Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy működik a tartalékos...

Hogy működik a tartalékos szolgálati forma?

Figyelt kérdés

Igazából a pénz ebben az esetben annyira nem izgat, mindig is érdekelt a honvédség és szerintem mindenki kötelessége a haza védelme.

Ha van egy civil állásom, akkor milyen időközönként hívnak be és mennyi időre? Tartalékosként is kaphatsz sok év után magasabb rendfokozatot? Munkáltató köteles "elengedni" ha van valamiféle kiképzés ami ütközik a munkával?



2022. jún. 12. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
" szerintem mindenki kötelessége a haza védelme." Aztán miért ??? Kérdezem ezt úgy, hogy tudom, hogy ez szerepel az Alaptörvény XXXI. cikkében.
2022. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt gondolom hogy ahol élsz, azt a területet kötelességed megvédened. Tudom sokan úgy érzik hogy semmit nem kaptak ettől az országtól (kicsit én is így vagyok vele) de ha a politikát nem vagyunk képesek félretenni akkor az országnak annyi. Nem mondhatták 1848-ban a szabadságharcosok se hogy ők nem kedvelik Széchenyit ezért nem harcolnak. Akkor nem lenne történelmünk ha mindenki így gondolkodna.
2022. jún. 22. 17:14
 3/3 hohenstaufen válasza:
100%

Több fajta tartalékos szolgálat közül lehet választani. Az egyik az önkéntes műveleti tartalékos (ÖMT), a másik az önkéntes területvédelmi tartalékos (ÖTT). Van még a speciális önkéntes területvédelmi tartalékos szolgálati forma. A legnépszerűbb az első kettő, a harmadikat maximum jobb lehetőségekkel nem rendelkező emberek választják.


Mindegyik esetében részt kell venni kiképzésen, tehát nem szükséges egyáltalán semmilyen katonai, fegyveres múlt. A tényleges szolgálatot egyeztetheted a bevonulást intéző alakulattal (1-2 héttől, egészen fél évre is történhet a behívás), azonban nem minden munkáltató lelkesedik emiatt, mivel kiesik az egyik munkavállalója, de ez munkahely kérdése csupán. Amennyiben behívnak szolgálatra, úgy a munkáltató számára kompenzációt fizet a Magyar Honvédség, neked pedig rendfokozatodnak megfelelő illetményt, illetve egyéb juttatásokat. Évente egyszeri alkalommal fizet a Honvédség rendelkezésre állási díjat is, ami az ÖMT esetében a mindenkori minimálbér 150 százaléka, ÖTT esetében pedig a mindenkori minimálbér 100 százaléka. Ezt az összeget akkor is megkapod, ha egyáltalán nem hívnak be egy napra sem egy évben.


Az évek múlásával vagy szerződés módosítással lehetséges magasabb rendfokozatba, beosztásba kerülni.

2022. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!