Churchill brit miniszterelnök azon tervét, hogy Normandia
helyett a Balkánon szálljanak partra a Szövetséges
haderők a II. világháború során miért söpörték le
az asztalról?
Sztálin nem akarta, hogy Közép-Európa a nyugati hatalmak irányítása alá kerüljön. Így nem jöhettek volna létre szovjetbarát komcsi bábkormányok.
2022. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Hát, ha ránézel a térképre, szerintem egyértelmű, hogy a normandiai partok kicsinykét közelebb vannak a britekhez, a brit csapatokhoz és az amerikaiak briteknél állomásozó egységeihez, mint a Balkán.
Ahhoz, hogy a Balkán felől indulhasson meg a szövetségesek támadása, körbe kellett volna hajóztatni minden egységet a Földközi tengeren és közben szerintem ez feltűnt volna a németeknek akik ellenében ezt szerették volna titokban csinálni.
2022. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Taktikai és stratégiai oka egyaránt volt. Taktikai amit a #2-es leírt, az angliai logisztikai bázisokhoz, repterekhez közelebb van közvetlenül Franciaország.
Stratégiai amit az #1-es leírt. Teheránban már nagyvonalakban megegyeztek ki hogy megy előre, a ruszkik keletről, a Szövetségesek nyugatról és nagyjából ki mit fog kapni a háború végén. Ennek a megállapodásnak a felrúgása lett volna egy Balkáni partraszállás.
A harmadik hogy Roosevelt nem akart amerikai életeket, erőforrásokat áldozni Churchill balkáni álmainak a megvalósítására. Minél gyorsabban és hatékonyabban zárni akarta a háborút - ahhoz meg közvetlenül Németország mielőbbi megtámadása, Franciaországon át vezetett az út.
2022. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Az sem utolsó szempont, hogy milyen domborzati viszonyok vannak az adott térségben. A Balkán félsziget elég dimbes-dombos, csak aránylag szűk csatornákon lehet haladni, azt pedig könnyen levédte volna a német-barát haderő. Aztán ott van az Alpok és a Tátra, aminél ugyanez a probléma még fokozottabban fennáll.
2022. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Jaltán megállapodtak, hogy Sztálin kapja Európa közép-keleti felét. Ha ezt nem tartják be, a szovjetek nem állnak meg Berlin után sem és tök mindegy, ki áll velük szemben.
2022. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Roosvelt oda dobta Kelet-Európáz Sztálinnak.
2022. júl. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
#6 más választása aligha lett volna, Kelet-Európa az oroszokhoz volt közelebb nekik volt reális esélyük benyomulni. A II. Vh. idején amerikai érdekszféra alá vonni csak az oroszokkal történő háború árán lehetett volna, így inkább Roosevelt jópofát vágott a dologhoz és odaadott minket a ruszkiknak. Ausztriát viszont ügyesen kimozgatta a ruszkik kezéből, Görögországot meg Churchill boltolta ki Sztálin markaiból.
2022. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Nem lehet, hogy Dzsugasvili eleve lemondott Görögországról? Nem támogatta a polgárháború idején a görög kommunistákat, és Brozt is leállította, amikor ő támogata volna.
2022. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
#8 vagyok "...támogatta volna."
2022. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
#8 nem eleve mondott le róla csak betartotta az egyezséget amit leboltoltak a nagyok egymás között. Ezért nem küldött támogatást a görög komcsiknak (csak nekik "elfelejtettek" szólni róla).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!