Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Wehrmacht csodálatra méltó...

A Wehrmacht csodálatra méltó volt?

Figyelt kérdés

Engem mindig lenyűgöznek mikor olvasom, hogy a háború első időszakában milyen teljesítményeket hajtottak végre. Anglia kivételével a kontines egész nyugati részét leigázták, az ilyen kisebb országokat, mint Dánia, Hollandia napok alatt letaposták, Franciaország sem tudott nekik ellenállni. A német harcimorál és az első világháborúért érzett revansvágy tetőpontjára került és végülis keleten sem semmi haditett volt egy akkora területet elfoglalni a Szovjetunióból.

A német technika, precízitás és szervezettség azért messze felülmúlta a szovjetekét és maga a tiszteknek a megjelenésük, a Hugo Boss egyenruhában nagyon tekintélyt parancsoló, az ápoltság és az elegancia sugárzott róluk.



2022. aug. 26. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

"A német technika, precízitás és szervezettség azért messze felülmúlta a szovjetekét"


Ebből nagyjából a percizitás igaz, ami miatt az egész háborút el is vesztették. :)

2022. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
csodálatra méltóan használták a pervitin
2022. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálatra, hanem elismerésre méltó és tanulságos. Fegyelmezett, jól szervezett, precíz - német "sajátosság" a normakövetés egy feladat megoldásánál (a munkamorálban is). Nem a Hugo Boss öltönyök tették hatékonnyá hanem a kiváló tisztek és az alkalmazott stratégia.

Ettől még a népirtásoknál is ugyanolyan "hatékonyak" hidegvérűek, szervezettek voltak.

2022. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, az, ezt sok nem szélsőjobbos így is gondolja. Minden idők egyik legjobb hadereje volt. Fegyelmezett, kreatív, fejlett fegyverekkel, stb. Felülmúlt minden más haderőt a korban.
2022. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Az a fajta német precizítás,és szervezettség már a mai német társadalomban nincs meg.Talán csak a munkaszervezésben tudnak ma is nagyot mutatni a világnak.Nagyon sokat romlott a fegyelem,és a precizítás is sajnos.

Ez elsősorban az amerikai hatásnak köszönhető,akik pont a 2.VH tapasztalatai alapján a mai napig egy országtól tartanak,az a német.

Ezt a nemzetet kellett az elmúlt 60 évben úgy lezülleszteni,vegyessé alakítani,hogy a benne lévő egység megszűnjön,és egy könnyen irányítható,az USA-t kiszolgáló,azt majmoló társadalommá alakuljon.

Erre kellett a rengeteg energia,a bevándorlás támogatására ami a mai napig is tart,ez nagyon-nagyon fontos volt valakiknek odaát,hogy a német már sose tudja azt az egységet felmutatni valami,vagy valami mögött ami egykor oly bámulatosan létezett,és bizony nagyon kevésen múlt hogy a pazar német

technika,és termékminőség a fegyelemmel,precizítással sikerre vigye a 2.VH ügyét.

2022. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Jah, a lovaskocsikkra épített logisztikai hálózattal tényleg csodára méltó volt hogy ilyen sokat elértek. A wermachtról mindenkinek a gépfegyverek meg tankok stb gépesített haderő jut eszébe pedig csupán 10%-a volt gépesített
2022. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Aha,lovaskocsikkal jutottak el Moszkváig,és a kaukázusi olajmezőkre is.

Gyermeteg elképzelés,ma is mennének.

2022. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

#7 márpedig tényleg lóvontatású volt a logisztika és tüzérség, nehéz fegyverzet jelentős része. Igaz az oroszoké is. A Szövetségesek voltak azok ahol nagyobb fokú volt a gépesítés (cserébe irgalmatlan nagy volt az üzemanyag-felhasználásuk, de hát nekik volt dögivel kőolajuk).

A kaukázusi olajmezőkig nem jutottak el, annál hamarabb kifulladt a déli offenzíva.

2022. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
83%

A Német harckocsizók zöme, közel kétharmada 1940-ben elavult könnyű harckocsi volt, Panzer I, Panzer II és csehszlovák hadizsákmány Panzer 35(t) és Panzer 38(t) típusok, nem kell külön a Pzkpfw III / IV-esekbe belekötni.


2445 db német tankkal szemben 4071 db francia tank állt. 1940-ben a Franciáknak kellett volna győzniük, de mégis elkövettek sok hibákat, fordítva lett.


Abba szoktunk esni, hogy a harckocsikat a típus tudása, harcértéke alapján hasonlítjuk össze, fontos a vas, de mellé kell mozgóháborús taktika, és akár stratégia is, összfegyvernemileg.


- Rossz volt a taktikájuk: - a Franciák a harckocsijaikat nem külön hadosztályokba szervezték, nem csapásmérő erőként használták őket, hanem szétosztották és mozgó bunkerekként használták őket.


- Rossz volt a stratégia: úgy gondolták , hogy a védelmi vonal majd megállítja a Németeket , a csapataik feltartják őket, amíg jönnek a Brit szövetségesek és ezután együtt túlerőben elintézik az ellenséget. Erre a Németek nem feltétlenül jöttek a Maginot-vonalnál, hanem megkerülték őket az áthatolhatatlannak, természetes akadálynak hitt Ardenneknél a védelmi vonalukat....


- Rossz volt a hadvezetés: a főparancsnokuk, Maurice Gamelin öreg volt, nem tudta, hogy mi történik, az első világháborús állóháború szellemében gondolkodott, vagy akár azelőtti időkre akarta visszapörgetni a hadtudományt, egy jó 50 - 100 évvel, minthogy "légiharc, olyan nem létezik", és a Char B1-es is túlméretezett és tervezett volt.


Túlzó veszteségeik voltak, 9 - 10-szer annyian, mint a Németek, de a 40,000 elesett Német katona is illúzióromboló, mert úgy állítják be a Franciaországi hadjáratot, mint forró kés a vajban, közben nem, Sedan-nál is az egyik település 17-szer gazdát váltott, mire a Franciák kifáradtak.

2022. aug. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A Keleti fronton csak addig voltak fölényben, amíg BT-7 / T-26 / T-60/70/80 és T-28-as harckocsikkal találkoztak. Amikor jöttek a KV-1-esek és a T-34-esek, lefagyott az önelégültség az arcukról, erre lett a válasz a Tigris, és a Párduc. A Párducnak két formaterve volt, az egyik a T-34-es szolgai másolata, a Daimler-Benz-é, a másik a MAN-é, de közös elv, utasítás volt, hogy döntöttnek kell lennie a teknőfrontnak, mint ahogy a T-34-esnél tanultak.


És akkor ott vannak a Joszif Sztálin harckocsik, azoknak a csúcsa a JSz-3-as volt, ami lekéste a világháborút, de volt lehetősége bizonyítani.


És fejlesztgették még a T-44-est is, ami a VH végére lett kész, de technológia demonstrátor volt.


És kevéssé ismerten nem csak a Németeknek volt a Sperber / Uhu / Falke infralámpájuk, hanem a Szovjetek is tőlük teljesen függetlenül kísérleteztek a Sipka / Dudka / PAU-2-essel.


Repülőknél a Jak-3-as volt a veszedelmes gép, a Luftwaffe a kellemetlen meglepetések miatt parancsba adta, hogy tilos 5,000 méter alatt fordulóharcba keveredni velük, és mégis a légiharcok ott 5,000 méter alatt zajlottak, a csatarepülők / frontbombázók kísérete miatt ...


Logisztikailag a Signal / Pravda címlapján előszeretettel reklámozták a legújabb harckocsikat / lövegeket és mindent, azonban a Német és Szovjet hadseregek túlnyomórészt lóvontatásúak voltak, egyetlen teljesen motorizált az USA-é volt.

2022. aug. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!