Mivel érhet véget az ukrán háború? Oroszország győzelme szerintem nem kétséges. Vajon meddig jut az Orosz hadigepezet?
#16 kevered azt, hogy "Oroszországnak eddig óriási kudarc az ukrajnai háború." azzal, hogy "Orszország máris vesztett. ".
A kettő nem ugyanaz.
Kudarc, mert nem álltak melléjük az ukrajnai emberek. Kudarc mert nem 1 hétig tartott a "katonai művelet", kudarc mert rengeteg orosz halt már meg a háborúban, kudarc mert a nyugatiak sokkal erőteljesebben álltak az ukránok mellé, mint feltételezték és kudarc mert nem kevesebb NATO tagjelölt lett a határaikon, hanem több.
De ettől még a háborút nem vesztették el, soha nem volt kétséges, hogy az oroszok nyernek, és az, hogy Ukrajna 20%-t már az ellenőrzésük alatt tudhatják és várhatják amíg Zelenszkij feltétel nélkül megadja magát nekik, az győzelem.
Nem olyan, nem akkora, nem nem annyira egyszerű győzelem - de győzelem.
# 23
Objektivitás?
Ukrajnát kb. úgy támogatja most az USA, mint a Szovjetuniót a II. világháborúban. HOPPÁ!!!!!
A Szovjetunió talán nem kapott iszonyú mennyiségű nyugati, elsősorban amerikai hadianyagot a II. világháborúban?
Például csekély 408 000 db katonai gépjárművet, amivel a Vörös Hadsereg harctéri mobilitasának 70 %-át biztosították, e nélkül egyáltalán nem lettek volna képesek a nagyszabású támadó hadműveleteikre.
# 21
Fenntartom, Oroszországnak óriási kudarc az krajnai háború.
1.) Elsősorban, mert odalett Oroszország katonai szuperhatalmi mítosza.
2.) Mert bebizonyosodott Oroszország jókora haditechnikai lemaradása a NATO-hoz képest.
3.) Bebizonyosodott, hogy az orosz hadsereg Ukrajnában teljesen képtelen nagyszabású, összfegyvernemi hadműveletek végrehajtására.
4.) Bebizonyosodott, hogy az orosz légierő nem képes 21. századi szintű tömeges légicsapásokat mérni, vagyis teljesen elavult.
Ezek most mind nyilvánvalóvá váltak, az orosz haderő az atomfegyverei nélkül egy elavult csődtömeg.
# 21
Oroszország Ukrajnában óriási katonai presztízsveszteséget szenvedett, az orosz haderő nemzetközi tekintélye megingott.
A három legnagyobb, milliós lakosságú ukrán város, Kijev, Harkiv és Odessza elleni orosz támadások orosz vereségekkel végződtek.
a.) A Kijev ellen, 35 000 katonával végrehajtott nagyszabású orosz támadás csúfos kudarccal, súlyos vereséggel végződött, annak ellenére, hogy az ukrán fővárost 80 %-ban bekerítették az orosz csapatok, az ukrán ellentámadások miatt szégyenszemre vissza kellett vonulniuk.
b.) A Harkiv elleni orosz támadás szintén vereséggel végződött.
c.) A harmadik fő orosz célpont, Odessza közelébe sem jutottak az orosz csapatok, mert már Mikolájivnél megállították a támadásukat az ukránok.
# 21
Putyin az ukrajnai háború kezdete óta az Ukrajnában harcoló orosz csapatok tábornokainak 80 %-át kirúgta, és újakat állított a helyükre, majd később ezen újak nagy részét is leváltotta.
Egy háborúban pedig parancsnokló tábornokok 80 %-át nem akkor szokás kirúgni, ha jól mennek a dolgok, hanem akkor, ha nagyon nagy bajok vannak a tábornokok és az általuk vezetett csapatok teljesítményével.
# 28
A jelenlegi ukrajnai orosz katonai teljesítmény párhuzamba állítható az 1939-1940-es Finnország elleni téli háborúban a Szovjetunió által mutatott teljesítménnyel.
Mindkét esetben messze a várakozások alatt teljesített a szovjet, illetve az orosz haderő, méghozzá olyan mértékben, hogy az a katonai tekintélyveszteség alapján az felér egy vereséggel.
1940-ben a Szovjetunió "győzött" Finnország fölött, de csak kisebb finn területek elcsatolása lett a szovjet eredmény. Az eredeti stratégiai célt, Finnország bekebelezését a Szovjetunióba nem érte el, Finnország független és szovjetellenes maradt, közben a szovjet csapatok csúfos vereségek sorát szenvedték el a finnektől.
Az Ukrajnai helyzet hasonló:
1.) Az eredeti orosz stratégiai célt, Ukrajna valamilyen formában orosz fennhatóság alá vonását már biztosan nem lehet kivitelezni, hiszen azt az egész ukrán nép ellenzi. Abból egy véres, brutális, oroszellenes partizánháború lenne.
2.) A háború második orosz stratégiai célja a NATO terjeszkedésének megakadályozása volt. Ez sem sikerült, hiszen a NATO tovább bővül a katonailag igen erős Svédország és Finnország csatlakozásával.
3.) Az ukrajnai háború harmadik orosz stratégiai célja az USA európai befolyásának gyengítése volt. Itt is ellenkező eredménnyel számolhatunk, az USA Európai Unió és NATO feletti hatalma és befolyása óriási mértékben megerősödött.
4.) Végül Oroszország az ukrajnai háborúval saját katonai szuperhatalmi státuszát, hadseregének erejét és modernitását is igazolni kívánta. Itt is az ellenkező eredmény született, bebizonyosodott, hogy Oroszország az Egyesült Államokhoz képest gyenge katonai hatalom, az orosz hadsereg pedig a 21. század színvonalán elavult.
5.) Végül van egy jrulékos orosz veszteség, de talán ez a legnagyobb kár Oroszország szempontjából. Oroszország az ukrajnai háborúval ellensegévé tette az ukrán népet. Az ukrán népben az eddig a lengyelekre jellemző fanatikus oroszgyűlölet, oroszellenesség vert gyökeret. Az orosz-ukrán testvériség, egymás testvérnépnek tekintse elveszett.
MIT ÉRHET EL OROSZORSZÁG UKRAJNÁBAN?
Maximum Ukrajna területe 20-30 %-ának elfoglalását, úgy, hogy kemény harcok során, a területek infrastruktúrájának és gazdaságának lerombolása árán hódítja meg azokat.
Az oroszok által meghódított ukrán területekről a lakosság 40 %-a máris elmenekült, az újjáépítés pedig több alsó hangon csillagászati összegbe kerülne.
Oroszország relatíve keveset nyerhet, de máris rengeteget veszített az ukrajnai katonai kalanddal. A veszteségei a végelszámolásnál sokkal nagyobbak lesznek, mint az eredményei.
Ahogy fent is írják az oroszok már veszítettek - az eredeti stratégiai célokat (Ukrajnában oroszbarát kormány felállítása VAGY általuk diktált békefeltételek rájuk kényszerítése) már nem fogják elérni - vagy csak olyan hatalmas áldozatok árán (mozgósítás, jelentős veszteségek) amibe nem fognak belevágni.
Most már csak menteni próbálják a menthetőt, a c) tervet megvalósítani otthon valami győzelemnek eladhatót felmutatni illetve ha már ennyi pénzbe, veszteségbe került nekik eddig a háború akkor valami kézzelfogható stratégiai jelentőségű eredményt elérni (Krím biztosítása, ásványkincsekben gazdag, illetve orosz többségű területek elcsatolása).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!