Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor 2019-ben az USA elismer...

Amikor 2019-ben az USA elismerte Izrael területeként a zsidó állam által korábban elfoglalt és annektált, de vitatott hovatartozású Golán-fennsíkot, akkor az európai NATO nagyhatalmak miért nem csatlakoztak ehhez a politikához?

Figyelt kérdés

Már akkor is Oroszország megfékezése lehetett a fő szempont Európában? A brit, francia, német, olasz kormány tartott attól, hogy egy ilyen precedens felbátorítaná Oroszországot, hogy a nemzetközi változások után a következő években ő is más ország (pl. Ukrajna) kárára annexióval kiterjessze területét és megpróbálja elfogadtatni?

Vagy vajon miért vonták ki magukat ebből Izrael és az Amerikai Egyesült Államok kérése ellenére?



2022. jún. 4. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész egyébként Koszovóig nyúlik vissza. Akkor hangzottak el olyan dolgok hogy kinyílt pandora szelencéje azzal hogy elismerték azt államnak. Mert ilyen jogon bárki jogosan igényt formálhat területekre.
2022. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz, sokak szerint Koszovó elszakítása Szerbiától is veszélyes precedens volt, a NATO nagyhatalmak hibát követtek el ezzel. De azért azt is figyelembe kell venni, hogy az USA, NATO nem engedte meg, hogy Albánia annektálja Koszovót, így nem az történt, hogy egy területet egyik országtól a másikhoz csatolnak a háború után.

Az USA, EU, NATO manapság is ellenzi Koszovó és Albánia egyesülését, habár mindkét államban 70-80% támogatottsága lenne ennek.

2022. jún. 4. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Európa nagyon ódzkodik hogy bárki a határok újrarajzolgatásának akár csak ötletét is felvesse. Rengeteg sérelem húzódik meg a felszín alatt - elég csak itt a Kárpát-medencére gondolni. S akkor még ott van Elzász, Bajor területek egy része, Korzika, Észak-Írország, a mindenféle nemzetiségi törekvések (baszkok, katalánok stb.).

Pontosítanám egyébként a kérdésed olyan hogy Európai NATO nagyhatalom nem igazán van... csak annak szeretnének látszani! Európában egyedül Angliának, Franciaországnak van valamennyire érdemleges hadserege, de az is eltörpül az igazi nagyok mellett. Egyedül max. korlátozott békemissziókra képesek másra nem igazán. Olyan a hátsó fertályon lévő területen sem volt képes az EU rendet vágni mint pl. Líbia.

2022. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!