Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Meghalnál Magyaroszágért?

Meghalnál Magyaroszágért?

Figyelt kérdés
A háború kapcsán eszembe jutott, hogy mennyi ukrán férfi megy a háborúba, és érdekelne, hogy ti megtennétek vagy inkább elmenekülnétek vagy dezertálnátok?

2022. ápr. 23. 01:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
65%

Sorkatonaság? Ha sorozás lesz én megtagadom a behívót és azonnal elmenekülök, dezertálok. Nem fogok harcolni egy ilyen feminista, nőközpontú, férfiellenes társadalomért.


A nőknek annak ellenére van szavazati joguk és lehetnek politikusok, hogy nem hadkötelesek. Másszóval politikai hatalmuk van, de nincs politikai felelősségük. A nők 7 évvel hamarabb mehetnek nyugdíjba (Nők 40 kedvezmény), 7 évvel tovább élnek (azért élnek tovább a nők, mert a férfiak végzik a valódi, társadalomfenntartó, nehéz, egészségre káros munkákat). Így a nők kb. 14 évvel több időt tölthetnek nyugdíjban. A nőknek többletjogaik vannak, és semmilyen kötelezettségük nincs. Elképeztően igazságtalan. És ez csak néhány példa a számtalanból. Bassza meg a társadalom és a kormány.)



Szerencsére nem vagyok ezzel egyedül. Más nyugati országokban is egyre több férfi nem hajlandó harcolni a feminista nyugatért.


https://www.youtube.com/watch?v=UDRJdGKh4og


https://www.youtube.com/watch?v=sytmXVbgCD0

2022. ápr. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
29%

#41 egy háborús helyzetben nem mennek a hadkötelesek sehova, azonnal korlátozzák a határon való kilépésüket. Dezertálni lehet ugyan, de ha megtalálnak (márpedig meg fognak) a helyzet súlyossága a büntetés, vagy büntetőszázad, vagy falhoz állítás.

Miért van egy olyan megérzésem, hogy még sosem voltál nővel? 😃

2022. ápr. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
83%
Sok ukrán embernek mégis sikerül megszöknie a sorkatonaság elől. És sikerült.
2022. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
44%
Mivel egy senkinek érzem magamat itthon miért fognék én fegyvert? ezért a vezetőkért? Boldog emberrel alig találkozni Magyarországon.
2022. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
51%

#41: Ejj, de kis hisztisnek tetszik lenni!😅


Mindenesetre tanúi lehettünk egy legkevésbé sem férfias megnyilvánulásnak👏.

2022. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
62%

"Mivel egy senkinek érzem magamat itthon"

Mit tettél és teszel érte, hogy legyél valaki? És azért, hogy ne érezd magad egy senkinek? (Mert lehet, hogy igenis vagy valaki, csak nem érzed.)


"miért fognék én fegyvert? ezért a vezetőkért?"

Szerinted Magyarország csak a jelenlegi vezetőiből áll?

Egyébként töröd a magyart? Helyesen: "ezekért a vezetőkért". Ha nem is magyar az anyanyelved, miért gondolod, hogy rólad is szól a kérdés?


"Boldog emberrel alig találkozni Magyarországon."

És ennek mi köze bármihez? Aki nem boldog, azzal nem is kell törődnie senkinek, az inkább haljon meg?...

2022. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
71%
Mivel “állami gondozott” voltam, így senkiért nem kell aggódnom… Mivel fiatal egyedülálló, középfokú tanulmányokkal rendelkező egyén vagyok, ezért semmi segítséget nem kapok a drága államtól. Minek harcoljak? Azért, hogy a nagy embereknek jó legyen? Mindig azt hallom a munkámban is hogy csak kis pont vagyok ne akarjam megmondani mi a jó (hiába van igazam) majd a “nagyok” eldöntik!!! Egy háború során is a “nagyok” oldják meg a problémát ne én. Én ahhoz túl kicsi pont vagyok.
2022. ápr. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
0%

"“állami gondozott” voltam ... semmi segítséget nem kapok a drága államtól"

Az nem segítség, hogy felnevelt? Így vagy úgy (oké, biztos tehette volna jobban), de azért mégiscsak... És nem is csak felnevelt, hanem taníttatott is. Még ha fizettél is érte, biztos lehetsz benne, hogy nem annyit, amennyibe valójában került a képzésed, hiszen az oktatás nem az az ágazat, ami rövidebb távon hozná a pénzt az országnak - inkább csak viszi.


"fiatal egyedülálló, középfokú tanulmányokkal rendelkező egyén vagyok, ezért semmi segítséget nem kapok a drága államtól"

Nézz utána: egy csomó kedvezmény jár a fiataloknak, léteznek állami ösztöndíjak a középfokú tanulmányok támogatására is, plusz létezik lakásfelújítási támogatás, stb. Néma gyereknek anyja se érti a szavát. Aki keres, az talál. Stb.


"Minek harcoljak? Azért, hogy a nagy embereknek jó legyen?"

Magyarország nem csak a nagy emberekből áll. Ha arról lenne szó, hogy harcolni kell, azt nem csak értük tennéd, hanem a hazádért, minden magyar emberért: a szomszédaidért, a barátaidért, azokért a rokonaidért, akiket nem is ismersz, azokért és azoknak a családjaiért, akik bármikor az életben jók voltak hozzád nevelőidként, tanítóidként, tanáraidként, orvosaidként, stb.


"Mindig azt hallom a munkámban is hogy csak kis pont vagyok ne akarjam megmondani mi a jó (hiába van igazam) majd a “nagyok” eldöntik!!!"

Igen, létezik az életben hierarchia sok területen. Ha ég a ház, akkor se érdemes szavazásokat kiírni, hogy jobbról oltsák-e a tüzet vagy balról, hanem azt kell tenni, amit a parancsnok mond. Ha a te házad égne, te se írnál ki róla népszavazást, gondolom. Az életnek egy csomó területe akkor működik jobban, hatékonyabban, ha megbízunk egymásban, és bizonyos emberekre bízzuk a döntéseket - még akkor is, ha előre látjuk, hogy hibázni is fognak.


"Egy háború során is a “nagyok” oldják meg a problémát ne én. Én ahhoz túl kicsi pont vagyok."

Sok kicsi sokra megy. Sok lúd disznót győz. A kicsik közreműködése nélkül a nagyok semmire se mennének. Nagyon sok múlik egy-egy kisemberen is.

Amúgy pl. a környezetet sem igyekszel védeni semennyire se, mert te úgyis csak egy kicsi pont vagy?...

2022. ápr. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
71%
Egyetlen egy indokot, eszmét mondjon valaki, miért kéne meghallnom/ harcolnom ? A Haza? Nem létezik 1849 óta. Magyarország van, amit azóta aljas hazaáruló korrupt gazemberek vezettek (züllesztettek és loptak szét). Szabadság? A szabadságért már Jézus meghalt. Hogy akiket a fiú megszabadít valósággal szabadok legyenek. Az összes szabadságharcos halála hiábavaló volt. Utána mindig csak nagyobb rabság jött. Gonosz üzletemberek aljas jatszmái miatt pedig nem fogok harcolni. És azért sem hogy orbánok és gyurcsányok békében és biztonságban lophassanak még többet. Nem mintha az életemet olyan sokra tartanám vagy oly drágának. Majd ha feláll az ú világrend és üldozni fognak akkor szívesen meghalok.
2022. ápr. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
21%
Én Magyarországért meghalnék, ha ezzel megvédelmezhetem, és Orbán Viktor miniszterelnök Úrért is.
2022. ápr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!