott nem. Eleve férfihiány volt a rengeteg háború, konfliktus miatt, és az akkori harcok a legtöbb esetben nem érintették a civil lakosságot, mert a városokon kívül, a nagy síkságokon felállt a két sereg, és megvívták lovagiasan a nagy csatájukat.
Nem mellesleg ott volt a vallás szerepe is, ahol a szexualitás eléggé vissza volt fogva. Sokan írják, hogy például az inkvizíció esetében is milyen nagy nemi erőszakokat éltek át a kínzások mellett a nők. Pedig nem, mert olyan szabályok vonatkoztak az inkvizíció szolgáltatában állókra is, hogyha megerőszakoltak volna egy boszorkánysággal vádolt nőt, akkor ők is a kínpadon találták magukat másnap, mert az ördöggel nem lehet hálni.
# 15
Valóban voltak kurtizánok. Ahogy minden jelentősebb településen volt bordélyház Európában, egészen a 20. század elejéig.
Azonban a hadseregek professzionalizácíójával a prostik már legfeljebb követték a csapatokat, nem velük vonultak, ugyanis a kurvák aligha bírtak volna napi 40 km menetteljesítményt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!