Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 3.vh esetén, szerintetek...

3.vh esetén, szerintetek bárhol valahol az országban túl lehetne élni?

Figyelt kérdés
A mostani globális válság egyre mélyül. Nem tudni lesz e belőle kíút. Ha mégis akkor milyen, további eszkaláció vagy megegyezés, egy totális 3.vh. Semmit sem lehet tudni. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek az országban van e olyan hely, város/falu bármi, ahol ezt esetleg túl lehetne élni? Sajnos Budapesten élek. Ha kitőrne, akkor garantált célpont... Szóval erdeklődnék ti mit gondoltok?

2022. jún. 28. 22:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
35%

"Utána jönne a nukleáris tél ami a fő gond."


Nem lenne semmiféle nukleáris tél, legfeljebb egy pár hétig tartó, enyhe "nukleáris ősz", aztán leülepedne a hamu, ugyanúgy, mint bármilyen erdő vagy bozóttűz esetén.


Ez az egész nukleáris tél elmélet onnan jött, hogy a hidegháborúban, amikor először kezdtek el ezzel foglalkozni, automatikusan feltételezték, hogy az égéstermék feljutna a sztatoszférába.

Aztán felkapta a média, és a mindenféle celebtudósok is elkezdték ezzel ijesztgetni a közvéleményt.


Az egyik leghangosabb szószólója ennek a nukleáris tél hoax-nak Carl Sagan volt.


Na most amikor az Öbölháborúban Szaddam megtámadta Kuvaitot, és felgyújtatta a kuvaiti olajkutakat, Carl Sagan bácsi azonnal azzal kezdte el rémisztgetni a közvéleményt, meg drámai felhívásokat tett közzé a politikusok felé, hogy ha nem oltják el azonnal, akkor az égő olaj sűrű fekete füstje el fogja sötétíteni az eget, nem jut majd be elég napfény, csökkennek majd a termésátlagok, és mindmeghalunk.


Aztán a valóságban meg az történt, hogy.. nem történt semmi.

Pedig hónapokon át égtek a kutak.


A korom, hamu, füst szépen elkeringett a troposzférában, nem jutott fel a sztratoszférába, és szépen leülepedett vissza a földre.

Pont ahogy az erdő meg bozóttüzek esetén is.


Ha a füst, korom és hamu képes lenne feljutni a sztratoszférába, akkor már régen bekövetkezett volna ez a tél, hiszen óriási területű erdők, bozótosok égnek le minden évben.


Tehát az nukleáris robbanás által okozott tűzből keletkező hamu nem okoz nukleáris telet.


Mi a helyzet magával a robbanással, az képes vajon "fellőni" számottevő mennyiségű hamut a sztratoszférába?


Hát nem igazán.


Az van, hogy egy óriási nagy erejű vulkánkitörés kell ahhoz, hogy számottevő mennyiségű hamut fel tudjon juttatni a sztratoszférába.


Egy olyan nagy erejű, ami mellett a nukleáris fegyverek eltörpülnek.


1991-ben, amikor a Pinatubo vulkán kitört, a robbanás ereje ~20 millió tonnányi kéndioxidot és hamut juttatott a sztratoszférába, ennek a hatása az lett, hogy kb. fél fokkal csökkent a bolygó átlaghőmérséklete a következő pár évben.

Ennyi. A téltől enyhén szólva is nagyon messze van.


Na most a Pinatubo 1991-es kitöréséről tudni kell, hogy ~70 megatonna erejű robbanás volt.


A legnagyobb atombomba, amit valaha is építettek, a Cár bomba, 50 megatonna.


Manapság csak néhány megatonnásak még a legerősebb fegyverek is.

Az meg nyilvánvaló, hogy nem működik, hogy összeadjuk az erejét az összes nukleáris fegyvernek.


Ha egy darab bomba nem elég erős ahhoz, hogy a sztratoszférába fellökje az anyagot, akkor nem elég erős, teljesen mindegy, hányat robbantasz fel, legfeljebb akkor érne valamit, ha sokat egy helyen, egy időben robbantanál.


Továbbá vegyük figyelembe azt is, hogy a nukleáris fegyverek tipikus bevetési módja az, hogy a célpont felett sok száz méter magasan robbantják.

Na most ott nyilván nincs semmi olyan anyag, amit fel tudna lökni a sztratoszférába, és kitaharhatná a napot, még ha elég erős is lenne hozzá.

2022. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 kretens ***** válasza:
7%
Egy adott területen történő atomrobbanás halálos sugárzásának a felezési ideje három nap.Tehát ha valaki például egy olyan városban volt épp amit nukleáris támadás ért de szerencsés helyen volt például föld alatt és túlélte a közvetlen fizikai hatásait akkor három napig maradjon a felszin alatt.Utánna a negyedik napon ha felmegy akkor még komoly sugárfertőzést kap ha sokáig kint marad de nem halálost.Egy négy öt évig még elélhet ha nincs immungyengitő betegsége.Tehát a negyedik napon max fél órát szabad csak kint tartózkodni.Később egy két órát és igy tovább minden nap egy kicsivel többet.Úgy kábé két hét után viszonylag biztonságos már ha olyan helyen van az ember hogy van két hétre elegendő élelmiszer és viz mert ha nincs akkor az előbb irtak szerint ennyi idő van naponként a romok között enni és inni valót guberálni.
2022. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
5%

Grönlandon, de a brazil őserdő mélyén sem éled túl egy nukleáris háború következményeit - az "atomtelet".

#11 egyetlen vulkákitörés is képes előidézni pl. egy El Nino jelenséget. A lángoló kuvaiti olajkutak által felvert korom, por mennyisége bakfitty ahhoz képest amit több ezer elműködő nukleáris töltet juttatna a légkörbe. Lehet a nagyobb darabok pár hét alatt visszahullanak, de a kisebb, finom por ott marad évtizedekre és felborítja a légköri egyensúlyt. Annak a helyreállása meg nem pár hét. A klimatikus viszonyokat évtizedekben, századokban szokás számolni.

2022. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%

#13

Épp most írtam le, hogy nem, nem marad ott a finom por sem évtizedekre.


Azt is leírtam, hogy az egyébként baromi nagynak számító Pinatubo-i vulkánkitörés a ~20 millió tonnányi porral mit okozott - szinte semmit.


A kuvaiti olajkutakra visszatérve:

~1 milliárd barrelnyi olaj égett el, mire az utolsó kutat is sikerült lezárni.


1 barrel az 136 kg, azaz 0,136 tonna.


Felszorozva ezt 1 milliárddal, 130 millió tonna.


Tehát:

Pinatubo 20 millió tonna vs kuvaiti olajkutak 130 millió tonna.


Szóval sokkal-sokkal több égésterméket produkáltak a kuvaiti olajkutak.

Mégsem lett semmiféle mérhető hatása.


Azért nem, mert nem jutott fel az égéstermék a sztratoszférába, se a nagy szemcsék, se a finom por, hanem maradt a troposzférában, és gyorsan visszaszállt a földre, nem keringett ott évtizedekig.


Ez a tény.

2022. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
#11: Megnyugtattál. Hány faktoros naptejet vegyek?
2022. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
5%

" Nem lenne semmiféle nukleáris tél "


De barátom. Lenne. Hiába okoskodsz.


De ha másként gondolod mint a tudósok fényképezd már be ide a diplomádat kérlek.

2022. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
33%

#16

Melyik "tudós" gondolja úgy, hogy lenne nukleáris tél?

Én egyetlen tudóstól sem hallottam ezt már jó ideje, csak ilyen nógrádi ropi-féle "biztonságpolitikai" szakértőktől meg politikusoktól, meg túlbuzgó-rettegő tudományos megmondóemberektől, akik viszont hidegháborús tanulmányokból tájékozódnak, jelesül az 1983as, ún. TTAPS nevű tanulmányból, aminek elkészítésében része volt annak a Carl Sagan-nek is, aki a kuvaiti olajkutak égése miatt is öröktelet és mindmeghalunkat jósolt.


Csak úgy megjegyezném, hogy Sagan és társai ugyanazt a modellt használták erre a jóslásra, mint amivel megjósolták 1983-ban a nukleáris telet, és aminek volt egy alapvető hibája: feltételezte, hogy az égéstermék feljut a sztratoszférába, ami viszont nem történt meg, 3 km-es magasságig emelkedett mindössze a cucc nagyon nagy része, csak egy kis része ért el egyáltalán a sztratoszféra határáig, 6000 m-ig, aztán szépen visszaszállt a földre.


(Btw a TTAPS kiadott később, 1990-ben egy frissítést a tanulmányához, amiben leírták, hogy rohadtul túltolták a becslésüket abban a tekintetben, hogy egy USA-ruszki nukleáris háború során mennyi anyag jutna a légkörbe.)


És egyébként a súlyos nukleáris telet jósoló modellek mindegyike azon alapszik, hogy jelentős mennyiségű anyag jut fel a sztratoszférába, azonban:

- nincs elméleti bizonyíték arra, hogy ez így történne, csak feltételezés

- gyakorlati bizonyíték meg van az ellenkezőjére, a legjobb ilyen a kuvaiti olajkutak felgyújtásának esete, ami az égéstermék összetételét tekintve elég jól egyezik azzal az égéstermék-összetétellek, ami egy épített környezetben bevetett nukleáris fegyver okozta tüzekből származik - btw a rendszeres, óriási kiterjedésű bozót-és erdőtüzek és épp azt támasztják alá, hogy hibás a feltételezés


Na szóval f-szkalap, ugatni könnyű magas lóról, érveket hozni már nem megy, látom, csak hivatkozni a "tudósokra", de életedben még egy tanulmányt nem olvastál el a témakörben, egyetlen tudóst sem tudnál megnevezni, aki ezzel foglalkozik/foglalkozott, illetve de, Carl Sagan-t, mert őt már megemlítettem.

2022. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
91%
Hazamennek szüleimhez. Borsodi kis falu, 4 ha művelt kertel, és dédszuleim által épített 10m mély óvóhelyel a kertben
2022. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
8%

"Na szóval f-szkalap"


Rendben s-fej. Akkor folytassuk az IQ-dnak megfelelő szinten.


Azért, hogy te mit olvastál lehet épp olyan hanta mint az, hogy nem lenne nukleáris tél.


Szerinted. Pztyin kilő mondjuk csak 1 db atom bombát Londonra. Majd a NATO is egyet Moszkvára. Ezzel vége is lenne az atom háborúnak?

Közel sem. Az USA-nak, és az Oroszoknak mennyi atom töltetük van?


Most ne keverjük már ide vulkánkitöréseket. Messze nem ugyanaz. Ahogy a nukleáris töltetek sem egyformák.


De legyen meg az akaratod. Nem.lesz nukleáris tél. Oké. Szerinted milyen lesz az élet egy atomháború után? Mint előtte? Lemégy a sarki boltba és megveszed a kiló kenyeret meg a párizsit?


A kérdés az volt hoogy az országban a 3. Vh-t esetén túl lehet e élni.


A válasz bármily meglepő, igen. Csak nem mindegy, hogyan meddig.


Mariopolban szerinted ki járt jobban? Aki kapott egy golyót a fejébe, vagy aki most pocsojákból iszik, galambokra vadászik? Tudva, hpgy a barátjai, és esetleg rokonai már nem élnek. Nagy jövőt remélhet egy Orpszpk álltal anektált területen? Vagy meneküljön hátrahagyva mindent amiért eddig dolgozott?


Tök mimdegy lesznek e gomba felhők vagy nem. Az élet nem élet lesz a túlélöknek.

2022. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 kretens ***** válasza:
20...Egy esetben viszont lehet nukleáris tél.Ha nagyobb erejü nukleáris fegyverekkel (30-40 megatonna) olyan tektonikai törésvonalakat céloznak meg melyek mentén aktiv vagy időszakosan kitörő vulkánok helyezkednek el.Ezeket a vulkánokat aktivvá tudnák tenni igy és több vulkán egyidejü kitörése már tud nagy bajt okozni.De ugyan igy nyugvó vulkánok is feléleszthetők.Például ha az Usa yellostone-vulkánjára küldenének nagyerejü hidrogénbombát akkor nem csak az észak amerikai kontinensen hanem az egész földet lehütené a felső légkörbe jutó szétterjedő finom porszemcsék.
2022. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!