Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Meghalnál Magyaroszágért?

Meghalnál Magyaroszágért?

Figyelt kérdés
A háború kapcsán eszembe jutott, hogy mennyi ukrán férfi megy a háborúba, és érdekelne, hogy ti megtennétek vagy inkább elmenekülnétek vagy dezertálnátok?

2022. ápr. 23. 01:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
67%
Nem menekülnék hanem menekülök :D de minél gyorsabban
2022. ápr. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
21%
Orbán Viktor a mindenem!!!!
2022. ápr. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
57%

Erről nehez elmeleti síkon gondolkozni. Az első napokon menekülök láttan elgondolkoztam is, és arra jutottam, hogy

1. ahonnan a harckepes fiatalok elmenekülnek, és nem akarnak részt venni az otthonuk megmentésében, az az ország nem érdemel katonai segítséget. Miért harcolnának mások az ő földjükért, ha ők elsőként lépnek le?

2. Szinte kizártnak tartom, hogy itthagyjak mindenemet azért, hogy egy másik országban földönfutó legyek. Még ha at is menne egy front a településemen, csak nem veszne el minden. Kivéve persze, ha olyan erős harcok lennének, hogy teljesen megsemmisítenek a települést. Még mi kertes házban élünk, nyugodt környéken, semmi stratégiailag fontos dolog nincs a közvetlen közelben, egy varosban, az x. emeleten a veszély is, a túlélési lehetőség is más.

Itt szerintem elsősorban nem a "haza" védelméről van szó, ami sokaknak elvont fogalom, hanem az otthonod, a személyes javaid védelméről, ami nagyon is kezzel fogható dolog.

Amúgy én középkorú, beteg no vagyok, így mondjuk katonának nem hívnának be, de szerintem a magam módján kivenném a részem a védekezésből.

2022. ápr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
61%
Egy libbant többségü oldalon az ilyen morális kérdéseknek nincs sok értelme.
2022. ápr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy dologtól függ: hogy mennyire érinti az a háború a magyar biztonságot. Azért nem harcolnék soha, hogy az USA ismét elérhesse a szuper nagyhatalmi státuszt, ahogy a magyar határoktól több ezer kilométerre sem (maximum az 1000 éves határoknál, de ott sem azért, hogy megvédjem Romániának vagy Szlovákiának az elrabolt területeket). Amennyiben Magyarország biztonságáról van szó, akkor természetesen harcolnék, férfi vagyok, meg kell védenem az enyéimet, és azt akkor is meg kell próbálnom, ha tudom, hogy a végkimenetel már előre el lett döntve.


Lehet, hogy jobban kijönne az ország, ha az első lövés előtt elfogadná a megszállókat, de nem lehet biztosan tudni, hogy hogyan viselkednének hódítok az ország meghódítása után, ahogy azt sem, hogy az országunkat elfoglaló nép többi ellensége nem.e a mi országunk bombázásával próbálná-e meg térdre kényszeríteni az elfoglalónkat.

2022. ápr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim válasza:
73%
Nem.
2022. ápr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
67%
Kettes nagyon szépen megfogalmazta a véleményem. Nem gyávaságból lennék azon,hogy elhúzzak innen hanem azért mert Orbánék nem segítik az életemet. Fegyvert fogni ilyen emberekért akik vezetik az országot ? Biztos nem.
2022. ápr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ. Ha az lenne a tét, hogy a mostani gyarmattartóink megtartják-e Magyarországot, vagy más foglalná el tőlük, akkor nem. Ha fel kellene szabadítanunk Magyarországot, vagy esetleg már szabadok lennénk, és úgy támadna ránk valaki, akkor igen, meghalnék a hazáért, ahogy minden normális értékrendű ember.
2022. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
40%
Elesne hamar ez az ország ha a szavazatokat nézzük. Nem sokan maradnának. A fidesz összehozta,hogy ennyire széthúzzúnk és befelé forduló emberek legyünk. Amúgy én sem védeném meg ezt az országot az életem árán. Nem ér ennyit. Vannak más országok amik megérdemelnék de ez nem.
2022. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
65%
Életem talán legjobb döntése volt,hogy elhagytam az országot.
2022. ápr. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!