A honvédség miért Leopard tankokat vett ?
Miért éppen ezeket a német tankokat vettük ?
Lett volna még más alternatíva is pl a A francia Leclerc XLR, Az amerikai M1A2 SEPv3, A brit Challenger 2 vagy talán még a Dél-koreai K2 is.
#9 / 10
A T-64-esnél és társainál 3 fős a személyzet, de ott is van szerszámosláda, meg a személyzetnek is kell ismernie alapszinten a karbantartást / javítást, nem csak beleülnek a harckocsiba, felbőgetik a motort és Combat Ready.
"Az amerikai M1A2 SEPv3"
Aha,csak mire tankolnád? speciális üzemanyagra megy az csak
#13
"Aha,csak mire tankolnád? speciális üzemanyagra megy az csak"
Honeywell AGT1500 multi-fuel turbine engine, avagy mindenevő a gázturbinája. Az Abrams elsődlegesen a kerozint, a JP-8-ast szereti, de gond nélkül elmegy dízellel és ólmozatlan benzinnel is. Végszükség esetén ólmozott benzint és fűtőolajat is megeszi.
#15
Tudom hogy mindenevő de messze nem ad le olyan teljesítményt, meg a hatótávja is radikálisan lecsökken illetve rettentő karbantartás igényes az ilyen motor. Persze az USA nak megvan a logisztikai hálozata hogy ez mind ne okozzon problémát de gyakorlatilag rajtuk kívül semellik államnak sincs.
Ha már tényleg lehetett volna válogatni szerintem a Leclerc jobban megfelelt volna a magyar igényeknek, legalább is a magyar hidaknak biztosan mert jóval könnyebb
"A rendszeresített gépkarabélyukat is a katonák már mióta panaszkodnak miatta hogy engedjék el ezt a bullpup rendszert mert úgy szopás ahogy van, semmi változás"
Itt valamit nagyon félreértettél. Az eredeti L85-öt valóban gyűlölték a katonák, de nem a bullpup kiállítás miatt, hanem mert egy szar gépkarabély volt. Az L85A2 viszont egy kiváló lőfegyver, és a brit katonák is imádják.
#17
Szívem szerint Abrams-et választottam volna, de reálisan Leclerc lett volna, továbbá azt is meg tudom kedvelni, jó szívvel. Azonban a Leopárd az semmiképp, a Challenger-el együtt.
A Leopárd 2-es az sajnos politikai döntés volt, nem nézték, hogy mi ellen jó vagy nem jó, hanem azért, mert Német autókat gyártunk, és akkor Német fegyvereket is fogunk gyártani, mondta laikusan Orbán, és amíg nem vettünk tőlük fegyvereket, addig folyamatosan pellengéreztek, EU-s szégyenpadra állítottak, a Német sajtóban miket írkáltak Orbánról, meg az Osztrákok is rendre bírálnak minket, de hogy megtörtént a vétel, egyből elhallgattak a szidalmaikkal.
Mert egy katonai eszközbeszerzés soha sem csak önmagában a technikáról, annak műszaki paramétereiről szól!
Van benne egy jó nagy adag politika - hajlandóak egyáltalán nekünk az adott technikát eladni, lenne utána biztos alkatrész, lőszer stb. utánpótlás? Aztán még ott van a hosszú távú ár kérdése. Nem csak a nettó árcédula, hanem az árukapcsolás és az un. ellentételezés, a saját gyártás lehetősége is.
A németektől nem csak harckocsit vettünk. Hanem CSOMAGBAN önjáró löveget, lövészpáncélost, csapatlégvédelmi fegyvereket, ezek hordozóplatformára szerelt komplex rendszereket, kézi páncéltörő fegyvereket, drónokat stb. is. Méghozzá úgy, hogy ezek nagy részét itthon gyárthatjuk, s lévén Németország a legnagyobb külkereskedelmi parterünk biztos, stabil alkatrész- és lőszer-utánpótlási alapokon.
Annyival nem jobb az Abrams (ha egyáltalán eladták volna nekünk a full service verziót), hogy a fenti csomag ár/érték arányánál többet tudna felmutatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!